Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

naozaj musim uznat, ze Depp stvoril skutocne perfektnu postavu. Cely ten vesmir piratov a lovcov piratov, k tomu vskutku podarene efekty a pribeh mozu znamenat jedine uspech.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

neverim, ze to pisem , ale toto sa mi pacilo. Najlepsi diel serie. Bez zbytocnych reci, bez nudnej predohry. Postupne vyvrazdovanie peknych zenskych postav (napodiv niektore sa tvarili ako muzi). Absolutne vypnite pri tom a bude Vas to bavit.

Chappie (2015)

Niell Blomkamp prekvapuje. Zrodenie noveho rezisera sci-fi, ktory dokazal uz s filmom District 9, ze za malo penazi sa da zahrat vela muziky. K tomuto filmu nemam co vytknut, prekvapuje ma vsak, ze Hans Zimmer pocuva Die Antwoord :)

Pach krve 3 (2009) odpad!

kde zacat ? Na absenciu logiky a debilnost dialogov som si v tomto zanri uz zvykol. Ale vzdy to trochu aspon zachranila napaditost vrazd a tak trochu aj masky. Tento diel by som asi zhrnul do jednej velmi dlhej vety: Partiu nenadanych hercov nahana zmutovany magor s maskou z Kauflandu a schopnostou samoliecenia (az nesmrtelnosti), ktory tiez vynika v teleportacii, napriec lesom o rozlohe asi tak 15 x 15 metrov, len aby si mohol na grile opiect nejaku tu lopatku z nich a popritom ti neherci perlia vety zo scenara k pornofilmu. Zaver: najlepsi herecky vykon podala slecna na uplnom zaciatku ked odhalila svoje pekne prednosti (aj kurvu treba vediet zahrat), a uplne tragikomicky zaver konecne vhnal trochu strachu do mojich zil, ale iba tym, ze sa crta dalsie pokracovanie.

Konečně doma (2015)

mile, farebne a s minimom vtipu. Dobre sa na tom pozera, ale pocit, ze za dazdivych vecerov na to znovu siahnete a pozriete si to s usmevom to vo Vas nevyvola.

Univerzita pro příšerky (2013)

urcite potesilo sledovat ako sa z nul stali najlepsi strasici Monstropolisu. Roztomile, farebne, miestami i zabavne. Uroven prveho dielu to vsak nedosahuje.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

pokym bol hlavnou hviezdou Charlie - Top serial. Da sa povedat, ze skoro celu stopaz znela nejaka hlaska, vzdy sa dalo zasmiat. Charlie bol excelentny a urcite bol i vzorom pre muzov, ktori tuzili zdielat jeho zivotny styl. Potom vsak prisli nezhody, alebo skor sa Charlie Sheen az prilis vzil do svojej role a nerozoznal uz zivot pred kamerov a mimo nej. Na scenu nastupil Ashton Kutcher. Zpociatku sa javil ako dokonala nahrada a prve casti boli i pozeratelne. Lenze vymena hlavnej postavy nebola tou pricinou upadku tohto serialu. Upadok mal na svedomi Alan. Kazdou castou bol neznesitelnejsi, odpornejsi, uchylnejsi, trapnejsi a opovrhnutiahodnejsi. Posledne casti uz som pozeral len zo zvyku. Po 9. serie uzas, potom sa to uz nedalo vydrzat.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

roztomile pokracovanie o roztomilom drakovi. Vtipne, napinave a sceny s alfa drakom bombove.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

prijemne spestrenie Madagascaru. To su tucniaci. Obcas sa mihnut, vyparatit nejaky plan a profesionalne zmiznut. To je potencial tucniakov. Bohuzial ten je obmedzeny iba na 5 minutove vstupy. Nie na cely film.