47 róninů (2013)

Zpoza křoví vykoukne tajemný vlk (dlouhý detail na jeho oči - jedno černé, druhé modré) a jeho pohled se střetně s Keanu. V následující scéně zpoza rohu vykoukne tajemná ženská (dlouhý detail na její oči - jedno černé, jedno modré) a její pohled se střetne s Keanu. - ve filmu, kterej by nebyl točen jako pro debily, by to stačilo, ale tady ne - ve chvíli, kdy Keanu uvidí různobarevný oči tajemný ženský následuje flashback, kterej nám připomene, že stejně různobarevný oči měl i ten tajemnej vlk. Ale kdyby to pořád nějaký pako nechápalo, v následující scéně už Keanu vysvětluje samurajům, že ta ženská měla divný oči, stejný jako vlk a že je to asi čerodějnice, která se umí proměňovat ve vlk - a stejně mu nikdo nevěří, celá scéna je zbytečná. No a podobný pocit jsem měl po celý film - že je točen debilama pro debily.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Vlezlé feel-good "žij jak žít se dá" hravé komediální drama s ukňouraným soundtrackem - prostě ten typ filmu, kde záleží čistě na momentální náladě diváka, zda ho zavrhne, nebo se mu poddá, spolkne všechna klišé a citová vydírání a bude od začátku do konce nadšeně hýkat. Já měl zrovna na Mittyho náladu, možna taky díky tomu, že mám fakt rád Stillera i Kristen Wiig.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Zatím mám za sebou první sérii a už jsem až po uši zamilovanej. Pověsti a různá ocenění nelhaly, Sopranovi jsou seriálový klenot. Pro milovníky italo-mafiánských klasik naprostá povinnost.

Temný případ (2014) (seriál)

Atmosféra dokonalá a herci špičkoví, ale dějově vcelku tuctové, občas docela nuda a scénář hooodně chatrnej, ale hlavně, celé mi to přišlo takové nepříjemně nabubřelé, takové to "podívejte jak jsem genální, budu mluvit existenciální kydy a všichni se posadíte na zadek." Ale znělka geniální je, to jo.

Enderova hra (2013)

Není to tak dementní jak to vypadalo v traileru, ale aby se tu každej v komentářích předháněl, kdo v tom našel víc revolučních sktrytých významů, náznaků, dilemat, vrstev, narážek a podrážek, to mi přijde až úsměvné. Prostě kosmírenej Harry Potter, akorát, že tu jsou vztahy puberťáků mnohem trapnější, famfrpál primitivnější, učitelé nudnější a na konci dostaneme předvídatelné překvápko (když vím, že do konce filmu zbejvá pár minut, tak se ta velká bitva po té velké simulaci asi už nestihne...:-)....A tak megamind hra s tou myší a dvě otrávenejma pohárkama? To byl jako fakt super sofistikovanej test.

Gravitace (2013)

V kině bych dal asi pětku, ale doma mě ta technická stránka tolik neuchvátila (asi jsem podle ohlasů čekal ještě něco víc) a zbytek pak není nějak extra výjimečný. Taky mi občas něco fyzikálně / logicky nesedělo, ale radši budu držet pysk, ve vesmíru jsem fakt ještě nebyl.

LEGO® příběh (2014)

Lego si dělá srandu z Lega a všechno je to boží!

Mrtvá hlídka (2002)

Škoda té hororové nadpřirozené zápletky, ta samotná skličující atmosféra blátivého vlhkého hnusu a smrti v zákopech by stačila na výborný historický film z První světové.