Mladé pušky (1988)

Kdysi se mi to líbilo hodně,ale ted' nijak nadšením neskáču.Je to čistounký průměr.Obsazení je nabušené a může jen nalákat,aber to je malo.Zachycena je tu jen Billyho část života v Lincolnské válce rančerů a je sice dobře,že tu jeho obraz není až tak zromantizovaný (což je jen tím,že ti proti nimž jde,sou tu vykreslení jako mnohem větší svině),ale Emilio Estevez je na něj furt moc hezoun http://www.criminals.lt/page.php?al=billy_the_kid (jako všichni kdo ho kdy hráli) i když se moc hezky a ujetě chechtá,když někoho odpraví.Chtělo by,aby se toho chytnul Andrew Dominik a vykouzlil další úžasné drama jako Zabití Jesseho Jamese....To by si příběh patologického vraha,který zabil víc lidí než kolika se dožil let (zemřel ve 21 letech a prvního zabil už ve 12-ti!),zasloužil.Já miluju tyhle příběhy,ale ta jejich zromantizovanost je jen na škodu a háže všechny legendy Divokého Západu do jednoho nudného pytle.

Deranged (1974)

Souhlasím,že tenhle film je naprostá bomba.Univerzální příběh Ezry Cobba-úchyláckého sériového vraha,(nejspíš i) nekrofila a vykradače hrobů,který se nejvíc inspiruje případem Eda Geina a má jedno obrovské terno,kterým je Roberts Blossom v hlavní roli.Ten týpek je naprostý božan ;)) a kdyby na konkurz nakráčel třeba samotný Gein,neměl by šanci (v právě probíhající anketě na čsfd o největšího filmového pošahance,ani jeden nemá chut';),tenhle to je).Už v roce 74 věděli,že potoky krve horor nedělají.Něco málo se sice najde,ale film na tom rozhodně nestojí.Nevím jestli ten pekelně černočerný humor (černější než duše všech těch kurev před kterými matka Ezru varuje;DD) byl takhle myšlený (pár těch hlášek muselo být;),nebo to bylo prostě jen tou šílenou pošahaností a kreacemi Blossoma,ale hlína to párkrát byla kurevská,což jako zázrakem vůbec neubližovalo mrazivé a dokonalé atmosféře.Včera v noci sem konec zaspal (bylo to únavou) a dneska místo abych sjel jen ten konec,sem si to dal rovnou celé znova.To mi příjde jako dobré doporučení.Tohle je neprávem zapadlý klenot!

Goemon (2009)

Pár statických obrazů je hezkých,ale jinak se tady umělou přestylizovaností,nepovedlo vykouzlit velkolepou výpravu a ani akci.Jakmile se to rozpohybuje,je to prostě jen comp.Vedle tohodle vypadají přirozeně i kozy (no vlastně celá) Dolly Buster.A příběh?Rozvrácené království napokraji války...prostě jako vždycky tam vzadu.

Kid (2010)

Dost nevyrovnaný film,který mě místy spolknul a to hlavně v pasážích bez dialogů,kdy děj plyne jen za doprovodu (výborné) hudby,aby mě zase po chvíli vyplivnul a já přemýšlel jen o tom jak ochotnické až parodické výkony tihle dobří herci předvádějí.Hlavně Natasche McElhone sem nevěřil vůbec nic a můžou si ji maskovat na ježibabu jak chtějí,ale ty hezké oči nezakryli.Do té role se totálně nehodila.Postupně jde ale kvalita nahoru a finále to vystřelilo ke čtyřem hvězdám,protože tohle byl prostě dobrý příběh,který mě i přes to nevydařené herectví (proto ne 5),nenechal chladným.Moran měl prostě štěstí,že měl v rukou takový scénář (no spíš příběh než scénář),protože režii moc nezvládl a ty herce si měl pohlídat on.

Fixer: The Taking of Ajmal Naqshbandi (2009)

Tu popravu už sem viděl dávno před tímhle filmem,ale tady se ukazuje,že Talibanu je úplně jedno komu tohle udělá.Když přejdu to,že řezat člověku zaživa hlavu tupým nožem je neomluvitelné asi za všech okolností (snad s vyjímkou tohodle hovada,které by měli popravit jako tu nejposlednější smradlavou svini a hodit na hnůj http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci/134059/hruza-na-d1-ridic-vytlacil-auto-z-dalnice.html),řekl bych,že to chce aspon' to,aby důvod k tomu byl osobní a já toho člověka šíleně a nekonečně nenáviděl.Chci říct,vždyt' je můžou zastřelit,oběsit nebo co já vím,ale oni to dělají takhle a ještě tak nezúčastněně a hlavně člověku ,který neudělal ani hovno.Je fakt,že šokovat se v tomhle případě celkem daří,protože tohle by nasralo i kus šutru.Tak bud' sme lidi,anebo sme hovada!!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Dobrý nápad zabalit tohle ohrané sdělení do takového vizuálního kabátku.Cera hraje to co vždycky,ale aspon' překvapí tím,že je uvěřitelný fighter(i když to by v hollywoodu udělali i z Krytináře).Asi dobré,když mi to sdělení na konci ani nepřišlo tak nudné.PS:Sem věděl že dáš 5 Jašo;)).

