Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Oproti syrovému a spíše komornímu prvnímu dílu jde sice o výrazně větší pastvu pro oči (ačkoliv davové scény se co do velikosti komparsu vyrovnají třeba Bathory), ale celkový dojem z filmu je zcela opačný. Zatímco první část byla úderný a nekompromisní historický skvost, tady je plochý děj obalen tunou neuvěřilně nudných patetických keců, mezi kterými se jako majestátní pamatník vynořuje Owenův pirát Raleigh se zářivě vyběleným chrupem a nekonečnou zásobou filozofických mouder. Ovšem Cate Blanchett je úžasná, ještě uhrančivější než před jedenácti lety a díky ní a všem ostatním (kromě Owena, kterého mám jinak rád) hercům je stále důvod nelitovat těch dvou hodin.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nejdřív mě teda zklamalo, že Michalkovův remake, který jsem viděl první je skutečně přesný REMAKE, myslel jsem si, že z originálu pouze převzal koncept porotců, rozhodujících se nad osudem obžalovaného, ale že se bude jednat o naprosto shodný případ a shodné charaktery pouze lokalizované a přizpůsobené naturelu, to mě zaskočilo. O to více si vážím originálu, který sice ve výsledku není tak propracovaný (ono do hodinky navíc se vejde spousta hloubky:-)), ale koukatelnější, pro obyčejného konzumenta stravitelnější a bez prapodivně přehrávajících Rusů.

Great Balls of Fire! (1989)

Vynikající životopisný film s perfektním Quaidem a Ryderovou, možná mohl být víc zaměřen na ten jejich lolitkovský vztah než na jeho keriéru, protože to mezi nima chvilkama tak jiskřilo, že jsem se mu snad ani nedivil!:-)

Pět minut v nebi (2009)

Film od první minuty směřuje k fascinujícímu střetnutí dvou mužů, vraha a bratra oběti, toto čekání na vrchol je natočeno skvěle, atmosféra by se dala krájet. Ale problém je v tom, že se dočkáme vrcholu značně nízkého.

Avatar (2009)

Není to sice v žádném ohledu nic revolučního, v polovině jsem se skoro až nudil, ale ve výsledku a díky závěrečné bombastické bitvě jednoznačně vynikající.

U-Turn (1997)

Absolutně všichni zúčastnění herci (včetně Lopezové) perfektně obsazení a skvělí. KOnec už byl možná trošku moc absurdní, ale celkově perfektní! 9/10

Na hraně lásky (2008)

Vynikající herecké výkony a hodně silné a prokreslené postavy a jejich vztahy dělají z tohoto filmu docela silný zážitek, který i přes pomalý rozjezd nakonec pořádně upoutá pozornost. Čím více si Keiru uvědomuji jako dobrou herečku, tím méně mě fyzicky přitahuje. Sienna by v tomto souboji vyhrála na celé čáře.

Ledově ostří (2007)

Přesně taková šílenost, která se od krasobruslícího Ferrella dala očekávat. Škoda, že scény z ledu jsou nic moc, až na poslední supertrik toho nikdo ze soutěžících moc nepředvádí, přitom to po nějakých srandovních extrémních výkonech přímo volá.