Střepiny (2002) (pořad)

Zpočátku senzace, teď už to má mnohem blíž k žurnalistickému odpadu.

Den poté (2004)

Ono by to sám o sobě nemusel být zas tak strašný film, kdyby ovšem nebyl tak okatě senzacechtivý a nepřiměřeně fantaskní. Řekněmě, že počítačové vlčí pronásledovatelské bestie byly opravdu zbytečné. Že obří loď proplouvající bez potíží ulicemi New Yorku a zakotvující kde jinde než před knihovnou, kde se ne náhodou právě nacházejí "hrdinové" příběhu si tvůrci také mohli odpustit... A aburdní scény úprku před mrazem? Pokračovat by se dalo dlouho, dlouho - většinu těchto "vychytávek" už ale mnozí v komentářích vyzdvihli, takže je nebudu opakovat. Navíc mě značně vytáčel Jake Gyllenhaal - jak mohl proboha vzít tak trapnou roli? Dvě hvězdy za tuhle slátaninu je možná moc, ale chtě nechtě mě pobavila. Jó, klasika typu "MADE IN THE USA" - už zase.

Sex ve městě (2008)

Zabil kouzlo seriálu. Možná to je tím, že jsem nikdy nebyla věrným fanouškem, ale co mi na seriálu jen mírně vadilo, mě tady doslova vytáčelo k šílenství: hloupost zhýčkaných městských paniček, které si myslí, že dobyly svět. Mimoto film sám o sobě je neskutečně klišoidní, plný naprosto kýčovitých záběrů.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Laciný trik s hlasitými reproduktory.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jak jsem se na TOHLE mohla kdy dívat? Opravdu to patřilo do série sobotních programů, které jsem každý týden jako malá hltala? Bohužel jo. Šílený vymývač mozků pro děti, ale dneska mi stačí pár scének z téhle nádhery na youtube a záchvat smíchu mě nemine, takže jednu hvězdu hanby si toto veledílo zaslouží.

Samec (2009)

Zpropadený Ashton Kutcher, prznitel veškerých filmů! Ne že by teda zrovna na tomhle bylo co prznit, sám o sobě byl totiž příšerně plytký a i kdyby hlavní roli dostal někdo méně nesnesitelný, tenhle propadák by to nezachránilo. Hlavní hrdina coby spratek s image vystajlovaného skautíka láme jednu bohatou ženskou za druhou, pak přijde slečna nedobytná, která na něj vybalí jeho vlastní triky, pan dokonalý začne dumat a ups, co se nestane, je z toho láska jako trám a k tomu polepšení chronického flákače. Naštěstí - NAŠTĚSTÍ - se aspoň happyend nakonec nekonal, ale efekt by pravděpodobně stejný i kdyby se konal, protože místo něj tam nasadili rádoby hořké moudré ponaučení. Hrůza! Co se stalo s Davidem Mackenziem?

2012 (2009)

Věděla jsem do čeho jdu, takže nějaký velký šok se nekonal. Bezbřehá absurdnost tohoto snímku, který připomíná třikrát přežvýkanou směsici všech katastrofických filmů posledních dvaceti let, ovšem opět potvrdila, že tohle odvětví senzacechtivé kimenatografie spěje do záhuby a pan Emmerich bude nejspíš pyšně mašírovat v čele. Je to pořád a pořád to samé. A už ani žádné technologické hračičky v nejmenším nefascinují. Zkrátka a dobře, pokaždé, když vznikne podobný fantasmagorický film, připadá mi to jako připlácnutí hrsti břečky do už tak velké zatuchlé hromady. Zlatý Cameron se svým Avatarem, který je alespoň trikově dokonalý a nekončí spásou ctihodných, věrných a statečných občanů USA.

Poslední dny (2005)

Nic neříkající, z valné části němý film, za každou cenu se snažící šokovat. Jediné, co lze ale považovat za šokující, je příšerně nevěrohodná, ač očividná, stylizace do Kurta Cobaina. Ten kdyby to chudák viděl... Obdivuju ty jedince, kteří se vydrželi dívat až do konce.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Zpočátku mi to přišlo úsměvné, ne-li dokonce mírně zábavné, ale po chvíli mi Vampire Diaries potvrdily, že jsou typicky naivní a klišoidní stupiditou postrádající byť jen trochu originality, tedy přesně tím, co jsem od nich čekala. Oni sexy hrdinové prostě na dívatelný seriál holt nestačí. Postavy jsou dočista plytké a úplně se topí v prázdých frázích, z jejichž ohranosti až mrazí.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Nechápu. Nad tímhle opravdu zůstává rozum stát - jak je možné, že se z tohohle stala taková mánie? Tak především, je to naprosto směšná patlanina, bez hlavy a paty. Děj by dopředu dokázalo předvídat snad i pětileté dítě (tedy za předpokladu, že se to, co se na plátně odvíjí, dá nazývat dějem), dialogy jsou zřejmě určeny stejné věkové kategorii a na stejné úrovni se pohybuje i ona romance - co proboha Bellu vede k tomu, aby vřískala ze spaní, když jediné, co s Edwardem kdy měla, bylo pár dětských pus? Je jí sakra osmnáct a chová se jako třináctka. Mimoto je to tak příšerná postava, že ji snad ani dobře zahrát nejde, takže je mi Kristen docela líto, a nejen jí, protože někteří z osazenstva by opravdu nemuseli být zlí herci. Ovšem krom těchto pár výjimek by si většina ostatních rádoby herců stejně nic lepšího než tyhle dementní role nezasloužila. Další a zdaleka ne poslední slabou stránkou je vizuální provedení, počítačoví vlkodlaci by si s plyšáčkem nezadali - a ta jejich NEUVĚŘITELNÁ mimika... to už je opravdu smutné. Ponurý les coby dějiště už se taky stává trošku okoukaným. Čili bohužel, tenhle počin spadá do bahna ještě hluboko pod Underworld, v kterém se aspoň dalo na co (na koho) koukat.