Narcos - Jedna velká lež (2015) (epizoda)

Způsob uvažování Escobara o sobě samém, tak jak ho prezentuje zhruba v 7. minutě tohoto dílu (rozhovor s Dianou), je nebezpečně podobný způsobu uvažování jistého AB, což mě nesmírně děsí.

Nejistá sezóna (1987)

Krom dalšího zkoušky a premiéra mé nejoblíbenější hry Vizionář, to můžu.

Bylo nás šest (1986) (seriál)

Už tehdá se to nesledovalo zrovna snadno, ale to v TV moc velký výběr nebyl. Teď je to děsný. Snad jen ty mladý zjevy, který už dnes mladý nejsou.

Za každou cenu (2016)

První zhruba polovina je docela nudná, ani to budování atmosféry se zpočátku moc nedaří. Ale pak se atmosféra přece jen dostaví a od druhé poloviny už se od toho nedá příliš odejít. Přesto to není nic mimořádného. Jen je zábavné sledovat, jak je stárnoucí Jeff Bridges víc a víc podobný svému bratrovi.

Escobar (2017)

Jelikož jsem seriál N. neviděla, byla jsem +- spokojená, ne tak můj společník v kině, podle nějž film seriálu nesahá po kotníky. (Prý ho musím vidět.) Jako pamětník novinových zpráv z té doby jsem se i v utrzkovitem ději orientovala, ale nešlo to na dřeň. Místy až zbytečně názorné scény. Penelope je kočka, ale překvapilo mě, že má docela ošklivé ruce, tedy dlaně a hlavně prsty, což bylo vidět v obou scénách ruky na skle. /// Angličtina Penelopy byla docela roztomilá, ovšem Javierova - to snad ani angličtina nebyla. Dost mě překvapilo, že nemluvili rovnou španělsky.

Černé zlato (2018) (TV film)

Zajímavý, informačně hodnotný dokument, silný zejména ve své druhé části.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Díky za doplňující komentář od @sator. Něco takového jsem očekávala v závěrečných titulcích. /// K tomu dialektu - fakt si všichni kritici myslíte, že uhlí rubali jen čistokrevní ostravaci (nejlépe se zkouškou ze spravne kratkosti jazyka)? Pokud si dobře pamatuju, nábor probíhal po celé republice, ve výsledku se tam mohlo mluvit strašnou směsicí všeho.

Příběh jedné ženy (2001)

Předností tohoto filmu je obsazení. Zejména Hugh Bonneville mě potěšil, a také drobná postava Maurice v podání syna a otce Westa. Smutné, mě osobně známé téma, citlivě zpracované, ale ve své citlivosti nudně, a to i ve všudypřítomných flešbecích. Slzu jsem neuronila, a to u mě, známé plačky, neznamená nic dobrého.