Exmanželka za odměnu (2010)

Vše podstatné a vše vtipné je řečeno už v traileru. Je mi líto, že se Butler musí upisovat takovýmto obyčejným romantickým komediím.

Strašák (1973)

Pacino a Hackman jsou skvělí, ale celý film je poněkud utahaný a dlouhý. Oslovilo mne hlavně až posledních 30 minut. Jinak jsem se spíše nudil.

Chicago (2002)

Jsem celkem příznivec muzikálů, ale tady jsem se nějak nechytal. Poněkud dlouhé, příliš mnoho hudebních čísel a hlavně celé mě to nějak neoslovilo. Celé je to jedno velké hollywoodské divadlo a ten oscarový humbuk okolo tohoto muzikálu mě poněkud míjí.

Krvavý diamant (2006)

I přes své nedostatky má tento film silný příběh, svižné tempo i nějakou tu myšlenku. Což je od Hollywoodského filmu velmi vzácný jev. K tomu všemu skvělí herci a parádní hudba. 90%

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Jeden z dalších nezapomenutelných hereckých koncertů Al Pacina (od začátku až do konce - a hlavně na konci). Tentokrát vše v soudní síni. Silné momenty, vtipné scény a hlavně pefektní ukázka prohnilého právnického systému.

Frankie a Johnny (1991)

Příjemná romantika okořeněná humorem, kterou táhne úžasný AL PACINO a M. Pfeiffer. To vše s krásnou písničkou Frankie a Johnny.

Po krk v extázi (2004)

Matthew Vaughn se evidentně od Guye Ritchieho něco naučil. Jeho debut je tak velmi zajímavý, ale ještě mu něco k dokonalosti chybí. Do budoucna je však Vaughn velkým příslibem.

Gattaca (1997)

Velmi uvěřitelná a hlavně chytrá a velmi umírněná sci-fi, která mě jako fanouška tohoto žánru, opravdu dostala. To vše ještě podtrhnuto nádhernou hudbou a skvělými herci. Velmi příjemné překvapení. Andrew Nicol je génius, už se nemůžu dočkat jeho dalších prací.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Antoine Fuqua si po několika slabších projektech uvědomil co mu jde nejlépe - a to policejní krimi drama. Trochu jiné kafe než je Training Day, ale pořád dobré. Nic víc, nic míň.