Nahota na prodej (1993)

No jo, to byly časy na začátku devadesátých let. Heureka film si s Vítem Olmerem řekli, že nakopou Spielbergovi prdel a rozhodli se natočit první akční československej film. Výsledek je co se týká akce doslova tristní. Kdejakej nepovedenej céčkovej film z Ameriky je na tom líp. Co se děje týká, tak je to strašná splácanice všeho možnýho, je vidět, že se Josef Klíma opravdu vyřádil. Herci ujdou kromě Kají Třískové, ta po otci fakt nezdědila nic, snad jen divnej ksicht. Je to shit tenhle film, ale jako portrét doby to nemá chybu. Proto dvě hvězdičky.

Ozbrojení a nebezpeční (1986)

Příjemně střelená blbina, kterou jsem poprvé viděl tak před patnácti lety. Dneska jsem to viděl znova a líbilo se mi to z části z nostalgie a z části proto, že z filmu vyloženě čiší duch osmdesátých let. Herecký obsazení je sympatický - John Candy tradičně, Eugene Levy s děsivým květákem na hlavě taky, ovšem všechny trumfuje Larry Hankin v prťavé roli Kokotoviče kterej má famózní jméno, ksicht a je neskutečně pitomej. Závěrečná akční scéna s kamionem je šílenost sama :-)

Vůně ženy (1992)

První půlhodina nemá chybu. I závěr, ač trochu kýčovitý a přeslazený, má díky Al Pacinovi ohromný grády. To co se odehrává mezi tím obsahuje pasáže výborný, ale taky méně povedený a i zbytečný. Půl hodiny vystříhnout a hned by byl film o třídu lepší. Herecky film táhne jen Al Pacino, Chris O'Donnell mu sotva přicmrdává.

Pod sluncem (1998)

Jednoduchej příběh tří postav. Olof je naivní dobrák, kterýho šikovně a vychcaně využívá zmetek Erik. Pak ale na farmu přijede krásná Ellen, která odpověděla na Olofův inzerát, který sháněl pomocnici do domácnosti. Olof je nadšenej, zato Erik z ní nemá vůbec radost. Je nabíledni, že se rýsuje konflikt. Velmi se mi to líbilo. Pozvolna, ale intenzivně odvyprávěnej příběh, podporovaný výbornými hereckými výkony hlavního tria.

Noční vlak (2009)

Docela jsem se bavil. Je to tak trochu černá komedie, která se postupně změní na thriller se spoustou mrtvol. Animace jedoucího vlaku byla vpravdě srandovní. Herecké obsazení sympatické s dominující Leelee Sobieskou, která se s tím fakt "nesrala".

Kaktusový Jack (1979)

Westernová taškařice s dobrým castingem, proměnlivou úrovní humoru a prachbídnou režií.

Piráti! (2012)

Humoru je ve filmu opravdu hodně. Bohužel film působí roztěkaným dojmem z čehož vyplývá občasná nuda.

Koupili jsme ZOO (2011)

Tak trochu komedie, tak trochu drama. Především asi rodinný příběh. Film má dvě hodiny, ale je odvyprávěn plynule aniž by někde něco dřelo, případně přebývalo, nebo naopak chybělo. Zkrátka solidní ale nijak zvláštní scénář režisér odvyprávěl jistou rukou. Matt Damon je v hlavní roli bezchybnej, Scarlett Johanssonová taktéž (ale sympatická mi pořád není), Thomas Haden Church svoji roli pojal výborně minimalisticky a Elle Fanningová je permanentně vytlemená.

Rambo: První krev (1982)

Akční klasika a přitom je ve filmu sotva pár mrtvých a samotnej Rambo nezabije nikoho. V dalších dílech už Rambo simuluje mlejnek na maso, ale tentokrát je to ještě o nečem jiným. Především proto, že příběh filmu je natočenej podle románu Davida Morrella (kdysi, asi tak před sto lety jsem ho četl), kterej pojednává především o traumatech z vjetnamské války, které si vojáci přinesli domů a ještě navíc na ně společnost kašle. Přesně o tom film je. Není to ani tak akční film, jako velmi dobré drama.

Temný anděl (1990)

Film mýho dětství. Pamatuju si, jak jsem u toho kdysi ve dvanácti letech nebo kdy, slintal nadšením. A i dnes se na to dá v pohodě dívat. Sice je to béčko, ale zábavný, stylově osmdesátkový, s Lundgrenem v nejlepších letech a s famózním zlým mimozemšťanem, kterej na svým kamenným ksichtu dvakrát vyloudí úsměv (nebo co), což je doslova k sežrání. A co mě vždycky na filmu taky děsně bavilo, byly ty mimozemský zbraně: stačí zmáčknout spoušť a všechno lítá vzduchem doprovázené ohnivým peklem. Ovšem z čeho seru nejvíc je miniaturní pasáž, kdy Caineův kamarád doktor Bruce odbourává stres - to fakt nemá chybu. To je tak blbý, až je to geniální.