• Krátkometrážní

Good Night (2013)

"Magický čurak jednorožca". Národil sa Kris... No, ten zrovna ne. Já to jebu, normálně se zbalím a odstěhuji na Slovensko. Zdá se, že se tam tomu horroru vede trochu lépe a více se mu věnují. Jak už je u Czikraie zřejmě zvykem, po tehcnické stránce výborně zvládnutý kousek. Skvělé triky, výborná hudba a och... och,.. Zuzana Šulajová v horroru. Na pohled skvělá záležitost, je to napínavé, temné, překvapivé. Možná to ale potřebovalo ještě pár minut, protože ten příběh, respektive vyústění, není moc přehledné a jednoznačné. trochu jsem se v tom ztratil a nejsem si jist, zda jsem přesně pochopil, co a proč se stalo. Není to tak výrazné, že by to kazilo požitek ze sledování, to ne, začne to hlodat spíše až potom. Z žánrového hlediska skvělá podívaná. "Máte deti?" 3.5*

Moja reč - Nočný let (2011) (hudební videoklip)

Hudebně nic moc, textově už vůbec, ale videoklip je skvělý. Šulajovou chci vidět častěji.

Beowulf (1999)

Blonďatý Christopher Lambert zabíjející pouhým pohledem, vyprsená Rhona Mitra a cool hudba stačí k tomu, aby do toho filmu člověk šel, i když je mu jasné, že to žádné umění nebude. Zvláštní futuretro, takový až trochu steampunkový Conan... Ona je to opravdu blbost, ale kupodivu takřka čtyřhvězdičková blbost. Beowulf by mohl být ryzím příkladem guilty pleasure, kdybych tento výraz uznával. 3.5*

Baioserapii (1986)

Tajemná záře nad Japonskem a ještě tajemnější bytost se zahalenou tváří. Japonský vědátorský sci-fi horror o genetickém inženýrství, cestování časem a průměrném monstru. Faktem ale je, že do pouhé půlhodiny se tam toho vlezlo dost - klasická agitace proti zhoubným stránkám různých pokusů a zahrávání si s podstatou věcí, zde přímo genetických úprav, velmi slušně provedené gore triky (obzvláště scéna se skleněnými trubičkami potěší), několikanásobně opakovaná zkratka GT a skvělá osmdesátková hudba. Není to úplně špatná záležitost, vlastně vůbec, ale filmu dnes již notně pomáhá osmdesátková retro nostalgie. 2.5*

Až po uši (2014) (seriál)

Chci být lesba, chci být lesba, chci být lesba!

Sil jong (2009)

Obě hlavní herecké představitelky jsou krásné natolik, až vzaly dech samotnému filmu. Ten mi totiž nakonec přišel jaksi právě bez dechu, bez napětí (asi jsem si zvykl, že to Korejci umí mnohem lépe). Možná za to může fakt, že to vychází ze skutečných událostí a možná se jich tvůrci drželi příliš. Má to zajímavé scény a světlá místa, ale celkově mi to přišlo trochu kostrbaté a na místě přešlapující. Záporák je takový nemastný neslaný a některé dějové mikrolinie až zbytečné.

M is for Malnutrition (2013)

Po technické stránce fakt hodně dobře natočená tříminutová scénečka z jakéhokoliv moderního pokračování ... of the Dead nebo Resident Evil. Technicky výborné, příběhově taková solidní jistota. Kdyby v příběhu nedošlo k jedné události, hodnotil bych ho i výše. Ale jako zombie horror ze Slovenska se to nemá vůbec za nic stydět.

Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Pokud chcete vidět herce, které máte zažité a zaryté jen jako komiky ve zcela vážných rolích - The Meyerowitz Storie. Pokud naopak chcete lidi, které vnímáte převážně jako herce vážných rolích v rolích veskrze komických - The Meyerowitz Stories. Pokud truchlíte nad zkázou a rozpadem tradiční rodiny a chcete vidět, že i tohle má své klady (třeba v širším okruhu toho, co se nazývá rodina) - The Meyerowitz Stories. Hoffman hrál roli, která je neuvěřitelně nasírací, nepříjemná a na přes držku. S takovým chlápkem byste prostě nechtěli trávit čas a být s ním v kontaktu (já osobně bych ho do deseti minut umlátil jeho nejškaredějším uměleckým dílem - tedy prvním, co bych měl po ruce). Krásné na ní však je to, že když ji sledujete zprostředkovaně a netýká se přímo vás, užíváte si ji a baví vás. Čtyřnásobný herecký koncert - Sandler se Stillerem ve vážných rolích, Hoffman s Thompson v zábavných a komických. Přesto to na dokonalý zážitek nestačí. Ale pobaví to a místy až dojme. Jestli jsem si ohledně filmu někdy něco fakt přál, tak to je crossover (ani by to nemusel být versus) Zoolandera a Zohana. Jsem smířen s tím, že se ho nikdy nedočkám, holt mi Sandler se Stillerem budou muset společně v jednom filmu stačit alespoň tahle.

Tel mi sseomding (1999)

Zajímavě pojatý krimi thriller o sériovém vrahovi, zanechávajícím po Soulu pytle s rozčtvrcenými těly, vzájemně pomíchanými jako skládačka a dívce, kolem níž se to všechno točí. Jejich nálezy a odhalování jejich obsahu patří k nejlepším a nejsilnějším scénám filmu, fakt parádní a skvěle natočené chuťovky. Thriller s až postřehnutelnými horrorovými prvky (nejsou však natolik významné, abych film zařadil do horrorového žánru). Příběh zajímavý a jeho závěr otevřený natolik, že při jeho závěrečných titulcích zjistíte, že jste dostali spíše jen více otázek ale ani jednu přímou odpověď. Opravdu, ten konec je opravdu tak otevřený a příběh neuzavřený, že jen tak z fleku je možné přiklonit se hned ke třem různým verzím toho, co se stalo/dělo či kdo (a ještě přesněji řečeno kdo koho a proč za-) vraždil. Celé to však poměrně dost kazí přepálená stopáž a opravdu unylé a uspávající tempo.