Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Film je přesně takovej, jakej by asi měl bejt. Ať už se jedná o zvukové efekty, přechody mezi scénami, hudbu, droidy a vlastně i scénář, kterej omílá pořád stejnej koncept. Vlastně mě to vůbec nevadí, protože to vytváří onu nereálnou pohádkovost, kterou byly protkány i všechny předešlé filmy. I Han Solo se vrátil a je to jednoznačně nejlepší postava filmu. Řemeslné zpracování už taková sláva není, ale zklamání taktéž ne. Některé scény trochu haprujou a celkové tempo vyprávění není úplně konstantní. Ale to povětšinou nebylo ani u předchozích filmů. Ve filmu je i trochu humoru - v minulosti se o odlehčení starali pouze droidi, tentokrát největší zásek předvedl Chewbacca s Hanem Solem. Závěrečná bitka se světelnými meči se kupodivu neodehrává ve futuristických kulisách, ale v lese, což mě trochu zklamalo (ale zase to mohlo odsrat pár stromů). Celkové vyznění filmu připomíná spíše epizody I - III, což bych považoval za klad. Spíše spokojenost.

Starý páky (2009)

To byla ty vole taková strašná sranda, že jsem se ani jednou nezasmál. Jedna velká křeč, prokládaná zoufalstvím a trapasem.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Sotva průměrnej film. Je na něm vidět, že stál spostu peněz, trikový scény jsou na velmi slušné úrovni, akční scény většinou docela ujdou, některý výbuchy se fakt povedly, ale závěr je trapnej a celkově to působí trochu hloupě. Koukat se na to dá, film mě neurazil, nezkazil mě náladu ale ani sem se nějak dobře nebavil. Prostě ticho po pěšině.

S tebou mě baví svět (1982)

Jalová řiťolezecká srágora plná ždímaného a podlejzavého humoru. Jak se tahle podpásová, humoruprostá kravina mohla stát komedií století prostě nechápu. Miniaturní řemeslná zručnost se ve filmu vyskytuje, kdybych ale měl film hodnotit srdcem, dám mu odpad jako vyšitej!

Steve Jobs (2015)

Že byl Steve Jobs pěknej ksindl, je věc všeobecně známá. Scénář je až moc ukecanej, herecký výkony jsou na úrovni a režie je (tradičně Boylovsky) slabá. Nic moc a nic víc tenhle film nenabízí.

Stín vlka (1992)

Dobrodružnej film kde jde o to, že jak bílí lidé tak eskymáci si prosazují svůj vlastní zákon. Pěkný obrázky dalekýho severu a solidní hudba, ale jinak bída s nouzí.

Stmívání (2008)

Romantickej horor. Novej žánr - já jsem duše romantická, takže bych tenhle žánr uplně neodepisoval, ale Stmívání je hloupej film. Holka se zamiluje do divnýho kluka, zjistí že je upír (no jo, tak proto mě celej film pil krev...), na závěr přijde trochu rozčeření tej všudypřítomnej romantiky a díky bohu konec. Je tam pár solidních scén, ale bohužel většina neúspěšně bojuje s průměrností a jestliže se to všechno dá akceptovat (s přivřením oka) řekněme první půlku filmu, tak druhá je už bohužel nudná a čím dál víc směšná. Kristen Stewartová je mi nesympatická, Robert Pattinson zrovna tak a hrát neumí ani jeden. Slabota tenhle film, slabý dvě hvězdičky a to je prej druhej díl ještě horší...

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Leckdo film srovnává s Forrestem Gumpem, takže k tomu bych řek asi to, že na Foresta v žádným případě nemá. Jednak Forrest byl hlupák - prosťáček, zatímco stařík je hlupák - pitomec. Jinýmy slovy, dědek mi byl nesympatickej ať už jako stoletej, nebo jako mladík. No a všechny ty absurdní dějový zvraty mě sice občas vykouzlily na ksichtě úsměv, ale nic víc.

Stopař (2007)

Další nízkorozpočtová americká zbytečnost. Nijak zvlášť mě nebavil ani originál s Rutgerem Hauerem, a tenhle remake taky nestojí za nic. Tenhle druh filmů musí především bavit, je už celkem jedno jak velká krávovina to je, hlavně že se nedostaví nuda. Jenže já se nudil a bylo mě uplně putna, jak to dopadne.