Za plotem (2006)

Docela dobrá jednohubka. Vtípky byly vtipný, akce byla akční a finální scéna s veverkou mě překvapila i pobavila. Akorát hlavní motiv, že RJ vlastně všechny celou dobu tahá za nos mě trochu kazil dojem. Ale celkově sem se bavil velice dobře.

Mravenčí polepšovna (2006)

Já sem se překvapivě bavil. Film je předvídatelnej až hanba, po deseti minutách filmu by závěr uhádlo i mražený kuře co mám v mrazáku. Ale na hru jsem přistoupil a bavil jsem se náramně. Spousta humorných i napínavých scén, třeba únos PidiLucase vypadal skoro hororově, stejně tak útok vos. Škoda že při závěrečné akční scéně tvůrci trochu víc nešlápli na pilu, udělat nálety vos na deratizátora ve stylu filmů Michaela Baye by tam sedlo jak prdel na nočník. Hudba Johna Debneyho byla tradičně na špičkový úrovni. Je fakt že pár nedotažeností tam bylo, jako třeba že nikdo Lucase po celou dobu co byli rodiče pryč nepostrádal. A poblázněná, věčně bezzubá babička moc vtipná nebyla. Ale jinak dobrý.

Veselý rozvod (1934)

Velice se mi to líbilo, i když tancování mě nebaví. Byla to hlavně hodně povedená komedie. V dnešní době nám takovejhle film asi připadá najivní, ale to neva. Na tomhle filmu je vidět, že amíci kdysi uměli udělat komedie na vyskoký úrovni.

Proud času (2003)

Shodou okolností jsem před pár dny dočetl knihu a dneska zkoukl film. Takže můžu porovnávat. Kniha je asi nejakčnější román Michaela Crichtona, ale určitě není nejlepší. Nicméně i tak se čte jedním dechem. Film je samozřejmě velice zjednodušenej (jinak by měl čtyři hodiny). Ňáký postavy přibyly, ňáký zmizely, pobyt študáků v minulosti se radikálně zkrátil (z 37 hodin na 6) atd. Z košatýho románu se prostě stala jednoduchá honička. Navíc ne moc zábavná. Tím se dostáváme k filmu samotnému. Nic moc, Richard Donner se moc nevytáh, asi už má nejlepší léta za sebou. Připadá mi to všechno takový odbytý, jako by to Donner natáčel z povinnosti a bez zaujetí.

Potomci lidí (2006)

Film obsahuje famózně natočený dlouhý akční scény, plus Julianne Mooreovou a Clive Owena. To jsou klady. Ale jinak sem dost zklamanej, film vyšuměl do prázdna. Od Alfonsa Cuaróna bych čekal víc.

Poslední žena (1976)

Hovadina. Rádobyumění. Hloupej a zlej film.

Poseidon (2006)

Nebyo to vyloženě špatný, ale žádná sláva taky ne. Hrajou tam mý oblíbenci, takže to ten film v mých očích trochu povyšuje. Ale na originál to v žádným případě nemá.

Ponorka (1981)

Neuvěřitelně sugestivní film. Já bych asi nevlez do ponorky ani kdyby byla na zemi, a co teprv kdyby se měla potopit. Tenhle film je ztělesnění mojí noční můry.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Na filmu je hodně vidět, že stál výrazně víc než první díl. Ale to lepší film nedělá. Pořád je to skvělá zábava, ale Černá Perla byla lepší, o fous.

Pahorek (1965)

Síla. Působivé jak sviňa.