• Thriller

Tajemná řeka (2003)

Výborne zahrané, ale príšerný scenár a celkovo to nemalo vôbec žiadnu črtu detektívky. Vyšetrovanie bolo v úzadí, ale skôr vystupovala depresia a usoplené tempo. Herecký výkon nemôže byť to jediné na čom vo filme záleží, no v tomto filme je to jediným svetlým bodom, ak by vo filme boli horší herci hodnotil by som ho ako odpad a to úprimne.

Sviňa (2020) odpad!

Tragická pitcovina, amatérske herecké výkony a aj tragické obsadenie, nulová atmosféra, senilné tempo a Vajda je asi taký Kočner ako ja Kollar. Dejová línia príbehu nula bodov, film absolútne neponúka spojitosť deju v rámci príbehovej celistvosti. Inými slovami, filmu chýba príbeh, kto by nepoznal realitu tak by mu tento film pripadal nezmyselný a neúplný. Celko je to veľmi úbohý film, ktorý sa spolieha na vulgárne slová a holé cecky Morovej a Vajdu. Úbohé.

Odříznutí (2018)

Konečne brutálne, atmosferické, hororové, nápadité krimi, ktoré je nabité zápletkou od začiatku až do konca. Vizuál nesie prvky skôr severských krimi, čo je iba ďalší pozitívny bod, navyše ponúka neskutočne sýty dej ktorému sekunduje skvelé tempo. Áno je absurdný, ale je to film.. Veľmi prekvapil 95%

Na nože (2019)

Veľmi nadhodnotený film, pri tom je to klasický, obyčajný Hercule Poirot zabalený do štýlu Holéhoúdu. Nič viac nič menej, ale áno trochu šálim, viac dostanete, naviac sú tie trápne, nezmyselné, pózerské postavy. Bože, už aj ten Poirot je viac seriózny 🧐 Rodinka, moje hodnotenie, moje pravidlá. 35%

Tenkrát v ráji (2016)

Príjemný, sympatický snímok z našej krásnej československej prírody z obdobia ll. sv. vojny. Dejový priemer, kvalitou neohúri, ale určite ani neurazí. 65%

Králíček Jojo (2019) odpad!

Neuveriteľné trápne a dementné. Pri tomto vyzerá aj konina Scary Movie ako seriózna, vtipná komédia. Čo "humorná" scéna to trápna tragédia. Dialógy, scény, herecké výkony, jednoducho všetko. Čakal som aspoň dáky schwarz humor, ale dočkal som sa iba maximálneho odpadu.

Alibi na klíč (2017)

Konečne vtipná komédia, vtipná, ale nie dementná ako si to tradujú dnešné komédie spoza mláky.

Bitva u Midway (2019)

Trápne, pózerské divadlo. Ak sa niekomu páčil umelý, precukrovaný USA brak Pearl Harbor (2001), tak zrejme sa mu bude páčiť aj tento sekundárny hnoj.

Jsem vrah (2016)

Poľské filmy sú špičková kvalita, asi jediné čo je z Poľska kvalitné.. Žiaľ a žiaľ aj v tomto filme.. Problém nastáva v atmosfére, pri dokonalých kulisách, kostýmoch predsa len pokulháva dej, chýba dramatickosť príbehu, vraždy sú servírované ako čaj o piatej, jednoducho klasika, kľud.. Ďalší problém, že bolo spracovaných do filmu menej faktov ako by z reality použitých mohlo byť. Keď si prečítame veci o tomto príbehu budeme viac šokovaní ako zo samotného filmu. Škoda.. Tento snímok premárnil maximum, ktoré mohol dosiahnuť a to je veľmi veľká škoda.

Terminátor: Temný osud (2019)

Opäť sa kvôli delohe vracia tekavý super robot, ktorý vyzerá ako mexické vedro gitu. Legendárny film sa dostal zrejme na úplne dno a to vo všetkých možných smeroch. Vyčerpaný, úbohý príbeh, nezmyselné scény, béčkové efekty, otrasné herecké obsadenie, nulová atmosféra, primitívny, jednoduchý dej. Senátor Arnold len nostalgicky pripomína časy kedy bol Terminátor legenda.