LukH

Lukáš H

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.10.2019  17:56

Velmi osvěžující v rámci českého filmu, klišoidní, ale díky skvělé ústřední dvojici jsem se bavil.

• 18.3.2019  16:06

Pominu-li předlohu, ten film se mi líbil. Bohužel v konfrontaci s knihou ten příběh vyšel trochu jinak. A bez znalosti příběhu bych se asi občas ztrácel...POZOR SPOILERY. Vlastně části "PO" bych nic nevytknul, Tilda Swinton je bezvadně emočně robotická, její snaha přežívat ve světě, který už nemůže být jako dřív, je působivá. Bohužel ona je celkem polomrtvá i "PŘED", což se příliš neslučuje s knižní Evou, energickou, úspěšnou podnikatelkou, která sama procestovala prakticky celý svět. A není to jen Eva, i Franklin si melancholicky protančí příběhem, že by tam ani nemusel být. Přitom kniha je nejsilnější v neustálých střetech Evy, Franklina a Kevina a bezmoci Evy bojovat s prohnaností svého syna a slepotou a obviňováním (a debilitou, sorry Frankline) svého muže. Takto když ve filmu přijde Franklin s nápadem na rozvod, člověk téměř nechápe proč. Film pomíjí některé "incidenty", ovšem Celiino oko nikoliv, ale událost podává tak mlžně a bezemocionálně...no prostě "just another day in this family"! Zásadní otázkou příběhu je "proč?", přičemž jednoznačnou odpověď nedostaneme. Každopádně v knize je možné si na motiv udělat nějaký názor, film je v tomto dost plochý. Někde jsem četl názory zasloužilých dobrých matek, že vše je otázka výchovy a že v dobře fungující rodině toto není možné. Omyl, dámy. Může se člověk již narodit "zlý"? Ano.

• 4.1.2019  22:25

Game over by Cersei! Jediná epizoda, kterou hodnotím samostatně, a to zejména kvůli úvodním 22 minutám - zatímco rudá svatba (tři série zpátky) mě šokovala svým šíleným obsahem, "soudu se Cersei" se podařilo mě dostat nejen obsahem, ale i fantastickou formou podpořenou nejlepším hudebním podkresem od začátku seriálu.

• 3.3.2018  12:44

Výborný dokument o dnech, kdy si po revoluci byli Češi navzájem nejblíže. Troufám si tvrdit, že nic podobného už se nebude opakovat (ani nemůže - první olympijský turnaj hvězdných parametrů už bude prvním navždy, a také hvězdy typu Gretzky, Bure, Forsberg, Selanne, Hašek jsou pro mne tak nějak těžko srovnatelné s mladšími - sorry Crosby, Malkine, McDavide). Hodnocení budou samozřejmě ovlivněna sentimentem, ale mně to nevadí. Nemám ve zvyku u sportovního dokumentu slzet, ale vzpomínka na euforickou fandovskou radost a národní hrdost je silnější než já.

• 31.12.2016  00:03
    Room (2015)

Film sám o sobě je dobrý, nicméně kniha je trochu o něčem jiném. Tedy část jedna - v pokoji - je relativně věrná předloze a působila na mě stejně klaustrofobicky a bezvýchodně (pro matku). Ovšem ten příběh je ve skutečnosti spíše o druhé části - po pokoji - Jackova socializace vypadala ve filmu mnohem snadněji než jak ji líčila kniha. Tam se "venku" složitě potýkal prakticky se vším a zpět do pokoje ho to táhlo mnohem více. Komu se téma líbilo, doporučuji přečíst knihu, která jak už to tak bývá, jde mnohem hlouběji.

• 29.12.2015  13:27
    Kletba Blair Witch (TV film) (1999)

Lepší než film samotný! O dost.

• 11.8.2014  19:44

Docela dobrá, čistá romantika, ale já mám raději plnohodnotné (hlavně trochu vtipné) menu - tady tvůrci přeskočili polévku i hlavní chod a servírovali pouze dezert a i u něj jim s cukrem docela ujela ruka.

• 24.6.2014  17:42

Mám rád (tedy ne doslova, jen způsob zachycení) atmosféru tohoto filmu...takto nějak si to prožily, takto nějak to přežily mnohé rodiny... Báječní Ondra a Libuška!

• 29.4.2014  18:41
    Autosalon (TV pořad) (2005)

Fajn pořad, zajímavé recenze a testy a (pro mne) slušně nabitý soundtrack!

