Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Kriminální příběh natočený podle skutečných událostí. Příběh sleduje události kolem vražd válečných vdov a paralelně vztahy mezi policisty, či jejich soukromí. Nikterak objevně natočený film, nicméně nejedná se o film nepovedený. Film je hodně závislý na hereckých výkonech. John Travolta hraje slušně, James Gandolfini je sympatickej, Jared Leto čistě účelovej a Salma Hayeková se sice snaží, ale rozhodně víc zaujme svým zjevem, čili pěkným ksichtem. Solidní film.

Pravda nebo lež (2005)

První třetina filmu je výborná. Bohužel, příběh se trochu zamotává a režisér si s tím nějak nevěděl rady. Chvílema jsem nevěděl kde jsem a co se vlastně ve filmu zrovna děje. Přitom je film natočen svižně a rozhodně nenudí. Jenom nějak nedokáže zaujmout a vtáhnout do děje. S přibývajícími minutami se to ještě zhoršuje. Závěrečné odhalení asi mělo být překvapivé, co se mě týká, jen vyšumělo. Škoda, chtělo to jistější ruku režiséra, bže příběh rozhodně není z nejhorších a herci taky hrají velice slušně.

Edith Piaf (2007)

Trochu moc chladnej, odtažitej a stopáží přetaženej film. Ovšem Marion Cotillardová je famózní!

Smrt pana Lazaresca (2005)

Syrovej film, kterej nemá absolutně nic společnýho s trapnýma seriálama, který se odehrávaj také v nemocničním prostředí. Skoro až dokumentárně vyznívající snímek, s famózním vedením herců (režisér je opravdu machr) a výborným scénářem. Trochu to připomíná filmy Mikea Leigha.

Bez lidí (2005)

Solidní atmosféra, dobrá hudba ale jinak průměr až hanba. Tenhle příběh měl na víc. Nějak mě unikla poenta. To jsem se tak otravoval, že jsem to prošvih, nebo to tvůrci trochu neukočírovali?

Bathory (2008)

Jakubisko nahromadil spoustu peněz a natočil film, kterej vypadá lacině. Několikrát jsem si říkal, jestli se dívám na kinofilm, nebo na trochu dražší inscenaci. Chtělo by to mnohem schopnějšího kameramana, to především, kterej by tomu dal filmovej look. Ale ani ten by toho moc nezachránil. Jakubisko zjevně nevěděl co natáčí. Jestli chtěl udělat vysokorozpočtovej biják, tak měl dát do kupy tomu adekvátní zápletku. Tenhle příběh by se dal natočit za mnohem míň peněz a výsledek by mohl být mnohem lepší, to je asi největší problém tohohle filmu. Jakubisko zjevně neukočíroval svoje ambice a všechno se mu to zvrhlo v něco, co sere od začátku do až konce.

Dokonalý trik (2006)

Asi nejlepší film Christophera Nolana. Mě se tenhle film líbí o moc víc, než jeho vysokorozpočtové trháky o Batmanovi. Ale ani tentokrát nejsem spokojenej maximálně, mě prostě Nolanův styl nedokáže zaujmout po celou dobu vyprávění a i tentokrát se ve filmu vyskytujou pasáže, který mě nezaujaly a tím pádem jsem občas ztrácel nit. Ale i tak – spokojenost, na rozdíl od Batmanů.

Smrtící úder (2008)

Nějak nechápu, že ve filmu uvrtalo několik relativně známých herců. Scénář je tuctovej až hanba. Zpracování taktéž. Akce skoro žádná, napětí vůbec žádný, nudy spousta. Ztráta času.

MR 73 (2008)

Temnej francouzkej thriller natočený podle skutečné události. Na filmu je to vidět. Teda hlavně na příběhu, hlavní dějová linie (pátrání po pošahanýmu vrahovi) je vyřešena už ve druhé třetině, což by u běžnýho kriminální scénáře asi neprošlo, rozuzlení by se soustředilo do závěru. Ale vyřešením případu film nekončí, a ani závěr není nijak obyčejný. Končí to blbě, takže jako ze života. Film je temnej, ponurej až depresivní, vypadá jako by byl natočen podle komiksu Franka Millera. Na můj vkus je film trochu moc natahovanej a negradující. Daniel Auteuil je výbornej.

Malý obchod hrůz (1960)

Čekal jsem film, kterej se stal kultem jen díky své „nepovedenosti“. A on to je kupodivu film, kterej mě velmi pobavil. Ve své době měl asi vyděsit i pobavit. Mě jen pobavil, ale královsky. Film obsahuje docela dost vpravdě střelenejch scén u kterých se nejde nepochechtávat. Ani se nechce věřit, že byl natočen jen za dva dny s rozpočtem 27 tisíc dolarů, což byla i na tehdejší dobu směšná částka.