Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Připomělo mi to ten případ v Německu nebo Rakousku,kdy si nějaký magor dal inzerát na net,že chce aby ho někdo zabil a sežral,což je na stopro ta nejvíc nepochopitelná úchylárna o jaké sem kdy slyšel.Tohle ale není to samé.Úplně souhlasím s kleopatrou,že jednání Nancy se dá pochopit (nebo aspon' mě nepochopitelné nepřišlo) a obrovskou výhrou sou pro tenhle film herci,kteří předvádí absolutně uvěřitelné výkony (a to mám s uvěřitelností poslední dobou problém).Samozřejmě hlavně Maria Bello září,ale i Rufus Sewell byl přesně takový jaký být měl.Hudba byla taky výborná,skoro až hypnotizující.Občas byl film i hezky suše cynicky vtipný-''nebudeš potřebovat tohle?'':-))a hlavně-''bavili ste se s manželem o adopci?-ano,ještě než sme se vzali.-a co vám na to řekl?-že má chut' na čínu.'';-DDDD.

Mother and Child (2009)

Tak to teda valím bulvy na 91'%.Ze začátku mi připadal scénář a herecké výkony trochu nevyrovnané a celkem divné.Později mi to už začalo připadat jako superobří slalom a kromě výkonu Naomi Watts (vlastně jediný důvod proč sem se na to díval) a možná i Annette Bening,není vlastně o co stát.Možná to měl Iñárritu natočit sám a ne jen producírovat,ale tohle ve mě nic nenechalo.A tuhle hudbu sem slyšel už v několika jiných filmech.Ze startu mě napadne Americká Krása,Bílý Oleandr nebo Svět podle Prota.

Jak vycvičit draka (2010)

Zatímco Pixar mi připadá čím dál horší (výborné recenze sou spíš přáním samotných recenzentů než pravda),Dream Works je čím dál lepší.Škoda,že sem to neviděl ve 3D.Nejvíc se mi líbil drak Zipáč ;-))

Hrůza v Connecticutu (2009)

Jako film samotný je to totální rutinní duchařina,ale fakt mi vadí,že se mi tady snaží nalhat svoje ''podle skutečné události''.Tak to asi ne!To mi připomíná,jak si někde přečtu,že si nějaká celebrita v Americe koupí barák a pak mu tam straší.Tak možná ve věži vy idioti!A to v Americe bych zdůraznil!!Oni duchové sou asi jen tam,protože touží po nehynoucí slávě v podobě Hollywoodského filmu.Finále bylo už fakt hodně trapné a měl bych radu:Straší vám v baráku?Tak se kurva odstěhujte!To spíš budu věřit,že je podle skutečnosti Harry Potter!

Fotbal za mřížemi (2001)

V titulcích je to britská elita (nejen herecká),ale výsledek tomu určitě neodpovídá.Půměrná ,klišovitá,vězen'ská pohodovka s fotbalem,kde Statham vyfasoval ze všech zúčastněných nejlepší roli.Tu snad ani nejde dát nic jiného než 3.

Machete (2010)

To hodnocení celkem sedí.Taky to vidím mezi 3 a 4 hvězdama,ale čekal sem větší sračku (no jo no,trailer mě zas tak neodrovnal).POMO má recht,že záporáci sou jeden lepší než druhý.Mě se nejvíc líbil Segal ve své asi nejlepší roli vůbec (ten mě taky nikdy neodrovnal).Najde se tady pár parádních hlášek a když už má být ve filmu drsn'ačka,tak at' je to Michelle Rodriguez (ještě ted' slintám).Prostě další Grindhouse.

