Hedvábná cesta (2007)

Velká část filmu, je pouze šup do Japonska, šup zpět – bez nápadu a bez hlubšího příběhu. Film je na romantické drama chladný, nemluvě o herectví Michaela Pitta. S tímto námětem se dalo pracovat mnohem lépe a 104 minut bylo až, až :(

Miliónový pes (2008)

Jde o dobrodružnou komedii určenou především malým divákům a tak je třeba dětským okem pohlížet. Schéma malý kluk, nešikovní zloději, důmyslné pasti a nástrahy – ano, správně, vykrádačka Sám doma“, ale na druhou stranu, co je dneska originální a hlavně pro děti proč ne?!! Pro sebe jako dospělého diváka jsem našel hlavní plus v miliónovém zlatém retrievrovy v titulní roli (pochopili jste to dobře - vlastním zlatého retrievra :D)

Push (2009)

Za celou dobu filmu jsem nepobral, zda jde o regulérní sci-fi thriller nebo biják pro děti. Banda lidiček s různými nadpřirozenými schopnostmi (něco mezi X-Meny a Heroes) v ne příliš originálním příběhu. Tři hvězdy za efekty a Djimona Hounsou.

Andělé a démoni (2009)

Pro diváka srozumitelnější zápletka než u Šifry mistra Leonarda, která možná čtenáře lehce překvapí drobnými rozdíly oproti knižní předloze. Linie filmu ze všeho nejvíce připomíná seriál 24 hodin – v časovém presu rozluštit jednu záhadu a honem běžet k druhé. Chybí vtip a trochu dobrodružnějších scén (lehká dávka Indiana Jonese by neškodila), to vše podporováno strnulým Tomem Hanksem, ale celkově hodnotím kladněji než „šifru“.

Manželská klec (2007)

Kvalitně obsazená americká tragikomedie o tom jak se dostat z „manželské klece“ a hlavně o tom jak se do ní nakonec vrátit zpět. Stárnoucí Harry (Ch.Cooper) vidí jedinou cestu z milostného trojúhelníku vraždou své manželky (P.Clarskon). Netuší však, že kartami zamíchá jeho okouzlující přítel (P.Brosnan).

Já a moje příšera (2007)

Vezměte „Zachraňte Willyho!“, vsaďte ho do Skostka, vyměňte lochnesku za kosatku, posuňte děj o několik desetiletí dozadu a máte výsledek: „Já a moje příšera“. Příběh o přátelství malého chlapce a „mořského koně“ Crusoa zasazený do období druhé světové války, jenž nemůže nikoho, kdo někdy vyděl alespoň trochu podobné schéma překvapit ani jednou svou minutou.

Rošťáci (1985)

The Goonies mám nahrané na staré VHSce, vyrůstal jsem na nich a můžu se na ně podívat kdykoliv a kdekoliv! Je tam vše, dobrodružství, poklad, zloduši a spousta dalších věcí, které patří k dětské fantazii. Takhle by se měli točit filmy pro děti!

Jmenuji se Bruce (2007)

Bruce Campbell (v roli akčního hrdiny „béčkových“ filmů, který se musí pustit do boje s reálným vraždícím démonem) dělající si dobrý den ze svého mladšího já, takovým jednoduše přímočarým způsobem až se to dá relativně bez úhony dokoukat :)

Osina v zadku (2008)

Situační komedie o osudovém setkání nájemného zabijáka a životem ztrápeného sebevraha je jen další z řady průměrných komedii v režii stagnujícího Francise Vebera. Když si porovnáte tento remake s originálem (Dotěrný chlap z roku 1973) na první pohled zjistíte markantní rozdíl mezi oběma filmy, kterým jsou nesrovnatelné herecké výkony.

Krasoplavci (2008)

Do Naha! po Švédsku, s tím rozdílem, že partička bývalých, celkem úspěšných florbalistů se oproti svým britským předchůdcům nehodlá stát striptéry, ale svoji další realizaci vidí v přiléhavě elastických nohavičkách akvabel (přesněji řečeno, krasoplavců)! Přirovnání k anglické komedii z roku 1997 je tedy nasnadě, ovšem přímí souboj na dojem by Krasoplavci na plné čáře (nebo pro ně vhodněji na body od rozhodčích) prohrály.