Profesionálové (1966)

Westerny jsem nikdy ňák moc nebaštil, i když by se pár filmů našlo, který se povedly. Tenhle je celkem slušnej, sice chvílema trochu zdlouhavej, ale jako celek dobrý.

Podivní (2010)

Kdesi v zapadlém městečku se objeví nákaza, která z lidí dělá vraždící maniaky. Zápletka je jednoduchá, leč úderně natočená. Film je horor ostrej jak břitva, obsahuje jak hodně napětí, tak i akce. Režisérovi se podařilo vytvořit hodně ponurou atmosféru a co je důležitý, s přibývajícími minutami rozhodně neslábne. Sirovej a depresivní horor.

Vražda v Greenwich (2002) (TV film)

Na můj vkus nepříliš věrohodný ani zajímavý.

Povýšení (2008)

Na komedie se Seannem Williamem Scottem si dávám velkej pozor, protože to jsou většinou děsný srágory. Ale Povýšení je kupodivu celkem normální film, kde ze sebe S. W. Scott nedělá debila. Nejedná se o žádnou přehnaně vtipnou komedii, je to spíš „vážná komedie“. Žádný veledílo to není, ale celkem mě to bavilo, přispěla k tomu i velice střídmá stopáž (83 minut).

10 položek a méně (2006)

Drobný nezávislý filmeček se dvěma skvělými herci, natočený v reálu s minimálním rozpočtem. Mám rád americkou nezávislou scénu a tenhle film mi sedl, jak prdel na nočník. Ani mě nevadí až možná příliš nepřirozeně bodrý Morgan Freeman, nebo kolovrátková hudba jak z komedie s Funesem.

Mezi řádky (2007)

Mladá a naivní učitelka plná ideálů nastoupí do školy plné kriminálníků a myslí si, že změní svět. No samozřejmě se to odehrává naprosto předvídatelně. Nejdřív na ní žáci kašlou, aby si je postupně získala. Natočeno je to podle skutečných událostí. Až se nechce věřit, že se něco takovýho skutečně kdysi odehrálo, páč příběh na sto honů smrdí banalitou a všechna ta dobrota a upřímnost je až hysterická. Je to zvláštní případ toho, kdy režisér silně neukočíroval emoce (až mi chvílemi bylo blivno...), na druhou stranu se mu ale nedá upřít jistá zručnost co se tempa vyprávění týká. Takže film uteče jako voda, ovšem voda chvílema dost zapáchající.

Lovecká sezóna (2006)

Velmi průměrnej animák. Příběh nic moc, animace taky ne. Ale pár dobrejch nápadů se ve filmu vyskytlo. Několikrát film docela pobaví. Slušný dvě hvězdičky.

Mlha (2005)

Velmi konzistentní nuda. Ani to není ten případ, kdy je film tak blbej až je vtipnej. Tohle je čirá zoufalost postrádající akci i napětí.

Temný úsvit (2006)

Na filmu je nejzajímavější to, že je natočen podle skutečných událostí. Navíc je natočen realisticky, nemám problém věřit, že se to všechno seběhlo tak, jak je nám předkládáno. Nícméně kdyby byl film o něco kratší, byl by taky lepší. Navíc nemám rád Christiana Baleho, takže jen průměrný hodnocení.

Repo Man (1984)

Tohle je děsná matlanina, vůbec jsem se v tom neorientoval.