Etiketa (2004) (seriál)

Výtečně připravený pořad. Špaček je skvělý, stejně jako jeho exempláře, na kterých nám často velmi vtipně (po vzoru Marka Ebena – tak suše, až je to k popukání) znázorňuje, jak je složité chovat se přesně dle etikety. Těch pravidel je skutečně požehnaně a mnohdy jsou to fakt už píčoviny, až jsem rád, že jsem pouhý křupan a nikdo po mně nepožaduje chování na úrovni. Až někdy pana Špačka potkám, musím se ho zeptat, co má člověk říct když po šichtě odchází z fabriky a přitom prvně za den potkává lidi, kteří tam ještě zůstávají. Dobrý den, nebo Nashle-danou?

Kinobox (1993) (pořad)

Když si jen vzpomenu na časy dua Holý –Kohout a jejich mnohdy brutálně vtipné scénky, musím zatlačit slzu v oku, tohle byl Kinobox ve své nejlepší formě a prožíval zlaté časy. Jenže život je změna, Kohout i jejich společ-né scénky zmizely, zůstal pouze Roman Holý, který byl posléze omezen jen na čtení komentáře. Kinobox ztratil své střelené kouzlo a stal se z něj pouze formální pořad o novinkách v kinech, přesto jediný na našich obrazov-kách. Nakonec z lodi vyskočil i Roman Holý a byl vystřídán jiným hlasem, forma pořadu se nezměnila, přesto nelze nemluvit o jistém úpadku, Kinobox prostě ztratil tvář. Tu se v poslední době pokouší oživit Petr Čtvtníček a ač je všobecné přijetí jeho pojetí a humoru rozpačité, já jsem nadšen a každý nový Kinobox je pro mne očekáva-ným humorným zážitkem navíc spojeným s mým největším koníčkem.

Pod pokličkou (2000) (pořad)

Výtečný pořad české televize, který kromě komplexního vzdělání ohledně různých druhů potravin, pokrmů a kuchyní a jejich vlivů nejen na lidské tělo nabízí i velkou porci vtipných scének a postřehů. Jen víc podobných původních pořadů.

Charlotte Gray (2001)

Ani Cate Blanchett, ani krásná kamera, ani velkolepá výpravnost nezachrání tuhle klišoidní nezáživnou nudu.

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Ferrela jsem nikdy moc nemusel, ne že by mi byl nějak nesympatický apod, ale pokaždé když se objevil v nějaké menší roličce komedií „frat packu“, vždy to byla tak extrémně přehrávající karikatura, že víceméně přestávala být vtipná. Zde dokazuje, že když se drží v mezích, dokáže zahrát úžasného troubu na úrovni Bena Stillera, kdy mu i jako arogantnímu blbovi ze všech sil držíme palce. Výborní jsou i jeho spolu/protihráči John C. Reily jako dob-rosrdečná „dvojka“ a především Sasha Baron Cohen, který ze své postavy namyšleného francouzkého buzíka, která přímo vybízela k přehrávajícímu pitvoření stvořil úžasného důstojného charismatického záporáka. Při závě-rečném sprintu si uvědomíte, jak výrazně Cohen vybočil z kolejí šablon žabožroutských homoklád. Připočtu-li ještě skvěle tupé, úderné a především velice vtipné dialogy a výborně natočené závodní scény, můžu jen konstato-vat, že jsem se opravdu velmi příjemně bavil a že u mne Ferrel a „Borat“ výrazně stoupli.

Burani ve městě (1999)

Koukám, že se jedná o remake filmu ze sedmdesátých let s Jackem Lemmonem, předpokládám, že ten je o třídu lepší než tahle připitomělá taškařice, která ač přímo nenudí, rozhodně není k smíchu! Steve Martin už ztratil ze svého komediálního talentu hodně, ne však tolik jako Goldie Hawn ze své příjemné milé krásy!

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Vskutku originální počin. Svět, kam se dostane mladý Zia poté, co si podřeže žíly je fascinující. Nečekejte však nějakou fantastickou zemi za zrcalem, ve skříni, nebo za mostem. Na první pohled je toto „místo“ k nerozeznání od našeho světa, akorát že se tu nikdo nesměje, nerostou tu květiny, všichni jsou mrtví, občas se dějí zázraky a v autě pod sedadlem spolujezdce je černá díra. Tato šílená road movie plná originálních nápadů a zajímavých zastávek však zakončí svou pouť poměrně nudným a nelogickým vyvrcholením, které jí ubíra jednu hvezdičku z maximálního hodnocení.

8. míle (2002)

Dvě hvězdičky jsou ze Brittany Murphy, která zde vypadá jako absolutní vrchol nádhery!

Zelená je tráva (2005)

Průměrný příjemný film, člověk se nenudí a občas se i zasměje. Tady fakt nevím co víc napsat, popisovat totálně průměrný film, který je obyčejný po všech stránkách je šíleně těžký!:-)

Děsnej doják (2006)

Parodie komedií i parodií, no to mě poser. Jako hlavní objekt zesměšňování si Date Movie vybralo filmy Fotr je lotr 1,2, což jsou dle mého zdařilé komedie, ale mamutí zásluhu na tom má bezelstně tupý výraz Bena Stillera a charisma Roberta De Nira. Co se může stát, když tyto herce nahradíte dvěma nepříjemnými trapáky a většinu vtipných situací z originálů zparodujete stylem „do extrému, pokud možno nechutně“? Vznikne Date Movie, film který vydělá spousty peněz a miliony teenagerů z něj budou na prášky. Jo, časy jsou zlé, Kamile! Ale abych nebyl tak nekompromisní, musím uznat, že jednou jsem se pousmál (Pan a Paní Smithovi – „Jsme spolu pět dní“, „Šest“, „Pět,šest dní“) a smrsť parodovaných snímků byla tak vysoká, že člověka bavilo hádat filmy, ze kterých si zrovna tvůrci „utahují“. To dohromady dá celou jednu hvězdičku, ale když si vzpomenu na všechny scény s kocourem, mám sto chutí jít do odpadu!