Deník slabocha (2010)

Ono to není špatné, ale až na Angie, a to především díky Chloe, se mi všechny hlavní charaktery v průběhu filmu zajedli a zprotivili. Kouká se na to dobře, ale když člověk na konci s nikým nesympatizuje, tak je to jaksi špatně, alespoň v rámci tohohle žánru. Jinak tam padají trefné či vtipné hlášky, sem tam nějaký povedený gag, ale ve výsledku je to film, co bohužel zapadne, protože se jeho poselství, nároky na diváka a to, co divákovi nabízí, míjí s majoritními skupinami a hodně lidí prostě bude mít pocit, že tam něco skřípe. Ale jinak je to nenáročný film, taková pohodička na sobotní odpoledne.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Jeden z těch filmů, co někdo vzal námět na přes málo půl hodiny jednoho dílu seriálu, a váleček, kterým ho rozválel na celovečerní film. Milla mě nebere, zombíci ano. Bohužel tady je to spíš "mutanti". Apokalyptické téma mě baví. Zde je ale degradováno na pouhé kulisy. Série Resident Evil se zvrhává v neskutečnou blbost. Kdyby se raději scénáře drželi víc své herní "předlohy", byl by svět (temnější) lepší místo. Alespoň trochu, jako je to se Silent Hill-em a jeho filmovou verzí (ze kterého si tento čtvrtý Resident Evil ukradl hlavního šéfa - když jsem viděl nástup a další krůčky monstra se sekerokladivem, okamžitě jsem si vzpomněl na Pyramid-heada). Bohužel vítr vane jinudy. Jediné štěstí je, že nám přivál velice povedený 3D efekt a ne žádnou břečku ve stylu nových Titánů. Ve výsledku jedna hvězda pro film, jedna za 3D a ta poslední, hodně odřená za zombie/apokalypsu.

Mládí v hajzlu (2009)

Na první pohled počin s potenciálem, ve výsledku rozbředlá a dlouhá hodina a půl. Film má sice několik svých světlých momentů, dobrých a zábavných scén, ale to nic nezmění na tom kýblu nudy předtím. Režisér jako divý kapitán žene svůj filmový koráb skrze moře nudy vstříc útesům ztracených nadějí, a nikdo s tím nic nenadělá. Nadějná loď jde ke dnu i s její slibnou posádkou. Není to úplné zlo, to vůbec ne... ale je to průměr, který když minete, rozhodně oplakávat nebudete.

Elitní jednotka (2007)

Město bohů z pohledu druhé strany, aneb tvrdá doba si žádá pevné muže schopné nekompromisních skutků. Herecky velice zdárné, a vlastně po všech dalších stránkách kvalita zastíní jakékoli chybičky. Horké jako brazilské podnebí a pestré jak karneval v Riu... Velice přímé, názorné a s kamerou, co dokumentaristicky vtahuje do děje. Víc už k tomu říct nemohu, protože tohle musíte vidět sami.

Iron Man 2 (2010)

Skvělý blockbuster. Akční, heroický, marnotratný a velkolepý. Robert Downey Jr. se pro roli Tonyho Starka téměř narodil a rozhodně tuhle zábavně-akční jízdu táhne hodně dopředu. Scarlett Johansson jako zelenooká bruneta - velice okouzlující třešnička na tomhle dortíku. Rourke jako hlavní záporný charakter taktéž potěší. V této sérii valita graduje a zábava neupadá, už se těším na Iron Man 3.

Sammyho dobrodružství 3D (2010)

Wow, to je Belgické? Člověk by to v kině ani nepoznal. Pěkný pohádkově-zvířecí příběh, s povedeným 3D, vyloženě cílený na děti, takže tu nebudu rozebírat jednoduchost celkového děje, ale líbivost je vysoká, a to je hlavní. Moc pěkné, klidné a odpočinkově-relaxační.

Půlnoční polibek (2007)

Pokusím se oprostit od veškerého pozadí filmu, kde kontrastuje vzhled takového indie nezávislého, lehce artového filmu proti tomu, že ani jedno vlastně pořádně není, a kouknu se na samotný požitek. Ve sledu amerických romantických komedii je to opravdu doušek na probuzení smyslů. Je hodně romantický, je to i komedie, ale na seriózní úrovni. A jeho černobílost podtrhuje pocit výstřižku z novin, malého výstřižku z rubriky obyčejných neobyčejných lidí. A hezky to plyne, řádek po řádku... místy melancholicky, místy ironicky. Má to prostě svoje kouzlo i přes zjevnou minimalističnost a snahu zapůsobit "alternativně". Což je chvályhodná snaha, co se povedla, ale když to člověk prožene hlavou sem a tam, ve výsledku poněkud okatá. To však nic nemění na faktu, že je to moc pěkný snímek, který ocení (a možná i docení) hlavně citlivější charaktery a milovníci romantických komedií všeho druhu (což občas zavání mentálním masochismem), jako jsem já.

Podivní (2010)

Další ze zombie-style thriller/hororů. Tentokráté v celkem solidním obsazení, výborně technicky zmáknuté s napínavou atmosférou. Což je vše dost důležité, protože osa příběhu je jasná jak křišťálová studánka a filmu tím pádem hrozí propad koukatelnosti do hlubin. Naštěstí se to ale vyvažuje výše zmíněnými. Kdyby The Crazies měli promakanější scénář, a vlastně celkově i příběh, hráli to na hloubku nebo na kultovní kousek, pravděpodobně by se jim podařilo vyšvihnout do hororové elity. Takhle je po pouze průměrný, ale velmi dobře koukatelný horor, který se zavděčí, ale extra nenadchne.

Tekken (2010)

Korporace Tekken pořádá svůj malý velký turnaj... bitky, bitky a bitky... omotané v chomáči čehoci, čemu se dá říct příběhová vata. Naštěstí je to mnohem stravitelnější, než se zdá. Pokud je člověk alespoň trochu fanoušek "bitek" a zvládá béčkovou produkci, nebude nepříjemně rozčarován. Samozřejmě nelogičnosti a režisérské dějové (oslí) můstky zabolí, ale tenhel kousek nemá ambice víc jak na straight-to-DVD béčkovou produkci, tak na to mysleme... :)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Seriál o nezvyklých anti-hrdinech se svými malými velkými supeschopnostmi, řešící problémy především sami se sebou nebo s tím, co nezvyklá bouře napáchala na jim podobných. První sezóna má hodně dobře našlápnuto. Zajímavé charaktery, zajímavě režisérsky zvládnuté, chytlavé ale upřímné dialogy, skvělý - ale specifický - humor, dobrá hlavní i všechny vedlejší dějové linie a zápletky. Plachty jsou prostě napnuty k prasknutí takže doufejme, že to produkce, režie nebo jiné ledovce stejně rychle nepotopí.