Grace, kněžna monacká (2014)

Ze začátku nuda, pak se to trochu zauzlí a při oduzlování to zase nudí. Hvězdička navíc za krásné šaty.

Pojedeme k moři (2014)

Zvláštně pojatý filmeček o rodině a jejích různých podobách. Za zas.anýho Nedvěda jedna hvězda dolů.

Mozart v Praze (1991) (divadelní záznam)

Milá vzpomínka na mládí herců z Ypsilonky a na Bohumila Mozarta (Amadeus znamená "bohu milý"). Pavel Nový jako Komtur je fascinující.

Paříž v zrcadle času (2012) (TV film)

Dějiny Paříže hodně letem světem, ale zajímavě podané zejména co se obrazové části týče. Prolínání současných leteckých záběrů s historickými rekonstrukcemi budícími dojem počítačové hry vypadá poutavě. Převažují pohledy shora a to se cení.

Ohňostroj marnosti (1990)

Opravdu ohňostroj marnosti. Úvodní scéna Bruce Willise úplně skvělá, ale pak to razantně ztrácí grády. (Malarkey)

Vítězové a poražení (1999)

To je ale pitomej sport. Ale i ta jeho pitomost je natočena tak, že z toho nesundáte oči. Ženské postavy jsou tam víceméně jen na ozdobu, a to včetně majitelky klubu. Nejzajímavější mi přišla ta její matka se psíky a opicí. Obrazově velmi zajímavé, ale emoce se ztratily někde ve střižně.

Podivnější než ráj (1984)

Tak tedy... dokoukala jsem to až do konce a sama se tomu divím. Ve své nudnosti dokonce nakonec lehce vtipné. No rozhodně už to nikdy neuvidím. /// @gudaulin

Luc Besson - nepochopený (2014) (TV film)

Docela zajímavý dokument, zejména ve chvíli, kdy o Bessonovi víte jen to, co režíroval. Nikterak strhující, ale nenudící.

Svět na houpačce (2014)

Měla jsem to v rubrice Chci vidět, ale nesplnilo to očekávání. Není to špatný film, ale ani výborný.

Malý Velký Bojovník (2010)

Děsně šedivý film. Kromě červeného konce šípu jsou tam jen všechny odstíny šedé nebo béžové.