Autosalon (2005) (pořad)

Fajn pořad, zajímavé recenze a testy a (pro mne) slušně nabitý soundtrack!

Rychle a zběsile 6 (2013)

Nene. Zatímco předchozí díl mě bavil z celé série nejvíc a akceptoval jsem trezor létající po ulicích a podobné záležitosti, tady už nejsem schopen překousnout zejména nejrůznější skoky hlavních hrdinů do neznáma a podobné avengers kousky. Zároveň duo Rock Diesel na jedné straně...no...trochu přetestosterováno...víc mi seděli jako soupeři. Slabý scénář bych asi měl uvést na začátku, ale v Rychle a zběsile ne vždy hraje to nejdůležitější roli, nicméně tady nijak extra nefunguje ani akce :-(

Hořící keř (2013) (TV film)

Klobouk dolů, paní Agnieszko. Vždy mě dostane, když se dívám na něco, co člověk více nebo méně historicky zná a stejně ani nedutá! Skvělé. Naprostý souhlas s golfistou (potažmo s Hřebejkem), naprosté nepochopení hodnocení verbala (mmj. Tvůj komentář mi připomíná jednonádechovou hlášku Willa Huntinga v hospodě, když stíral namachrovaného týpka s culíkem - ale ta se mi líbila mnohem víc) a podobných.

Dál než se zdálo (2010)

Velmi příjemné překvapení, obzvlášť vzhledem ke zdejšímu hodnocení, které mi přijde - v rámci často nekvalitního žánru "romkom" - podhodnocené. Konečně je tu film o lásce, který je ze života, nepřecukrovaný, inteligentně vtipný, se sympatickými herci, kterým to spolu "funguje". Co chcete od romkomu více?

Tísňová linka (2013)

Krutě napínavé, škoda závěru, kdy jsem míru angažovanosti hlavní hrdince přestal věřit, ale i tak po čertech dobrý thriller.

Válečný kůň (2011)

90 %. Já jsem si to - jako jeden z mála, vidím - užil. Kalkulútok na city? Ale jo, nejedna slza ukápla, ale popravdě více jsem řval u Hačika nebo Marleyho. Patos? Je X dobrých filmů, které jsou v tomto ohledu horší. A navíc příběh dobře odlehčily záležitosti jako husa obranář nebo masový let německých nůžek, byť zásadní scéna osvobozování koně z drátů, uznávám, byla trochu pohádková. Každopádně po čase jsem opět viděl některé detaily, kterými je pro mne Steven rozpoznatelný a pro které ho zbožňuju (prostě více jeho rukopisu než např. ve Válce světů či čtvrtém Indym)

Mládí v hajzlu (2009)

Byl jsem zvědavý na zpracování čtení, jež jsem v pubertě nadšeně hltal. Zbytečně. Nepovedlo se téměř nic, potenciál knih zůstal nevyužit. Zásadní pro mne byly nesympatie s hlavním hrdinou a ještě více s jeho "vyvolenou". Čím byla Sheeni v knize okouzlující a roztomilá, tím tady divná a protivná. Celkově to nefungovalo. Sorry.

Strážci - Watchmen (2009)

Nejsem "komiksový" a toto mě vůbec nebavilo...ale Snyderův styl je skvělý, i tady.

Jezero smrti (2008)

"Jsou to jen děti!" K čertu se všemi americkými motorovými pilami, vynalézavými mordy a nejrůznějšími úchyláky, tento spektákl si vystačí s prostým lidským zlem, nevychovaností, neúctou, hloupostí v podání zejména "dětí", ale nakonec též i stromů, ze kterých tato jablíčka spadla. A tedy alespoň na mne byl účinek tohoto typu záporáka maximální. Standardní, obyčejné story, ale skvěle natočené. Doslova jsem cítil bezvýchodnost situací a to už od prvního setkání na pláži (kde ještě "o nic nešlo") a napnutý jsem byl...no kšandy i struny hadra! SPOILER: obvykle překousnu ne úplně happy end filmu a většinou je to i ku prospěchu (bohužel je to blíže realitě našeho světa), ale tady ve mně ten pocit nespravedlnosti zůstal a doufám, že 2 nejroztomilejší děti, tj. hlavní zlo a jeho pravou ruku čeká krátký život a děsivá, dlouhá smrt (ale jinak jsem normální :-) )

Marley a já (2008)

Tak jestli mne něco spolehlivě přiměje uronit slzu, pak jsou to (nevtíravé) filmy se zvířaty a speciálně psí story...konec mě zabil :-( Nicméně nehodnotím relativně vysoko jen proto, že rád psy, ten film zkrátka obsahuje spoustu věcí, ve kterých se lidé podobně založení jako já najdou.