• 23.2.2014  18:31

Nene. Zatímco předchozí díl mě bavil z celé série nejvíc a akceptoval jsem trezor létající po ulicích a podobné záležitosti, tady už nejsem schopen překousnout zejména nejrůznější skoky hlavních hrdinů do neznáma a podobné avengers kousky. Zároveň duo Rock Diesel na jedné straně...no...trochu přetestosterováno...víc mi seděli jako soupeři. Slabý scénář bych asi měl uvést na začátku, ale v Rychle a zběsile ne vždy hraje to nejdůležitější roli, nicméně tady nijak extra nefunguje ani akce :-(

• 12.1.2014  17:35
    Hořící keř (TV film) (2013)

Klobouk dolů, paní Agnieszko. Vždy mě dostane, když se dívám na něco, co člověk více nebo méně historicky zná a stejně ani nedutá! Skvělé. Naprostý souhlas s golfistou (potažmo s Hřebejkem), naprosté nepochopení hodnocení verbala (mmj. Tvůj komentář mi připomíná jednonádechovou hlášku Willa Huntinga v hospodě, když stíral namachrovaného týpka s culíkem - ale ta se mi líbila mnohem víc) a podobných.

• 5.1.2014  00:04

Velmi příjemné překvapení, obzvlášť vzhledem ke zdejšímu hodnocení, které mi přijde - v rámci často nekvalitního žánru "romkom" - podhodnocené. Konečně je tu film o lásce, který je ze života, nepřecukrovaný, inteligentně vtipný, se sympatickými herci, kterým to spolu "funguje". Co chcete od romkomu více?

• 4.1.2014  23:45

Krutě napínavé, škoda závěru, kdy jsem míru angažovanosti hlavní hrdince přestal věřit, ale i tak po čertech dobrý thriller.

• 4.1.2014  12:52

90 %. Já jsem si to - jako jeden z mála, vidím - užil. Kalkulútok na city? Ale jo, nejedna slza ukápla, ale popravdě více jsem řval u Hačika nebo Marleyho. Patos? Je X dobrých filmů, které jsou v tomto ohledu horší. A navíc příběh dobře odlehčily záležitosti jako husa obranář nebo masový let německých nůžek, byť zásadní scéna osvobozování koně z drátů, uznávám, byla trochu pohádková. Každopádně po čase jsem opět viděl některé detaily, kterými je pro mne Steven rozpoznatelný a pro které ho zbožňuju (prostě více jeho rukopisu než např. ve Válce světů či čtvrtém Indym)

• 6.12.2013  00:47

Byl jsem zvědavý na zpracování čtení, jež jsem v pubertě nadšeně hltal. Zbytečně. Nepovedlo se téměř nic, potenciál knih zůstal nevyužit. Zásadní pro mne byly nesympatie s hlavním hrdinou a ještě více s jeho "vyvolenou". Čím byla Sheeni v knize okouzlující a roztomilá, tím tady divná a protivná. Celkově to nefungovalo. Sorry.

• 21.7.2013  22:52

Nejsem "komiksový" a toto mě vůbec nebavilo...ale Snyderův styl je skvělý, i tady.

• 14.7.2013  14:19
    Jezero smrti (2008)

"Jsou to jen děti!" K čertu se všemi americkými motorovými pilami, vynalézavými mordy a nejrůznějšími úchyláky, tento spektákl si vystačí s prostým lidským zlem, nevychovaností, neúctou, hloupostí v podání zejména "dětí", ale nakonec též i stromů, ze kterých tato jablíčka spadla. A tedy alespoň na mne byl účinek tohoto typu záporáka maximální. Standardní, obyčejné story, ale skvěle natočené. Doslova jsem cítil bezvýchodnost situací a to už od prvního setkání na pláži (kde ještě "o nic nešlo") a napnutý jsem byl...no kšandy i struny hadra! SPOILER: obvykle překousnu ne úplně happy end filmu a většinou je to i ku prospěchu (bohužel je to blíže realitě našeho světa), ale tady ve mně ten pocit nespravedlnosti zůstal a doufám, že 2 nejroztomilejší děti, tj. hlavní zlo a jeho pravou ruku čeká krátký život a děsivá, dlouhá smrt (ale jinak jsem normální :-) )

• 26.5.2013  10:59
    Marley a já (2008)

Tak jestli mne něco spolehlivě přiměje uronit slzu, pak jsou to (nevtíravé) filmy se zvířaty a speciálně psí story...konec mě zabil :-( Nicméně nehodnotím relativně vysoko jen proto, že rád psy, ten film zkrátka obsahuje spoustu věcí, ve kterých se lidé podobně založení jako já najdou.

• 26.5.2013  10:37

Odvážné, neotřelé, diskutabilní, úchylné...ať zhodnotíte jakýmkoliv počtem hvězdiček, film Vás nenechá chladnými. Připomínalo mi to Mluv s ní a něčím kupodivu Kubrickův Mechanický pomeranč.

• 26.5.2013  08:57
    Patrola (2012)

Velmi zajímavá sonda do práce NĚKTERÝCH amerických policajtů. Nechápu, kdo by tuto práci v dané části města vůbec mohl chtít dělat! Zpočátku jsem si říkal, že zvolená kamera nebyla nutná, ale jakmile došlo na akci, vyplatilo se to - výsledek byl mnohem emotivnější, sugestivnější...

