• Krátkometrážní

Green Lantern (2011) odpad!

Totální "vizuální" fiasko za hranou naprostého patosu a absurdity. Green Lantern je jednou z nejubožejších komiksových adaptací, která neměla nikdy spatřit filmové plátno. Svou demencí, lacinými TV triky dělá ostudu celému žánru SCI-FI a především světovému filmu obecně. Zhovadilost, jenž nezachránil ani Ryan Reynolds.

Barbar Conan (2011)

Nejmasitější Conanovská flákota, bohužel ochuzena o střípky nějaké mytologie s patetickým koncem a scénářem navrch. Ale Momoa a ty lokace. U Conanovo buchet! Doufám, že pokračování dostane zelenou.

Matrix Reloaded (2003)

Inteligentní matrix v matrixu, hanba, že nemá své křeslo v Topce nejlepších filmů. Alou všichni klečet povinně do kouta!!!

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Převratná taktika, ohromující bitva s nefalšovaným respektem a důstojností k životu i úctou k nepříteli. John Woo je skvělým průvodcem, jenž nám dovolí nahlédnout pod pokličku tradičního čínského válčení aromatizující chutnou vůní čaje z těch nejjemnějších lístků.

Někdo to rád horké (1959)

Upřímně, nejspíš to bude tím, že se mi příčí "božská" Marilyn. Ó jak neodpustitelné.

Highlander (1986)

Pro tehdejší dobu a pro mnohé vysněné nabušené béčko, pro mě nevkusné. Zkrátka nepřišla jsem tomu na chuť.

Princezna Mononoke (1997)

"Life is suffering. It is hard. The world is cursed. But still you find reasons to keep living." Má dětská láska, která mne naučila milovat anime a především mistra Miazakiho.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

IT ALL ENDS. Když jsme včera večer vyrazili na první i druhou část do multikina Cinestar (České Budějovice), citát byl doslovný. Na Zemi se prohánělo peklo, jenž s sebou neslo mračna hněvu, řetězy blesků, vlasce dešťových bičů a jako správná "ocasatá kočka" dalo větru pořádný plíce. Dokonalá předzvěst počátečního konce. ALE tak jako se svět nezbortil pod nebeským pilířem, tak Harry Potter nenaplnil svůj osud. Celkem vzato, poslední díl je nedůstojným zakončením celé ságy, podepsán někým, kdo měl už dávno své režisérské křeslo předat po šestém dílu někomu jinému. Bloody hell-Yates a jeho dvorní scénárista jsou nešťastnou volbou, prokletím pro tak důležitý finish. Cestou někde ztratili svou zlatou tretru a doběh působí spíše jako záchvat astmatika.

Princ a pruďas (2011)

1* za Natalínu ve sračce plný nevtipných sraček a přehršel vulgarismů, namísto chytrého humoru. FUCK! NEVER MORE! Už mi jen přeci není čtrnáct.