Kurýr 3 (2008)

Nejsem z těch, kteří vykřikujou, že pokračování je vždy horší, než originál. Například třetí Kurýr se mi asi líbil nejvíc ze všech. Ona je to děsná volovina, plná nesmyslů: Frank (Jason Statham) má na pazouře přidělanej náramek, ve kterým je ňáká ultrasupr moderní výbušnina napojená na jeho auto, díky čemuž se nemůže od auta vzdálit víc, než na pár metrů, jinak vybouchne. Tahle za (Frankovi) vlasy přitažená zápletka skýtá několik vpravdě supermanských scén jako je auto na dně jezera (Frank se buď utopí, nebo vybouchne, nebo...), nebo třeba že hlavní záporák si klidně jede vlakem, no ale jak se tam má Frank dostat společně s autem žejo? No jak říkám, blbostí je ve filmu dost, jde o to, jestli to divák akceptuje, nebo ho to naopak otráví. Já jsem to spíš zbaštil, všechny ty blbiny jsem si docela užil, ovšem spíš jako kuriozitu. Divák od toho nesmí čekat víc, než jen průměrný béčko.

Kopačky (2008)

Peter hned v úvodu filmu dostane kopačky od přítelkyně Sarah, se kterou žil pět let. Nějak se z toho nemůže vzpamatovat a tak se vydá na Havaj, aby přišel na jiný myšlenky. Sarah se taky vydala na dovolenou a co čert nechtěl, ubytovala se ve stejným hotelu jako Peter a navíc je tu se svým novým přítelem Aldousem. To je něco, co Peter vůbec nemůže potřebovat. Naštěstí hned na recepci potkal Rachel a i přes svý na na kusy rozervaný srdce zjistil, že díky ní by dovolená nakonec nemusela být zas tak špatná. No klasickej romanťák to je, chvílema dost přisprostlej, ale naštěstí vtipně, ne vulgárně. Navíc jak se ukáže, postavy nejsou černobílý: ukáže se, že i klaďasové dělaj chyby (Peter a Rachel) a postavy né až tak kladný (příčí se mi říct záporný, protože takový se ve filmu nevyskytujou) nejsou zas tak špatný, jak se v podobných filmech zhusta stává (Sarah a Aldous). Herci jsou sympatičtí (i když nahatýho Jasona Segela nám tvůrci ukazovat nemuseli) a herečky navíc pohledný. Bavil jsem se.

Vetřelec (1979)

Jeden z mála opravdu strašidelných hororů. Celkem jednoduchej scénář Ridely Scott přetavil v nervy drásající film, který i dnes, víc než třicet let od premiéry, s přehledem překoná téměř vše, co se kdy v žánru hororu urodilo. Lidská posádka a kocour je Vetřelcem postupně vybíjena ve stylu deseti malých černoušků (kromě androida Ashe kterej v tom všem má hajzl prsty), aby se s ním v závěru vypořádala zdánlivě neslabší členka posádky. Je to temný a ponurý film, který z velké části stojí na šikovném a dramatickém využívání spletitých temných chodeb lodi Nostromo, výbornou prací se zvukem, hudbou a ve své době unikátním vzhledem bubáka, kterej se s lidma vubec, ale vubec nemaže.

Spirit (2008)

Velmi smutná ukázka toho, jak nepovedený může být skvěle vypadající film. Vizuálně je film na parádní úrovni, Režisér Frank Miller však neumí dát dohromady jednotlivé scény, natož aby to všechno fungovalo jako celek.

Prázdniny (2006)

To je vlastně dvojitej romanťák. Dvě holky který se vubec neznaj si na dva tejdny vyměněj bydlení, protože zrovna procházej blbým obdobím a chtěj prostě vypadnout. Začátek je příjemně negativní, jenže jak se obě dostanou na druhej konec světa, odehrává se vše přesně podle zažitých klišé – totiž zamilujou se, jak jinak. A divák sleduje dva romantický příběhy. Bohužel scénář ničím nevyniká, jen recykluje to, co už všichni v různých obměnách viděli nejmíň stokrát, navíc v závěru film působí skoro až nechutně přeslazeně. Film ale každopádně stojí za zhlídnutí, můžou za to herečky (jsou pohledný, sympatický a Kate Winsletová je navíc výborná herečka), herci (Jack Black velmi mile překvapil) a režisérka, která ten bídnej scénář dokázala odvyprávět tak, že i přes to že má film 130 minut, nenudil jsem se.

Bratři Bloomovi (2008)

Jedním slovem – podivnost. Otázka je, jestli to divák akceptuje. Já moc ne. Navíc je film ňákej roztěkanej nebo co, moji pozornost se mu udržet nepodařilo a některý dějový zvraty mě unikly. Nedotaženej film. Ovšem Rachel Weiszová je famózní.

Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny (2009)

No měla to bejt komedie, to jsem poznal. Jenže já se nebavil. Sice mě film nenaštval ani nezkazil náladu (jak to u mě většinou s takhle bídně hodnocenými filmy bývá), ale velmi nudil a hlavně pět minut po skončení filmu vůbec nedokážu říct, jak to dopadlo. Na filmu je navíc vidět, jak strašně levnej byl.