Bouřlivé výšiny (1992)

Zvláštní. Jako kniha mi to připadalo strhující, ale jako film mě to nijak zásadně neoslovilo. Ovšem konání a myšlení hlavních postav mi připadalo nelogické a kontraproduktivní v obou případech. Každopádně Ralph Fiennes podal svého Heathcliffa tak odporně, že byl úžasný.

Kosmo (2016) (seriál)

Lehce slabší rozjezd, ale čím dál tím líp. Bavila jsem se moc. Myšička úplně boží, stejně tak design rakety. Slečna astronautka Josefíková mi připomíná princeznu ze Tří veteránů.

Golfový sen (2005)

Velmi příjemná záležitost. Nosič holí super.

Interstellar (2014)

Na tyto vesmírné odysey mám příliš přízemní mozek. První část (do vzkazů čtených po návratu z vody) byla silná a i pro mě pochopitelná, ale pak se něco stalo a už jsem to nepobrala. A když jsem si myslela že už se chytám, přišel úplný konec a definitivně srazil mé hodnocení na 2*.

Pořád jsem to já (2014)

A na konci jsem brečela jak želva. Knížka je ještě o chlup lepší.

Temné stíny (2012)

Roztomilý komediální horor? Ano, i takové věci existují, zajisté ;).

Když Paříž patřila Německu (2015) (TV film)

Překvapivě zajímavý dokument o Paříži v letech 1940-44. Je netradičně podaný pohledem Němců, takže si můžeme uvědomit, že si tam (zejména v prvních dvou letech) žili jak prasátka v žitě. Bylo to vlastně umístění "za odměnu" nebo na dovolenku. Nejvíc mě fascinovala informace o tom, že na zvláštní účet, z kterého Němci hradili své náklady v Paříži a okupované Francii, platila fr. vláda denně neskutečnou hromadu peněz (bohužel částku si nepamatuji, ale byla v dokumentu uvedena). Okupovaný platí okupantovi, aby tento mohl utrácet dle libosti. Dále informace o tom že 2/3 francouzské zemědělské produkce byly rezervovány pro okupanty. Zbylá třetina nemohla Francouze uživit.

Skandální život Lady Worsley (2015) (TV film)

7/10. Úúúúžasné kostýmy. Zajímavý příběh, kdy jsem jen nechápala, proč po soudu (pojednaném dost nudně a rozvlekle) se nesebrali a neodjeli někam pryč, třeba do té Francie. Ale bylo to napínavé až do závěrečných titulků

Kingsman: Tajná služba (2014)

Krásně natočená stupidní blbost. Míra přitaženosti za vlasy u zápletky dosáhla až nudného extrému.