Shirley Valentinová (1989)

Ráda bych hodnotila výš, ale to bych nesměla vidět představení se Stašovou. Tento film, přes zdánlivé výhody přesných lokací a početnějšího obsazení, nepůsobí tak silně jako one-woman-show Simony Stašové.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Chytilo mě to za flígr hned na začátku a už mě to nepustilo až do konce, kde mě to zahodilo vymačkanou jak citron. Přesto nebudu hodnotit víc než 3*. Hořlavé scény byly poněkud nepřehledné, princip nehody nedostatečně objasněný a hlavní záporák příliš záporný.

Oko v oblacích (2015)

Silné do posledního okamžiku. I Alanova.

Láska podle předlohy (2007)

Jako dobrý, ale v zásadě nic moc. Moc se mi líbila Kathy Baker, působí na mě vždycky tak sympaticky. Ostatní poněkud splynuli dohromady. Ani mě to nenavnadilo, abych si JA přečetla celou.

Petrovi přátelé (1992)

Obsazení super, dialogy super, hudba super. Překvapivě mi celou dobu byla nějak povědomá hospodyně v podání P. Law a ejhle, ona to Emmy matka.

Coco Chanel (2008) (TV film)

Jednu hvězdu navíc za Shirley

Sbal prachy a vypadni (1998)

Takové hezky do sebe zamotané příběhy mám ráda. A dokonce to bylo místy dost vtipné.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Neuvěřitelné především tím, že se to opravdu stalo. Jinak bych scénáristu považovala za cvoka. Naprosto nesmyslné šílenství, u kterého je hodně brzo jedno, kdo a jak si začal. A jako katalyzátor utržený ze řetězu funguje strýček Jim věrohodně ztvárněný Tomem Berengerem. Ale hlavně zastydlá puberta dvou hlavních postav reprezentovaná "zásadovostí", "pravdou" a "spravedlností". Tolik k historii, do které mě tato minisérie věrohodně přenesla.