Střela (1996)

Okuzlující sympat'ák Adrien Brody,neskutečný magor Ted Levine a vtipný fintil John Enos III,to je trojka kvůli které tohle stojí za to.Rourke mi tu připadal místy dost nechutný (je tady tak v polovině té svojí přeměny v monstrum) a Tupac už toho předvedl rozhodně víc jinde.Celé to na mě působilo občas trochu moc ujetě,ne úplně uvěřitelně a v příběhu sem žádný výrazný ehm příběh nepostřehl.Kvůli těm třem,ale určitě jo,tomuhle filmu.

Sociální síť (2010)

Fincher zvládne i sociálního netvora.Já si při první zmínce o tomhle filmu říkal,''a o čem to jako bude?''.To sem,ale nevěděl o těch soudních tahanicích.Kdo to má taky sledovat když se amíci soudí za každou kravinu (Jeden prý tam žaloval boha;))!No jen mu dej hajzlovi;D!Já bych dal jemu doživotně polstrovaný kvartýr a flastr,že by ještě jeho prapravnuci neměli co žrát.To je hnus,co je na světě za otravné degeny).Je jasné,že sluníčka si u Finchera člověk moc neužije,hnědý filtr je furt po ruce a z hudby Trenta Reznora by začlo chcát i uprostřed léta na Ibize (čekal bych ji už dřív,když každý druhý trailer je doprovázený hudbou NIN).Příjde mi trochu úsměvné,že tyhle svoje poznávací znaky Fincher nacpe i do filmu o (zakladateli) Facebooku.Je jedno co si kdo o fb myslí (taky nejsem nějaký fanda),protože tohle je prostě jeden z filmů roku a to díky vynikajícímu scénáři plném perfektních dialogů,hlášek,sarkasmu a ironie,založeném na zajímavém příběhu jednoho génia,kterého zná at' chce nebo nechce každý.Eisenberg hraje možná životní roli a jeho sympaticky arogantní (jo,arogance může být sympatická když je u ní člověk vtipný a hlavně když na to aspon' trochu má) Zuckerberg je opravdu génius.Hodně prachatý génius,ale je celkem ironie,že genius skoro bez přátel,když...no o čem vlastně facebook je?SocNet mě zahryznul na začátku a možná ještě ani ted' nepustil,protože už sem dlouho neměl chut' dát si film hned po skončení znova.

Chlapci ze sousedství (1991)

Dobrý film,který odsýpá a člověk se nenudí i když je to celé hodně předvídatelné a to poselství mi připadá už trochu zašlé časem.Tohle už prostě každý asi párkrát viděl.Od začátku je jasné co se bude dít a to se taky přesně děje.Taky mi přijde,že je to nevyslyšené poselství,vzhledem k tomu,že tohle chování a všechno kolem se stává víc a víc mo'dním.Představa,že čeští pozérští blbečci s kšiltovkama nakřivo,kalhotama ze kterých by si člověk ušil duchnu,touhou narodit se černí a prodávat crack na vás kvůli nechtěnému žduchnutí vytáhnou pistoli je sice směšná,ale je mi jasné,že by moc chtěli.Aaj bíjač?!Celkem překvapil Ice Cube,který tu hraje.Slabší 4.

Soupeři (1977)

a půl.Tady je naplno vidět Ridleyho mistrovství a asi nikdy sem neviděl tak dokonalou souhru kamery a výpravy.Tak nádherné obrazy sem ještě v žádném filmu neviděl!Z herců se mi víc líbil Keith Carradine i přesto,že většinou mám radši záporáky.A jestli Harvey Keitel záporák není,tak kdo už?Asi takový být měl,ale bohužel mi jeho postava přišla jako pěkný čurák (a vůbec takový lidi) a nevzbuzoval ve mě žádné sympatie (takže to vlastně zahrál výborně).Kdyby všechny filmy i po těch letech,vypadaly tak současně jako tenhle neobyčejný osudový příběh.Mě vůbec nepřipadalo,že sleduju přes 30 let starý film.