Snídaně u Tiffanyho (1961)

Hudba a píseň zaslouženě za Oskara, kostýmy a účesy super, Audrey křehce krásná, ale jen dokud nepromluví. Vydržovaná dívka má na skvělé šaty, šperky, klobouky, lodičky.... Paulova milenka působí jako jeho matka.... Těch cigaret... Hnusné chování ke kocourovi... Prostě víc jak 3* nemůžu dát.

Socha Svobody (2013)

Zajímavý dokument o tom, že postavit sochu není nic jednoduchého. Lehce patetický, ale přiměřeně a snesitelně. ARTE France 2013.

Sokolovo (1974)

Povinně opakovaně shlédnuto v rámci školní výuky (ZDŠ). Kluci ve třídě si pak pořád hráli na vojáky. Ty válečné scény byly opravdu působivé. Na gymplu s tím už dali pokoj, navíc představitel hlavního hrdiny emigroval, tak se stal ze Sokolova trezorový film 😄😄.

Sonja: Královna ledu (2018)

Protože jsem kromě krasobruslařské kariéry o Sonje nic nevěděla, byl tento film pro mě objevný a donutil mě počíst si trochu ve wikipedii. Byl však poněkud nudný, věci se děly tak nějak samy od sebe a vnitřní motivaci hlavní postavy k sebezničení jsem nepochopila. Reálné archivní záběry na závěr potěšily. Celkově - kategorie "potěší ale nenadchne".

Souboj Titánů (1981)

Vypustíme Krakena! Hláška, která u nás zdomácněla.

Souboj u El Diablo (1966)

Pěkný film na westernové téma, s příjemnou hudbou. James Garner jako neprvoplánový ochránce žen. 75%

Soudce (2014)

Drama spíš rodinné než justiční. Poněkud předvídatelné dějové zvraty, ale tak už to v životě bývá. Super oba Robertové (dědkovi bylo 83 let, když to točil) i BBT.

Soukromý život Windsorů (2019) (seriál)

Dokument o Windsorech, který mě překvapí? Ano. Záběr je tentokrát na všechny děti Jiřího V., nejen na dva chlapce, co se postupně stanou králem. Dokument jde sice po povrchu, ale pěkně do šířky. Opravdu zaujal.

Soupeři (1977)

Film pozoruhodný zdánlivě jen tím, že jde o režijní debut velikána. Tímto tvrzením bych ale křivdila oběma hlavním hrdinům. A pak ten závěrečný obraz - nádhera. Díky bohu je to film z doby, kdy půldruhé hodiny bylo dost, takže to skončilo včas.

Spáči (1996)

Strhující, temné, dusivé. Hnusné s dočasným happyendem.