Divoké historky (2014)

Mám rád filmy o pomstě, zvlášť když je patřičně šťavnatá a klidně i přehnaně úderná. Tenhle biják je pouze o pomstě a to v jakékoli podobě. A já jsem si na tomhle bijáku vyloženě smslnul. Nebudu tady každou povídku rozebírat zvlášť, řeknu jen tolik, že kvalita není uplně konstantní (proto pouze čtyři hvězdičky), nicméně povídky jedna, tři a šest mě uplně rozsekaly. Na sračku :-)

Annie (2014)

Co se mě týká, tak to je přesná ukázka povedené a šmrncovní hollywoodské oddechovky. A vůbec mě nevadí že příběh je jeden velkej kýč, že v podstatě všechny postavy jsou přehnaný karikatury a že posledních dvacet minut je strašlivě přeslazenejch. Já se bavil královsky, dokonce i písničky nestály za starou bačkoru. A Cameron Diazová? ... to je kapitola sama pro sebe - za pár let sice bude hrát jen čarodějnice, ale bude je hrát skvěle, stejně skvěle jako v Annie.

Na dřeň (2012)

Jestliže je hlavní hrdina primitiv kterým pohrdám, mám s filmem problém. Marion Cotillardová hodně zachraňuje (hvězdička navíc), ale i ona hraje dosti zvláštní postavu. Divnej film.

Liberace! (2013) (TV film)

Nevim jestli jsem někdy viděl podobně zateplenej film, asi ne. Ale je to prdel, teda ne prdel jako prdel, ale prdel jako že je film sranda, ovšem nikoliv že by byl vtipnej, ale je neustále k smíchu. Především díky Michaelu Douglasovi, kterej se v roli strašlivě vyřádil! No ale jinak nic moc, což se dalo čekat, bže Steven Soderbergh je břídil kterým pohrdám (páč na snahu natočit dobrej film už dávno rezignoval i přes to, že v něm dřímá ohromnej talent).

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Ach jo, to je průser jak strašlivě se tenhle film nepoved. Zhruba po půl hodině jsem se ve filmu těžce ztrácel, veškeré dialogy mě sice až tak moc nenudily, ale nedaly mě vůbec nic. Zdůrazňuju vůbec nic!! Takže jsem velmi záhy nechápal, o co vlastně jde. Matně tuším že o nějakej obraz nebo co, ale kdo s kým, proti komu a proč ... fakt nevim. Když režisér neumí odvyprávět příběh, tak ať se na to vysere a dělá něco jinýho (třeba píše scénáře, to mu jde). Škoda je to o to větší, že ve filmu je docela dost scének, které mě pobavily, ať už je to vztah titulního hrdiny (debila mimochodem...) k manželce, ke sluhovi, ke kníru... je to několikrát opravdu prdel, jenže jestliže si vybavuju maximálně některý hlody, zatímco příběh ani náznakem, tak je něco hodně špatně. Ale v tomhle je to dost možná jedinečnej film, nevybavuju si žádnej jinej biják, kterej by mě pobavil, ale přitom nebavil.

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Jedinej kdo film táhne alespoň do průměru je Kevin Hart. Ostatní nestojej za řeč, ať už se jedná o herce, scénáristy nebo režiséra.

Sousedská hlídka (2012)

Ale jo, proč ne? Není to zas taková kravina i když pravda, několikrát film ulítne kamsi do řitě. Je to oddechovka protkaná přisprostlým humorem (několikrát opravdu vtipným) navíc říznutá scifárnou, což není zas tak moc obvyklý křížení žánrů a mě to docela baví. Závěrečná půlhodina je hodně ujetá, což je přímá úměra k povedená.

Louise-Michel (2008)

Když je film divnej, neznamená to že je dobrej. A to přitom mám divný filmy jinak docela rád, ... ale tohle fakt ne.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Připadalo mě to nedotažený, ať už dějově tak i zpracováním, ale vizuálně je to supr. Závěrečný dějový veletoč mě celkem pobavil. Za zmínku stojí především Ben Kingsley.

Padesát odstínů šedi (2015)

Sice jsem se chtěl tomuhle filmu vyhnout, ale kontroverzní přijetí filmu mě přesvědčilo, že to chci vidět. Ono totiž když něco vydělá balík peněz a přitom je to všeobecně dosti bídně hodnocené, vyvolává to ve mě otazník. No a když onen otazník zodpovím, tak jednoduše nechápu, jak mohl tenhle film vydělat takový prachy. Na druhou stranu jsem si moc dobře vědom že nejsem ženská, pro které je tahle přebujelá a odkapávající romantika primárně určena. Teda aspoň doufám. Nicméně kdybych měl hodnotit filmovou kvalitu, tak koukatelný to je. Sice pro mě byly ty dvě hodiny chvílemi opravdu k nepřežití (hlavně poslední půlhodina), ale kdyby to bylo tak moc tragický, tak to po dvaceti minutách zabalim. Většinou nemám problém s nereálným příběhem v reálném světě, ale to, co se ve filmu děje opravdu nedokážu akceptovat, rozhodně né, jako nosný děj celého filmu. Kladem je Elfmanova hudba a taktéž Dakota Johnsonová, která rozhodně není žádná šereda (jak tady kde kdo tvrdí), i když pravda, herečka asi taky ne.