Muž z oceli (2013)

Zack Snyder natočil přesně to, co jsem čekal, tzn. hromada akce, minimum humoru (kromě nechtěného), celkově spíše ponuré vyznění filmu a všechno je to víceméně nuda. Z herců stojí za zmínku jen Russell Crowe (hraje dobře, ale rád ho nemám) a Amy Adamsová (hraje blbě, ale mám ji rád), zatímco všichni ostatní nestojej za řeč, včetně titulní roli hrající Henry Cavill, kterej může hrdě aspirovat na nejhorší a nejnesympatičtější hereckej výkon roku. Akční scény ujdou, sice je to pořád podle stejné šablony, takže ta největší řežba se odehrává v závěru filmu, což je průser především proto, že už jsem byl filmem spíše unavenej, ale třeba na rozdíl od Bayových Transformerů jsou akční scény líp vymyšlený, líp nasnímaný a líp choreografovaný. Což není bůhvíjaká pochvala, spíš jen konstatování, že v tomhle směru je na tom Muž z oceli o něco lépe než Transformers (libovolnej díl) a že Michael Bay je v tomhle směru břídil. Film neobsahuje žádnou scénu, která by mi utkvěla v hlavě, hudba plní účel, ale k samostatnému poslechu rozhodně není a triky jsou na velice slušnej úrovni. Zklamanej nejsem, páč vzhledem k režisérskejm schopnostem Zacka Snydera to mohlo dopadnout mnohem hůř.

Muži v naději (2011)

Řemeslně je to na docela slušný úrovni, ale mám pocit, že režisér je buď chlívácký hovado, eunuch nebo buzerant.

Marmaduk (2010)

Další z mnoha americkej rodinných filmů, tentokrát určený především pro děti. Psi tam mluvěj víc než lidi, humoru tam moc není a závěr je tradičně k pozvracení, ale je to praštěný a čoklové se dětem budou líbit. Takže to asi splnilo očekávání, hodně nízký očekávání.

Podfukáři (2013)

První půlhodina filmu je strhující. To jsem se vážně hodně bavil a vyloženě jsem se těšil na to, co bude dál. Jenže pak film začne ztrácet dech. Pozvolna se z filmu stává nuda, která k závěrečným titulkům víceméně dokulhá. Což je hrozná škoda. Třeba herecký obsazení je luxusní. Taktéž námět filmu je výbornej, jenže scénář už tak dobrej není a především - režisér nedokázal udržet konstantní tempo vyprávění.

Drsňačky (2013)

Humus jak má bejt. O humor jsem v tomhle veledíle v žádným případě nezavadil, zato trapností a idiotskejch a velenesympatickejch postav je tam hromada. Jestli tomuhle někdo říká komedie, tak vážně nevim kam to lidstvo spěje.

Croodsovi (2013)

Spousta akce, spousta humoru, pořád se ve filmu něco děje, je to ujetý, střelený ... ale je to nuda. Abych to vysvětlil - každá scéna vypadá dobře a má povětšinou docela šmrnc, ale když se tyhle povedený scény poskládaj v kompletní film, tak se nebavím, zívám a prostě jsem zklamanej. Je to jako když na špagát navlíkáte třeba kuličky - jednu hezčí než druhou, ale když z toho vznikne náhrdelník, tak vlastně za moc nestojí. Režisér to jako celek moc neukočíroval. Především v druhé třetině film vehementně nudí. Velká škoda, páč v jednotlivostech to není vůbec špatný (především hudba stojí za zmínku). Asi už stárnu a nejsem tak infantilní jako dřiv nebo co..., ale Croodsovi mě zklamali.

Parchanti (2010)

Béčko jak vyšitý. Takovejch filmů kdysi v osmdesátejch letech bylo hromada, v dnešní době ale už moc nefrčej. Což je škoda, páč takováhle nenáročná blbina je mi mnohdy milejší, než nabušený spektákly s rozpočtem nabobtnalým až do oblak.

Probudím se včera (2012)

Vzhledem k tomu, že ve filmu měla pazoury televize Nova, je pro mě ohromným překvapením, že film není sračka. Žádná bomba sice taky ne, ale oddechovka je to docela příjmená. Rychle odsejpá a humor je občas opravdu vtipnej. Jenže párkrát je to taky trochu trapný, občas zbytečně natahovaný (třeba "akční" scéna s lovením králíka) některý scény jsou ve filmu uplně zbytečný (třeba scénka s policajtem Bohoušem Kleplem) a Jiří Mádl je ňákej divnej (jenže to je pořád řekl bych). Nicméně nenáročnej divák asi zklamanej nebude.

Pařba na třetí (2013)

Zhruba stejně debilní jako předchozí dva díly. Žádnej kvalitativní posun se nekoná. Potěšil jen John Goodman, jinak nic.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nemůžu říct, že je to špatnej film, ale můžu s klidem říct, že mě to nijak neoslovilo. V porovnání s předchozím filmem je tenhle o něco horší.

Časové pásmo bylo změněno