Ninja 2: Pomsta (2013)

Zase ňákej asijskej akčňák. Poté co mě nadchnul Zátah 2, jsem zkusil další bojovej film z Asie. Na Zátah 2 nemá, ani kdyby se posral celej filmovej štáb, co tenhle zázrak stvořil. Zase se tam akorát fackujou nohama, titulní hrdina je naprosto tragickej herec, ale všechny ty mlátičský prostocviky mu celkem jdou. Choreografie bojových scén docela ujde, ale jinak je to strašná pitomost. Béčko jak prase. Nic víc, nic míň.

Bez záznamu (2012)

Příjemně nekompromisní. To mě bavilo. Horší už to bylo s příběhem. Přeskakování do minulosti mě unavovalo a strhanej ksicht Seana Beana mě spíš otravoval.

Paddington (2014)

Já nějak nevim. Titulní medvěd mě připadal ňákej divnej a celkově mě film moc nebavil. Přitom je film prošpikován humorem, vybroušenými detaily i atmosférou... Nicméně film nedokázal udržet moji pozornost.

Sedmý syn (2014)

Slátanina. Sice evidentně přiznaně trashovitá, ale dá se říct, že koukatelná. Pravda, nebejt Jeffa Bridgese a Julianne Mooreové (kterou dabuje Zlata Adamovská a její hlas se k ní absolutně nehodí), hodnotil bych výrazně negativněji. Ben Barnes stojí za hovno, triky jsou několikrát strašlivě odfláknutý a závěr tak nějak blbě vyšumí do ztracena...

Špionáž (2013)

Koukatelná oddechovka s přihlouplým a úsměv vyvolávajícím příběhem s neschopákem první kategorie v hlavní roli. Ostatní herci taky za moc nestojej, snad jen s výjimkou Richarda Dreyfusse. Nicméně koukat se na to dá.

Informátorka (2010)

Pěknej bordel se ve světě děje, jen co je pravda. Silnej příběh ale dobrej film nedělá, což naštěstí není tento případ. Režisérka vypráví film jistou rukou, několikrát diváka uzemní opravdu silnou scénou a především film neztrácí s přibývajícími minutami na zajímavosti. Rachel Weiszová je skvělá a film bez problémů táhne téměř sama. Škoda jen první třetiny filmu, která by potřebovala trochu prostříhat. Nicméně jinak je to výbornej film, kterýmu by setsakramentsky slušela celosvětová kinodistribuce a ňáký velký festivalový ocenění, případně úspěch na Oscarech.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Kupodivu to není tak blbý, jak jsem čekal a kupodivu je to o dost vtipnější, než jsem čekal. Takže vlastně spokojenost.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Řekněme, že asi tak na první dvě třetiny filmu se ještě dalo koukat - jakš takš. Pak už to byla nuda taková, že bych se snad radši čtyřicet minut díval do nespláchnutý záchodový mísy, než na tohle. Opět strašně důležitej film, co se bere strašně vážně a kterej nestojí za řeč, podobně jako předchozí historickej kravicec Ridleyho Scotta Království nebeské. Film nezachráněj triky ani docela solidní Christian Bale. Scottova režie je rutinní, nudná, zavánějící komatem.

Voda pro slony (2011)

Film funguje částečně jako drama, ale jako romanťák ani náhodou. V prvním případě na tom má lví podíl Christoph Waltz, v druhém případě na tom má lví podíl neexistence chemie mezi titulní romantickou dvojicí, přičemž Pattinson je uplný dřevo. Film sází spíše na atmosféru (která ušla), ale rezignuje na svižnost vyprávění, takže je to spíše nezajímavá nuda, než cokoli jiného.

Teorie všeho (2014)

Silný příběh ano. Dobrý film ne.