Podraz (1973)

Nestárnoucí klasika i v současnosti hladce straká do kapsy Dannyho parťáky a podobné podrazácké filmy, ač jsou kvalitativně mnohdy na velice vysoké úrovni. Podraz zkrátka smíchal to nejlepší co mohl a vznikl tak legendární film, který je stejně jako Butch a Sundance nezapomenutelnou vzpomínkou na Titány! Jen ty ženské představitelky mohly být vybrány trochu vkusněji.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál)

Když bych to měl srovnat s nějakýma jiho a středoamerickýma telenovelama, kromě základu jako je Divoký anděl, jsou VKV lepší. To, že jde ale stále o absolutní dno, kde se „herci“ (bohužel, občas skuteční herci) předhánějí kdo podá tragičtější výkon je ovšem neoddiskutovatelný fakt.

Spravedlnost (2006) (seriál)

Po prvním (a posledním) díle mám jasno, proč tento seriál sledovat nebudu. To, že v různých bruckheimerovských kriminálkách dokáží z analýzy poločasu rozpadu uhlíku obsaženého v blátě na podrážce boty určit, že dotyčný navštívil banku na rohu páté a deváté přesně před třemi týdny dopoledne, plus mínus 200 let je sice na hraně směšnosti, ale stále si zachovávají jakous takous míru uveřitelnosti. To, že ve Spravedlnosti vyšetřovatelka zapíchne nůž do umělohmotné napodobeniny hrudníku tak, jak to podle výpovědi udělala obžalovaná v sebeobraně do těla postaršího boháče a pochroumá si při tom ruku, načež obžalovanou s naprostou jistotou obviní ze lži, protože ona má ruku v pořádku, je však už daleko za onou velmi důležitou hranicí. Sympatický stavitel Titaniku v roli neomylného superprávníka je třešničkou na tomto nepovedeném dortu. Třeba se to v dalších dílech zvedne, ale já jsem ochoten to risknout.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Detektiv:„Kde jste byl včera večer?“ Vyšetřovaný:„V hospodě na fotbale, klidně se zeptejte, byli tam všichni!“ Detektiv na detektivku: „Tak ten je z toho venku.“ Myslíte, že se šli někoho zeptat? Asi ne, ale ono je to vlastně docela realistický, když mě jednou zastavili policajti jak jsem odvážel přepitou kámošku domu autem a ptali se mně, jestli jsem pil, řekl jsem že ne, ať mi klidně dají dejchnout a oni zalezli zpátky a odjeli. Já jí přitom měl jak z praku! Kriminálka Anděl je směšná v tom, jak se snaží být jako bruckheimerovské kriminálky, přitom kdyby jí ta snaha být jako něco jiného nelezla až z uší, nebylo by to špatný. Vedle nějakého Edenu je to doslova klenot.

Dr. House (2004) (seriál)

Počáteční ignorování dalšího doktorského seriálu s nějakým namyšleným cynikem jako hlavní postavou vystřídala zvědavost avšak nenaplněná vzhledem k nevyhovujícímu vysílacímu času, posléze se díky extrémně kladným a nadšeným ohlasům dostavila doslova touha, ovšem seriál mi stále unikal kvůli přestěhování se do místa, kde není signál. Jenže pak jsem se díky kabelu konečně dočkal a mohl si vychutnat pátý díl čtvrté série a konstatovat, že Dr. House není špatný, ale mohu ho začít opět ignorovat! Pokud na něj však narazím, nepřepnu ho!

Shaolin fotbal (2001)

Těžko popsatelné, Stephen Chow povýšil fotbal na úchvatnou efektní podívanou a zároveň z něj udělal primitivní přestřelku. Kdo bude rozhořčeně nadávat, že je někdo v offsajdu, nebo proč jsou všichni hráči naskládaní v soupeřově vápně a vesele ostřelují brankáře a že to je blbost, která nemá s "pravým" sparťanským fotbalem nic společného, pro toho mám malý vzkaz: "Di do hajzlu a na hřiště, tohle je prdel!"

Lepší pozdě nežli později (2003)

Byly by to jasné 4*, příjemně jsem se bavil, ale donekonečna natahovaný konec završený skutečně hloupým happyendem sráží mé hodnocení na 3*! ...Chápu že Jack Nicholson má charisma na rozdávání, ale že by utáhl a udolal i ženskou typu Amandy Peet?

Pan Včelka (2007)

Rozjezd je povedenej ač kopíruje Mravence Z, jenže jakmile se zasedne k soudu, zmizí veškerá zábava a scénáristická krize dosáhne absolutního vrcholu.

40 let panic (2005)

Film sráží občasné perverzní a nechutné výlevy, které ze sice hrubozrné, ale přesto velmi solidní a „dospělé“ komedie dělají teenagerskou sprosťárničku! Naštěstí takových momentů není moc a často jsou i vtipné! Carrell mi k srdci zrovna moc nepřirostl, ale tady předvádí parádní výkon a i přes jeho nablblost jsem mu držel palce a zároveň se v něm trochu viděl!

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Tohle ne! Dokážu si vychutnat tupé akční filmy a jim podobná béčka a můžu z nich být kolikrát nadšen, ale xXx 2 v režii Lee Tamahoriho (geniální Kdysy byli bojovníky - kam dal ten chlap mozek?) s neustále supercooldrsně se tvářícím Ice Cubem je totální chcanec! I ten nejnovější a nejlevnější Seagal či Van Damme jdoucí rovnou do výprodeje v půjčovnách není taková sračka!