Dovolená po francouzsku (1978)

V celkovém kontextu nepříliš vtipná a i nudná komedie, kterou pár dobrejch nápadů nebo hlášek z podprůměru nezachrání.

Hněv Titánů (2012)

O něco lepší než první díl. Z něho si totiž nepamatuju vůbec nic, zatímco tady mě zaujaly alespoň triky a celková vizuální stránka filmu. I některý akční scény jakš takš ušly, v tomhle se režisér Jonathan Liebesman oproti Světové invazi dost zlepšil. Jenže tohle všechno dobrej film neudělá, maximálně ho vylepší. Po režijní stránce je to ale bída, takže všechny ty dobře vypadající efekty působí samoúčelným dojmem.

Neodolatelný (2006)

Tuctovej thriller s jakš takš poentou, kde za zmínku stojí tak skorát herci. Jinak slabota na všech frontách. Nějak se mi během sledování filmu pořád vkrádalo do mysli, že Susan Sarandonová hraje mámu od dvou malých dětí a přitom měla v době natáčení filmu šedesát let. Je to výborná herečka, sympatická ženská, ale tohle je divný ne? Jo a českej překlad je taky divnej, Irresistible se dá přeložit taky jako Zdrcující, což by k filmu sedělo víc.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Typická hollywoodská srágora která si neklade za cíl aby byl film dobrej, ale aby byl úspěšnej. Takže velmi okatá sázka na jistotu. Je to napůl nuda, napůl trapas, to vše občas proložené obstojným pokusem o humor. Děti budou spkojený.

Lidice (2011)

Po Habermanově mlýně další ambiciozní českej film. Tentokrát je to dost průšvih. Sterilně, zcela bez nápadu vyprávěnej příběh nudí až hanba, takže ony všeobecně známé zvěrstva, které se v druhé polovině filmu udály mě nudily a víceméně byly úplně jedno. Což považuju za pořádnej průšvih. Když se nepovede kdejakej jinej film tak to nijak nebolí, ale tohle je jedna z nejtragičtějších událostí československejch dějin a Nikolaev to posral přímo ukázkově.

Panna nebo orel (2010)

Příběh o tom, že stačí jedna lež, která se pak šíří střední školou rychlostí blesku. Titulní Olive (Emma Stoneová) si z toho prdlajs dělá, naopak ji ještě přiživuje a má z toho akorát srandu. Sympatická Emma Stoneová je jediným kladem filmu, jinak je film spíše zklamáním.

Gang v útoku (2006)

A jé, zase jeden film podle skutečnejch událostí, z kterejch amící slzej, zběsile smrkaj do kapesníků a prostě se z nich můžou posrat. Takže banda mladistvých kriminálníků, členů gangů, zlodějů i vrahů vytvoří, pod vedením Dwayna Johnsona, fotbalovej tým a samozřejmě vyhrávaj a měněj se a nacházej sami sebe... ach bože... Ještě že je film na slušné řemeslné úrovni, takže jsem to dokoukal, ovšem některé pasáže, patetické proslovy a celá poslední půlhodina (s tradičním zápasem, kde naši "hrdinové" těsně před koncem prohrávaj, aby po trapným projevu jednoho z nich nakonec překvapivě vyhráli) mě chvílema pěkně sraly. Dwayne Johnson je frajer, ostatní nestojej za nic a americkej fotbal je hra, jejíž smysl mě pořád uniká.

Muži v černém 2 (2002)

První díl byl jen solidní zábava, která rozhodně nevyužila potenciál námětu. Ovšem účel jakš takš plnila. Druhej díl je o třídu horší, plnej nudnejch a režijně odfláknutejch scén. Pokusů o humor film obsahuje dost, ale vesměs se míjí účinkem. Což je na komedii docela průser. Triky ujdou a ústřední herecký duo je opět fajn. Jenže Lara Flynn Boyleová je tradičně divná a ten mluvící pes mě vyloženě sral (včetně úděsnýho dabingu). Sympatická Rosario Dawsonová to nezachrání.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Pokračování hovadiny o cestě do středu země je o fous lepší, ale asi jen proto, protože tady hraje Dwayne Johnson a prostředí ztraceného (a krásného) exotického ostrova je pro mé oči mnohem přijatelnější, než hrabání se v zeměkouli. Tím asi pozitiva končí. Příběh je blbej, což se dalo čekat. Takže se hlavní hrdinové nějak dozvědí o exictenci ostrova a nějak se tam i dostanou. Tam potkaj přerostlý ještěrky, miniaturní slony a kreténskýho Seanova dědečka Alexandra (kterého hraje jinak sympatickej Michale Caine) no a taky sopečnou lávu ze zlata, Nautilus (Nemo se ovšem nedostavil) a jiný nesmysly. Pak je konečně konec. Slabota tenhle film, cílenej primárně pro velmi nenáročnýho diváka tak kolem dvanácti let. Což nejsem.