• 25.5.2013  20:33
    Looper (2012)

Velmi zajímavý nápad a dobře filmově zpracovaný. Jen s jednáním hlavního hrdiny jsem se úplně neztotožnil - ale ono je to docela těžké se do těchto nereálných situací a dilemat vžít, nicméně já bych byl sám na sebe (dokonce na své rozumnější já) asi hodnější :-)

• 25.5.2013  20:27

Hodnotím stejně jako první díl, nicméně tento mě bavil víc...a více než akce se do mne trefily vtipné dialogy, odkazy a hlášky. Nehodnotím výše, jelikož abstrahuju od moře akčních hvězd (přestože je mám vskutku rád!), které tomuto kousku přidávají dobrých dvacet procent.

• 25.5.2013  20:16
    Drive (2011)

Po podmanivém začátku si na jedné straně film udržuje úžasnou atmosféru (kamera, hudba, Gosling), na straně druhé chybí tempo, napětí, gradace a silnější zápletka...v sumě: skvělá forma, slabší obsah

• 12.5.2013  15:16

Jediné pozitivum je velké překvapení, když po klišoidním začátku (parta mladých lidí valí na strašidelnou chatu uprostřed ničeho...) se film vyvine do všeho možného, jen ne předvídatelného. Suma sumárum - první dvě třetiny nuda a potom rozuzlení, u něhož mám silné podezření, že ne pouze jeden z hrdinů hulil...ale když vidím zdejší hodnocení, měl jsem si - podobně jako scénárista - taky dát, za střízliva mne to totálně minulo. Sorry.

• 27.4.2013  17:57

Vidím, že patřím k menšině, které se to líbilo :-) Pominu-li sympatické obsazení a sympatické prostředí (kuchyně, jídlo), které mě mohlo ovlivnit, objektivně bych na csfd našel horší "romkomy", které mají nad 60!

• 26.4.2013  19:45
    Atlas mraků (2012)

Tento snímek je úplně jiný než všechny ostatní (zní to triviálně, ale o kterém filmu se to dá bezvýhradně říct?). Tak trochu jsem čekal a těšil se po delší době na film, kdy po dokoukání budu nucen dát si pár minut (nebo třeba celý večer) pro sebe a budu se snažit poskládat všechny díly skládačky (a takové filmy zbožňuju, které zaměstnají mozkovnu i po skončení)...no a dopadlo to trochu jinak - dokoukal jsem a ano, ještě teď si zpětně uvědomuji spojitosti a hledám detaily, které mi mohly uniknout...ale především jsem po titulcích upadl do slovaneschopného stavu pln emocí a myšlenek, které mi film předal. Možná je to proto, že jsem nepoučitelný romantik a optimista, možná proto, že jsem přísný na míru, kterou na nás film tlačí...a tady mi ta míra sedla - žádná přehnaná gesta a výlevy, žádné nadměrné filozofické kecy (což mi trochu vadilo v pokračováních Matrixu) a stejně jsem všem postavám hloubku jejich citů, motivací, odhodlání zcela věřil. A jen tak mimochodem, i technická stránka věci je skvělá, zjm. kamera, triky, masky a až puntičkářský smysl pro design a detaily jsou pro tvůrce typické. Parádním bonusem jsou "vícerole" hlavních herců (sláva maskérům), které ale na druhou stranu - alespoň mne - trochu zaváděly v hledání spojitostí navíc (myslím, že takto ty role ale voleny nebyly).

• 18.4.2013  20:55
    Barbar Conan (1982)

Na prstech jedné ruky bych spočítal filmy, u kterých bych uvažoval o více než jedné extra hvězdičce jen za hudbu (ale přidal jsem jen jednu). A není mnoho filmů, které by bez svého hudebního doprovodu byly menší než poloviční. Toto je jeden z nich. Zbožňuju tento soundtrack!

• 18.4.2013  20:43

...dokonalý obal průměrného produktu...

• 8.9.2012  17:55
    Cashback (2006)

Velmi zvláštní, osobitý kousek. Chvílemi jsem se skoro nudil, chvílemi jsem naopak nemrkal. Některé scény mi přišly jak vystřižené z jiného filmu nebo vyloženě navíc (fotbal). Nicméně Benovi blázniví kolegové a boss mne pobavili a také romantická stránka filmu (s krásnou Emilií Fox) mi sedla. Většina romantických filmů se poměrně rychle vytratí z hlavy, tento (alespoň z té mé) nikoliv.

• 3.4.2012  21:48
    Drž hubu! (2003)

Téměř tak skvělé jako Blbec k večeři, Francis Veber je komediální génius...a Depardieu je herecký ďábel - jeho roztomilý blázínek mě totálně rozsekal. Dlouho jsem se tak nenasmál :-)

<< předchozí 1 2 3 4 5