Předčítač (2008)

Bez diskuse výborný herecký výkon Kate Winslett a Davida Krosse, který ovšem nezachrání slabou pointu celého příběhu.

Dobrý Will Hunting (1997)

Výborně napsaný a zahraný film, jdoucí do hloubky a nutící k zamyšlění nad mnoha otázkami ovlivňujícími rozhodování v našem životě. Po každém shlédnutí mám pocit, že jsem v něm objevil něco nového.

Americký zločin (2007)

Je až neuvěřitelné, že věci o kterých film vypráví se opravdu staly. Po shlédnutí jsem zjistil, že mám stažený žaludek a potřebuji to vykompenzovat nečím veselejším. Pravda bývá krutá, a ač byla kamera hodně cenzurovaná , tak stačila k tomu, aby si člověk zbytek domyslel a byl rád, že ho nevidí. Vynikající výkon Ellen Page v nezáviděnihodné roli. Rozdhodně si film nepouštějte pokud chcete relaxovat. Je pravděpodobné, že si ho asi vícekrát nepustím ač ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu. Koukat se na něčí utrpení není zrovna můj šálek čaje.

Zack a Miri točí porno (2008)

Ač mám Smithovy filmy rád, tak tohle dílko považuji za slabší, pokud ne vůbec jeho nejslabší. Dají se zde najít zábavné momenty, ale rozhoně to nejde srovnávat s Clerks I, II nebo Mallrats. Seth Rogen film posunul blíže Pineapple Express, který opravdu nemusím a vtip čišící z výše jmenovaných děl zde naprosto vymizel.

Mafiáni (1990)

Parádní mafiánská podívaná, kde De Niro září jako slunce se svým frikulýnským úšklebkem. Velmi sympatický a pohodový film.

Blade Runner (1982)

Zcela zásadní dílo pro fanoušky sci-fi a vůbec všechny, kteří mají rádi filmy s hlubším smyslem. Jedná se o jeden z mála případů, kdy filmová adaptace předčí knižní předlohu (jinak vynikajícího spisovatele Philipa K. Dicka). Skvělé výkony pečlivě vybraných herců posunuly film zcela nad běžnou Hollywoodskou produkci a podařilo se jim dohnat mě ve finále až k slzám. Pro ty, co si chtějí podívanou užít naplno, doporučuji sehnat remasterovanou verzi filmu (Final Cut), která vyšla minulý rok (2008) samostatně na Blu-ray disku nebo jako součást 5 diskové edice obsahující i další bonusový materiál. Pokud se o filmu chcete dozvědět další podrobnosti doporučuji zakoupit knihu Future Noir - The Making Of Blade Runner.

Michael Clayton (2007)

Inteligentní thriller jdoucí vlastní cestou, který mě dokonale pohltil svou atmosférou a zanechal pocit uspokojení a rovnováhy.

Vetřelci (1986)

Po zmáčknutí tlačítka Play dojde k převtělení, Riplayová tam není nikdy sama. Sleduju detektor pohybu, odpočítávám střelivo a hledám cestu ven. Burka chci vykuchat zaživa. Geniálně natočený akční horor nemající konkurenci.

Vetřelec (1979)

Když jsem Aliena viděl poprvé jako dítě, nemohl jsem z toho spát. Po několika letech jsem to zkusil znova a bylo to příjemně napínavé a tajemné. Netrvalo dlouho a zjistil jsem, že koukám na umělecké dílo. Mrazení v zátylku přesto nikdy nepřestalo.

Duna (1984)

Nahlédnutí do vesmíru Franka Herberta v uměleckém podání, s vynikajícím scénářem a oldschoolovými triky. Herci se pro své role narodili a díky nim Duna i přes starší datum vydání neztrácí nic ze svého kouzla ani dnes.