Tři holky jako květ (2014) (divadelní záznam)

Holky se na jevišti moc nepotkají, celé je to vlastně odvyprávěno, přesto to velmi dobře funguje.

Oklamaný (2017)

Tak tedy... 1) bylo nás v kině asi 9 a nikdo se nesmál. 2) Děj tam je, ne že ne, ale je dost času si ho uvážlivě vychutnat. (Byly momenty, kdy jsem málem usnula). Každá postava má svůj prostor a bylo zajímavé sledovat, jak se holky pod tou obrovskou slušností vzájemně popichují. 3) Světlo a kamera - dvě nejúžasnější složky filmu, za ty jedna * navíc. Už jen ten úvodní pohled na tu typickou jižanskou alej (co jim to tam roste za stromy?) s tak nádherným měkkým světlem hovořil jasně. Je to pastva pro oči. 4) Kostýmy - holkám to moc slušelo jak ve všednodenním, tak ve svátečním. Jen jsem nepochopila, kde desátník vzal v dívčí škole tolik kalhot. První, ve kterých se zjevil na scéně, mu rozstřihla Nicole. Při práci na zahradě měl na sobě skvěle padnoucí šedé kalhoty, kde je vzal? A za chvíli už zase v těch tmavěmodrých, nerozstřižených, tedy třetích. 5) Konec (úplně koncový konec) mi připadal takový neslaný-nemastný, neuzavřený. 6) Osobně si myslím, že kdyby desátník začal od přízemí, nemusel dopadnout, jak dopadl.

Muž, který zachránil Louvre (2014) (TV film)

Málo známé události z okupované Paříze a Francie vůbec. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Po letech jsem měla možnost vidět prodlouženou verzi. Své hodnocení musím zvednout ze 3* na plný počet. Možná svou roli hraje i znalost toho, jak to v budoucnu celé dopadne a jak důležité věci se zde odehrály, každopádně to na mě nečekaně zapůsobilo.

Jan Hus (2015) (TV film)

Asi nejvíc mě zaujalo ztvárnění postav obou královských bratrů. Zikmund víc. A pak ta hudba, ale v negativním smyslu. Zejména to, co znělo při scéně upálení, byl snad výsměch.

Jan Hus (1954)

Škoda toho proletářského oparu. Ale době vzniku to jinak nešlo. Působení na dítě bylo velkolepé.

Soupeři (1977)

Film pozoruhodný zdánlivě jen tím, že jde o režijní debut velikána. Tímto tvrzením bych ale křivdila oběma hlavním hrdinům. A pak ten závěrečný obraz - nádhera. Díky bohu je to film z doby, kdy půldruhé hodiny bylo dost, takže to skončilo včas.

Panství Downton - Christmas Special (2015) (epizoda)

Věechno skončilo tak strašně dobře a pozitivně, asi abych lépe pochopila, že konec je míněn jako definitivní. Což mě mrzí, já bych snesla ještě mnoho řad.

Frankie a Johnny (1991)

Nikterak mimořádný příběh, který Al Pacino sakra zvedá. Milá a příjemně plynoucí lovestory s nezbytným happyendem, ale uvěřitelná. (Dabing Žilkovou byl docela protivný, ale Pfeiffer zněla protivně i v originále, takže budiž.)

Za řekou je Texas (1966)

Sice místy lehce ujeté, ale v rámci žánru docela podařená komedie. Nakonec jsem se upřímně zasmála.