Lorax (2012)

Nohromí, neurazí, pobaví. Animace nic moc a muzikálový čísla jsou snesitelný. Neškodná blbinka pro děti.

Bitevní loď (2012)

Jsem rozpolcen. Nejdřív klady: akční scény jsou velice slušně natočené. Maj šmrnc, jsou napínavé a vizuálně vypadaj naprosto famózně. Taktéž triky jsou bezchybné. Zápory: ultradementní scénář který je chvílemi tak tupý, až to bolí. To by jeden brečel, do čeho se dneska v Hollywoodu sypou prachy. Kromě Liama Neesona, kterej stejně hraje vedlejší roli, je herecké obsazení naprosto strašidelné. Taylor Kitsch stál za hovno už v Johnu Carterovi a upřímě doufám, že tyhle dva propadáky (John Carter a Bitevní loď se díky obřím rozpočtům nezpalatili ani náhodou) definitivně pohřbí jeho kariéru. Brooklyn Deckerová je jen hezká, jinak nic, beznohej černoch má hereckýho talentu jako já vlasů a Rihanna je prkenná až hanba. A to přitom nikdo z nich nemá moc co hrát a přesto to všichni posrali - fakt obdivuhodné. Tak já nevim, po technické stránce je film bez chyby (100%) ale jinak je to dementní blbost pro děti.

Mezi vlky (2011)

Kdesi v Aljašce sebou letadlo plácne o zem a několik přeživších dělníků velmi záhy zjišťuje, že přežít nebyla zas taková výhra. Je tam zima jak v prdeli, vítr, spousta sněhu a vlci, kteří jsou setsakramentsky nasraní, že se jim někdo objevil v revíru a hodlají si ho velmi tvrdě bránit. Liam Neeson a jeho spolupřeživší parťáci nemaj co jíst, nemaj se do čeho pořádně oblíct a nemaj žádný zbraně. Jediný co maj, jsou hodně mizerný vyhlídky na přežití. Z tohohle filmu mi byla vážně zima. Intenzivní a drásající drama o síle přírody a ostrejch vlčích zubech. Liam Neeson filmu tradičně vládne. Tenhle chlap utáhne jakejkoli film. Řemelsně je film na slušné úrovni, snad je jen občas trochu moc natahovaný a pád letadla mohl bejt trochu epičtější, jestli se to tak dá říct. Ale v tom hrál roli především rozpočet. Kdo, jak nebo jestli vůbec někdo přežil, si zjistěte sami, stojí to za to.

Madonna: The Confessions Tour (2006) (koncert)

Madonna je jedinečná, to je bez debat. Skvělá show, kterou jsem zkouknul naráz, což se mi u koncertů stává zřídka, velmi zřídka.

Britney Spears Live: The Femme Fatale Tour (2011) (koncert)

Aby bylo jasno, já poslouchám jinou muziku, než toto. Nicméně jsem "s hrůzou zjistil :-) ", že pár solidních songů tato děva nazpívala, takže jsem ji po dlouhé době ignorování vzal tak trochu na milost. Navíc to není žádná šereda, takže i ke zkouknutí koncertu jsem se dokopal. No a dá se to. Zhruba polovina songů se moc poslouchat nedá, ale poslední třetina koncertu se zkládá vyloženě z hitovek, takže to výsledný dojem vylepšuje. Blbý je, že se zvukovým záznamem si někdo hodně pohrál, takže se živej zpěv moc často nekoná. No je to prostě spíš show než koncert. Britney a celej ten její komparz tam poskakujou, křepčej - prostě divadlo.

Zátah: Vykoupení (2011)

Pořád se tam řežou, ale fakt pořád. Nejdřív přestřelky, pak je to jedna bitka za druhou. Jenže příběj je téměř o ničem, herecký výkony se ve filmu vůbec nevyskytujou, což by ani nevadilo v takovýmhle filmu se asi ani očekávat nedaly, blbý je že nikdo z těch neustále mlátících se postav nemá dostatečný charisma k tomu, aby diváka nějak zaujal. Mě teda určitě ne. Nicméně ony bitky jsou natočeny celkem obstojně, což je ode mě vyjádření velký pochvaly, páč mě asijský bojovky nikdy moc nebavily. Na tohle se dá koukat.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Skvělá alternativa k teenagerovskejm vyvražďovačkám, který jsou zhusta velmi o hovně. Scénář filmu je tak absurdní a blbej, až je geniální! Navíc je film protkán famózně švihlým humorem. Přitom film má šmrnc i spád a režisér vše kočíruje překvapivě velmi jistou rukou. Co se týká postav, tak titulní dvojice vidláků je skvěle přihlouplá a banda zběsile chcípajících teenagerů totálně dementní. Je to prdel.

Muž na hraně (2012)

Zpočátku solidní příběh se postupně zvrhne ve zcela banální historku, umocněnou velmi průměrnými výkony herců i režiséra. Na jedno kouknutí, nic víc.