A pak přišla láska... (2022)

Chtěla jsem to vypnout po 20 minutách, nakonec jsem to dokoukala celý, ale buď jsem divná já nebo ten film. 😵😵‍💫

Lovec hlav (1976)

Zvolna zvolna, ale dobré.

Madam služebná (2017)

Dívala jsem se kvůli obsazení. Byla to taková melancholická moralitka, ale potenciál byl větší. Bohužel zůstal nenaplněn.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

No jako rozjezd budiž, ale v zásadě nic mimořádného. Kromě Hanzlíka teda, ten byl skvělej každou sekundu, co se na obrazovce objevil. Jo a jméno pro psa Krvesaj (jakýsi patok alkoholický, který se objevil v 90. letech, to pro neznalé) je zábavné.

Osudový zvrat (2018) (TV film)

Myslím, že toto téma by zasloužilo více pozornosti.

Československo: Portrét tragédie (1968)

Lidé otevřeně hovoří na kameru... to za mého mládí nebývalo 😃. Závěr US dokumentu z roku 1968 (svoboda zase někdy bude) byl až neuvěřitelně optimistický. Dnes můžeme říct, že oprávněně.

Skryté zločiny osmašedesátého (2008) (TV film)

Tohle by měli pouštět ve školách při výuce dějepisu. 🎬 Patnáct let starý dokument neztratil během toho času nic ze své síly. Ba právě naopak.

Yul Brynner: jeden ze statečných (2020) (TV film)

Zajímavý životní osud i na hollywoodského herce. Myslím, že jeho velkým životním štěstím 🍀 bylo už to, že se na začátku 30. let minulého století dostal pryč z Ruska (nebo jak se v tu dobu to území jmenovalo). 🎬 11 jazyků. "V jakém jazyce přemýšlíte? - To záleží na tom, na co myslím." 😃😃

Indiáni z Větrova (1979)

Viděla jsem kdysi dávno jako odrostlé dítě a pamatuju si, že se mi to líbilo. Hlavně Michal Dymek 😉 a ty vztahy mezi dětmi. Propagační téma služby pohraničníků jsem tehdy nějak nevnímala a pokud, zapomněla jsem na to. A teď to vidím jako babička a jsem v šoku. Třetí hvězdička je opravdu jen očima tehdejšího dítěte.

ABBA: vítěz bere vše (2019) (TV film)

ABBA, hudba mé puberty... a pěkný, zajímavý, informačně i hudebně nabitý dokument.

Časové pásmo bylo změněno