Osada - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Z předešlých let jsem rozhodně nenabyl dojmu, že by Osada byla počinem, který by si zasloužil další pokračování……a to jsem se snažil bejt harmonickej až na půdu. Druhá série, díl první, obavy potvrzeny. Totálně o ničem epizoda. Ukázat nové postavy…..samozřejmě další nepřirozené karikatury…..a pak už to celé hodit na Holuba s Nesvačilovou a jejich, pro někoho vtipnou, dokola se opakující šablonu. Kolečko je již delší dobu polámané, ale oře, jako by nebyl zítřek.

Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! (2023)

Aby někdo neupadl v omyl, Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! není novou komedií s Adamem Sandlerem. Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! je menstruační teenager šesticípá dramedie aneb s kumpány jsem se toho natočil už dost, je na čase se taky věnovat rodině. Nejlepší kámošky, kluci, královny chodeb, první lásky, zrady a na konci toho všeho Adam Sandler, jako člen Sdružení rodičů a přátel školy. Zapalte menóru, rodina Sandlerovic přichází.

Tichá bolest (1990)

Černí baroni bez vtipu loví zlaté úhoře z vietnamské tržnice. 85% a 209 nejlepší film v době mého hodnocení…..pod tohle bych se tak úplně nepodepsal.

Mark Cavendish: Nikdy není konec (2023)

„z vrcholu na dno, Sparta, Vyšehrad, vyhrát, padnout“. Mark Cavendish byl svého času inspirativní zabijácký stroj, ale Mark Cavendish: Nikdy není konec je jenom další z řady pro mne jako vejce vejci si podobných Netflix sportovních dokumentů.

Cool Girl! (2023)

Možná to bude vypadat, jako klasické „za mého mládí byla tráva zelenější“ zapšklého boomera, který nechápe dobu, v které se víc než poctivou prací dá vydělat tanečky na TikToku, ale tohle je špatně od Andulky po Žížalu. Špatně napsané, špatně (v případě hlavní influencer trojice příšerně) zahrané, špatně natočené, špatně vytřené podlahy, špatně doplněné regály, špatné známky na vysvědčení, špatně všechno. Jenom jedna poslední otázka a pak už jenom rychle zapomenout. Pro koho byl tento „laureát“ Českého lva natočen, když se mu smějí i náctiletí hltači sociálních sítí?

Velký závod (2013)

Jestli může být francouzská historie na něco pyšná, tak jsou to její situační komedie a nejslavnější cyklistický etapový závod na světě. Kombinace obého sice přináší víc jízdy na kole, než humoru, ale celou dobu se jede příjemným výletním tempem a proto tuhle oddechovou letní komedii doporučuje osm z desíti držitelů puntíkatého trikotu.

Parazit (2019)

„Máte sklep? A mohla bych ho vidět?“ Žlutočerné komediální drama…..nápad za jedna, realizace za tři. Vynalézavá multižánrová satyra, které ke konci začne docházet dech. Ale ta hodnocení, ta ocenění….minimálně se shodneme, že jde o neobvyklý filmový zjev. Každopádně pro mne, jako starou školu, snímek roku vypadá úplně jinak.

Štěstí pro začátečníky (2023)

Nenáročná outdoor romantika…..kdybych se měl vyjádřit jedním slovem, tak bych asi použil „příjemné“. Děj předvídatelný, vedlejší postavy klišovité, humoru poskrovnu, ale ústřední dvojice docela sympatická a ty lesní lokace taky udělaly své. Taková filmová užovka….na pohled nic moc, možná se i leknete, ale nakonec neublíží.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Téhle džungli vládne svérázný král Richard. Nemusíte být zrovna fanoušek sester Williamsových, tenisu a nebo celkově sportu, v tomto případě je to úplně jedno. Autentické životopisné drama….možná víc zalité sluncem, než tomu bylo ve skutečnosti…ale rozhodně divácky atraktivně natočené. Míčky létají z jedné strany kurtu na druhou a Will Smith s pomocí patetického příběhu dokazuje, že jde o jednoho z nejlepších herců své generace. Zlatá socha v nadživotní velikosti byla Richardu Williamsovi postavena, a jestli to celé bylo opravdu přesně takto, tak to ví jenom Venus.

Lampasy (1981)

Typická osmdesátá léta záležitost. Ivan Reitman (Dvojčata), Sean Young (Lékařská akademie), Timothy Busfield (Pomsta šprtů), John Candy (Strýček Buck), Judge Reinhold (Policajt v Beverly Hills), Joe Flaherty (1941), Harold Ramis (Krotitelé duchů), John Larroquette (Packalové 2) a samozřejmě Bill Murray (Caddyshack). Takhle přesně si pamatuji VHSkové roky mého dětství. Armáda, švejkování, zelené mozky versus problémy s autoritami….podivuji se, že naše distribuce nepřejmenovala snímek na Armádní akademii. Kdybych měl neznalému přiblížit, co to byla americká osmdesátková komedie, tak zřejmě sáhnu po jiných kouscích, ale i tak jsou Lampasy bezesporu klasikou.