Nevědomí (2013)

Námět je dobrej, zpracování už je o dost horší. První polovina filmu je velmi dobrá, film je zajímavej a napínavej a já byl neustále v očekávání věcí příštích. Fakt mě to bavilo a fakt jsem byl zvědavej, kam se děj vyvine. Jenže v druhé polovině to začne drhnout. Nastává pozvolná nuda, kterou ještě režisér umocňuje svojí neschopností natočit akční scénu. Moc jich sice ve filmu není, ale i tak spolehlivě film brzdí. A to tak, že v mě v poslední třetině už bylo vyloženě šumák, co se ve filmu děje. Velká škoda, protože příběh není vůbec špatnej a atmosféra navozená v první polovině by se dala krájet. Pak to bohužel jde do kopru. Tom Cruise předvádí svůj solidní standard, Morgan Freeman bohužel nemá moc prostoru a Olga Kurylenkoová je tradičně slabá. Takže nejlíp ze všech nakonec vychází Andrea Riseboroughová, která mě teda dost překvapila.

Surfařka (2011)

Když pominu to, že je film natočen podle skutečných událostí, zbyde mě pouze film, o kterým můžu říct maximálně tolik, že je to šaškárna, plná otřepaných amerických (dementních) klišé, prokládaná lacinou líbivostí, završená trapností přetékající nudou.

Lesní duch (2013)

Pěknej o hovně tenhle film. Nebudu se tady vztekat, jak Alvarez zprznil klasiku, to nemá cenu. Když to budu brát jako normální nízkorozpočtovej horor, tak to ani tak za moc nestojí. Samoúčelný nechutnosti a hnusárny se míjej účinkem a napětí se skoro nekoná. Což je dost průser řekl bych, páč o nic jinýho ve filmu nejde. Ale potěšilo mě pětivteřinové cameo Bruce Campbella, ovšem řekl hovadinu, páč film rozhodně hustej není.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Pro mě velmi příjemném překvapení. Především atmosféra australského venkova, nebo chcete-li buranova, nemá chybu. Taktéž řemeslné zpracování je na velice slušné úrovni. Všechno to vraždění, napínavé i akční scény maj velmi slušnej šmrnc a film bez slabších míst utíká jak voda. Titulní "záporák" mě připomněl Mike Meyerse - taky má hnusnej ksicht kterej se ani nehne, taky nemluví (skoro) a taky koho potká, toho sejme. A nutno říct, že se s tím vůbec nesere. Závěrečný dějový veletoče kdy klaďasové nejsou pokaždý klaďasové a záporáci naopak záporáci, mě tentokrát ani moc nenaštvaly. Hrůza pomyslet jaké hovno by z takovéhoto scénáře vytlačili amíci. Jo a i na pantera dojde... :-)

Imagine Dragons: Radioactive (2012) (hudební videoklip)

Tenhle klip za moc nestojí. Já jsem se na něj podíval jen kuli Alexandře, jenže ta se tam moc nevyskytuje, celkově je klip divnej a hudba mě vůbec nebere.

Týden bez závazků (2011)

Bratři Farrelleyovi jsou absolutně dokonalí co se týče trapností, úchyláren a všemožných debilit, které ještě neúměrně natahujou, aby divákovo utrpení nemělo hranic. Už ten námět je pitomej a děj je jedna velká sračka. Humor se ve filmu téměř nevyskytuje (trochu jsem se ušklíb snad jen při scéně na golfovém hřišti) a závěrečný moralizování je jen další Farrellyovic bonus k tomu, aby se divák s úspěchem poblil.

Čtyřicítka na krku (2012)

Mám rád filmy Judda Apatowa i když jsou trochu divný. Tentokrát to je jen solidní film, opravdu se nejedná o nic supr kvalitního a už jsem od něj viděl lepší filmy, ale mě film opět sednul, jak prdel na nočník.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Opět hromada akce, jako u prvního dílu a ten nebyl žádná bomba. Bohužel tohle je o třídu větší volovina (což by nevadilo) napěchovaná ještě větší nudou (to už vadí). Channing Tatum naštěstí brzo chcípne, jenže film nespasí ani Bruce Willis (kterej se filmem jen mihne a ukradne pro sebe nejlepší hlášku filmu) ani Dwayne Johnson, což je škoda, páč ho mám docela rád. Jalovej a vykastrovanej film, kterej toho věru nemá moc co nabídnout.

30 minut po půlnoci (2012)

Katrhryn Bigelowová přecenila svoje síly. Škoda, páč kdyby se vystřihly scény který film jen zbytečně natahujou, mohl z toho bejt po čertech dobrej film. Ale i tak jsou ve filmu dlouhý pasáže, který jsou velmi dobrý. Bohužel pak se to zase někde na dvacet minut zasekne a zas je to o ničem. Zkrátka občas film na 100% a občas sotva na 20%. Já jsem z toho unavenej a zklamanej. Jo a za zmínku rozhodně stojí Jessica Chastainová.

Jedna mezi oči (2012)

Já jsem z toho ňákej rozpolcenej. Nemůžu říct, že by mi film nebyl sympatickej, především svojí atmosférou, ale na druhou stranu je to tak nějak suchý... a taky trochu nuda.

Časové pásmo bylo změněno