Mamka & taťka (2008)

Tak tenhle film určitě nedisponuje psychickou brutalitou (psychická brutalita je např. hudba kapely NO NAME.Čím to je,že ten čo nevie spievat spieva?!),ale jedná se o další bezkrevnou-krvavou,maximálně tak úsměvnou nudu.Takže jako komedie dobrý,hele.Porce mučeníčka kdy si tat'ka s mamkou nechají přivézt od svých podobně úchyláckých,adoptivních ratolestí (předtím taky obětí mučení) nějaké maso na hraní.Snaží se jen aby zapadli do rodiny a že na to jdou zostra.Doslova.Synáček si u toho občas vymlaskne klacek,ale tat'ka to je v oboru odšt'avn'ování teprve fajnšmekr.Pro tyto účely používá tradiční pomůcku netradičním způsobem,za to však prakticky zjednodušenou.To se mu musí nechat.Pak si taky udělají hezké vánoce (synáček dostane nějaké ty pornáče :DD).Emoce nehrozí a herec tady opět není nikdo,což ostře kontrastuje s tím co se podobné filmy snaží říct (jiný smysl v nich nevidím).A to sice,že režisérem může být každý.Začínám uvažovat,že dám zítra v práci výpověd' a rozjedu kariéru,protože takovou pičovinu natočím klidně taky.Už se úplně vidím kráčející po červeném koberci pro Oscara (na to mi stačí nějaké přiblblé poselství o nezdolnosti člověka a nutnosti nikdy se nevzdat).Na ČSFD oslavné komentáře a možná bych to mohl vytáhnout i nad 71% (stačí akorát dost umělé krvev a řezat a řezat a řezat..příběh je zbytečný).Normálně bych tomu střelil odpad jen by to hvízdlo,ale vzhledem k tomu,že sem věděl do čeho jdu (já bych jen chtěl vidět film,který mi prozradí,proč je tenhle žánr dnes tak oblíben a větrné mlýny mi zatím dávají těžkou čočku;) dám jednu hvězdu.Třeba za to že si ''režisér'' sehnal kameru.No co říct?Je to prostě šikula;).

Síly temna (2006)

Jéééééeeijéééej it's Party In The U.S.A.

Poslední vládce větru (2010)

Spousta zdejších chytráků se asi doslechla o špatných kritikách na tenhle film a tady to jen papouškují,protože tohle rozhodně není zase takový průser.Ostatně mě ani na vteřinu nenapadlo,že bych tomu kvůli zdejšímu hodnocení vůbec nedal šanci.Je fakt,že kdybych byl herec a toužil po Zlaté Malině,tak vím který režisér mě k ní spolehlivě dovede(Stalo se byla co se týče herectví,ta největší žumpa všech dob,ale tady si Shy aspon' rovnou vybral lopaty ze kterých stejně nikdy dobří herci nebudou).Problém bych viděl v tom,že tohle se pro hraný film prostě moc nehodí a obdivuju eM.ovu odvahu vybrat si ke zfilmování zrovna tohle,když jeho kariéra směřuje do řádné P....Na druhou stranu je vidět,že nějaké love mu na to producéři dali (při těch tržbách asi doslova dali:) a jako jednohubce na chvilkové pobavení,nemám problém tomuhle v klídečku prásknout slušné 3 hvězdy.Jo a hudba se celkem povedla.

Zakázaná zóna (2010)

Než se do tohodle člověk pustí,je dobré vědět,že Monsters není akční film!I když ,kdybych to předem nevěděl,stejně bych nebyl zklamaný.Monstra nepředvedou moc monster,za to mají úžasnou atmosféru,nijak neurážející herce,krásnou hudbu a hlavně talentovaného šoféra Garetha Edwardse,který si co může udělá radši sám (jako...nemyslel sem řit' jako řit',ale...).Jeho jméno se mi tímhle vrylo do paměti a v budoucnu od tohodle režisérokameramanoscénáristoefektora čekám velké věci.Finální scéna byla prostě nádherná!PS:Těm co si stěžují na množství chapadel,doporučuju nový Souboj Titánů.Tam je chapadel spousta,ale to nic nemění na tom,že je to ubohá,urážející a bezkonkurenční zpičenina!A až se na něj dodíváte,chtěl bych tam být a říct:''to máte za to!''