• Rodinný

Monty Pythonův smysl života (1983)

"Every sperm is sacred. Every sperm is great. If a sperm is wasted, God gets quite irate. Every sperm is wanted. Every sperm is good. Every sperm is needed In your neighbourhood." Krásně zvrhlý film povedené britské partičky, který mě u některých částí hezky rozesmál. Nezapomenutelná písnička, kterou začíná můj komentář, či "předávání dárků" patří k nejlepším momentům. Začátek se sice nepovedl, a některé vsuvky zrovna nejvtipnější taky nebyly, ale hold se mi film líbil. Uvidíme, jak se mi budou líbit další filmy a následně snad i seriál. :-) 88%

Zkus mě rozesmát (2011)

Parádní podívaná s mými oblíbenými herci (kráskou Jennifer Aniston a krasavcem Adamem Sandlerem :-D). Již od začátku bylo jasné jak to celé dopadne, ale na to už jsme si mnozí zvykli u všech romantických komedií. Když jsem zjístil, že jsou tihle dva v jednom filmu, a dokonce jako hlavní role, hned jsem se chtěl vydat na Just go with It do kina. Bohužel, poslední termín byl zrovna v den, když jsem se na to díval, tak jsem si film aspoň užil v pohodlí domova. Jediné co mi vadilo je zbytečná postava Dolpha, který jen celý dojem filmu kazí. Jinak spokojenost. 69%

X-Men (2000)

Vizuální skvost s podařeným příběhem a výbornými herci. Nejraději mám scénu, kde se jde Storm pomstít tomu "Bad guyovi", za to, že jí hodil do výtahu. Určitě nejlepší část celého filmu. 75%

Autosalon (2005) (pořad)

Nikdy jsem se o auta nějak nezajímal, což je pro mé pohlaví trochu hanba. Tohle mě už však ale baví.. Vidět ty krásné kousky z pohodlí domova. Zajímaví moderátoři, občas vtipní, jako by vypadli z Barrandovské EzoTv. A ta hodinka a něco krásně i s tou reklamou uteče. Jen kdyby to Prima dávala v rozumější čas.. Takhle na to trefím při nejlepším jednou za měsíc.

Vymítač ďábla (1973)

Holy shit. Tohle není v top 300 ?? Naprosto vynikající horor, který miluju hned po zhlédnutí DVD. Perfektní atmosféra, která se až někdy v polovině rozjede, chytlavá znělka / melodie, která doprovází film, skvostné masky a hlavně efekty. Tak dlouho jsem váhal, než si to pustím a přitom zbytečně. Neuvěřím, že je tohle natočeno roku 1973. V porovnáním s tímhletím jsou nové horory zbytečné trapnosti, které by kvůli aktuálním vymoženostem mohli umět udělat mnohem lepší filmy, ale nikolivěk. Chci vidět znova minimálně 5x. 97%

Banja (2007) (seriál)

Jistě, je to hovadina s velkým H, ale když se člověk zrovna nemá na co podívat.. Zajímavá animace, nadávky.. No něco jako "South Park", jen mnohem stupidnější a blbější. No a ty narážky v českém dabingu jsou docela podařené.. 71%

Rosemary má děťátko (1968)

> Právě zhlédnuto na ČT1. < Hezké drama, hraničící s hororem a trochu i thrillerem. Povedení herci, vymakaná hudba a brilantní výkony. Od filmu jsem očekával něco drastičtějšího, ikdyž psycho(logické) části a sny hlavní protagonistky se vážně podařily. Za trochu přepísknutou stopáž a ukončení filmu beru jednu hvězdu. Od pana Polanskiho určitě ještě nějaké dílko vyhledám. 79%

Ztracená Hvězda (2007)

Krása, nádhera. Vážně skvělé dílko Španělů, které jsem si hlavně díky animaci a roztomilosti zamiloval. 89%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Viděno ve 3D kině s Dabingem. Epické finále, které dopadlo výborně. Nedá se říct, že se jedná o nejlepší díl, to vůbec. Kvalitou se jedná asi o 5. nejlepší díl. Naprosto jsem se zamiloval do triků a nadupaného zvuku, který byl přes celý kino sál. Jo, vo tom to je a za to těch 150 KČ stálo. Ale teď už k filmu. Příběh se z dětské Fantasy pohádky vyšplhal na propracované story plné emocí, které má prostě gule. Radcliffe a všechni herci jako vždy perfektní. Hudební doprovod taky přeskvělý, jenom to celé provedení mohlo být o něco lepší. 78%

Gnomeo & Julie (2011)

Čekal jsem minimálně červený proužek, když jsem přivítal na profil filmu. Ale ne. Zábavná, zajímavá pohádka, jak pro mladší, tak pro starší publikum. Povedená animace, zábavné scény.. Tak v čem se liší od Pixarovek, nebo Disneyovek ? Tím, že se ve filmu objevila písnička od Lady Gaga ? Ne, to už snad přeháním. Skvěle udělaná pohádka, kterou si určitě ještě minimálně jednou pustím. 77%