• Krátkometrážní

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Tenhle seriál mám hrozně rád. Zrovna v době, kdy ho dávali poprvé, jsem se přestěhoval k rakouským hranicím, do míst, kde ještě byly patrny pozůstatky opony. Tak to na mně tak nějak trochu více dolehlo. Navíc je to skvěle obsazené a ten příběh moc neidealizuje, bere to padni komu padni.

3-iron (2004)

Skutečná filmová poesie. Film, v němž mluví všichni, kromě dvou hlavních postav. Jedna neřekne vůbec nic, druhá jen dvě slova. Film, který mě pohltil, objal, přitulil. Prostě nádhera. Normálně jsem se v křesle roztekl blažeností. Sem s dalším Kim Ki-Dukem.

Země krvavého slunce (2005)

Ono hrozně dlouho trvá, než se začne něco dít. Zase ale to trochu zachraňuje to japonské prostředí, Japonky a tak. Když ale pak konečně začnou tít do živého, tak to jede. Škoda jen, že trvá tak dlouho, než se k tomu dostane. Ten pokus o vážnější drama se silnou místní (tedy pro nás exotickou) aurou, prostě padl trochu mimo mísu. Ale napodruhé se mi to líbilo více než napoprvé, což je u Seagalovky posledních dvou dekád skoro zázrak. Takže hodnocení zvedám nahoru. 2.5*

Amityville: Probuzení (2017)

Narovinu, upřímně a bez mučení přiznám, že existoval pouze jeden jediný důvod, proč jsem chtěl film vidět. A tím je Bella Thorne. Z tohohle hlediska si není vůbec na co stěžovat. Z filmového hlediska jde fakticky o remake dvojky, což film trochu zachraňuje, protože dvojku mám ze série nejradši. Z ní si to také bere nejvíce, s několika lehkými odkazy k jedničce. Z traileru to vypadalo, že to bude klasická onanie zvukových lekaček, ty však ale k velkému překvapení a potěšení vykřikují jen v první půlce filmu, v té druhé ustupují pokusu o přiblížení se atmosféře nočnímu pochodu domem z dvojky. A právě díky druhé půlce film není nakonec zase až tak špatný, jak by se z traileru mohlo zdát. Díky vysoké příčce v sérii už film nepřichází s ničím novým, ale rozhodně nepatří mezi ty nejslabší v ní. 2.5*

Three Extremes: Dumplings (2004)

Máte rádi pořady o jídle a o tom, jak se stát mladistvě krásným? Tak tohle je film přímo pro vás. Svým způsobem recyklační příběh, který vám (zpočátku) udělá fakt chutě. Zdánlivě stroze natočený, o to však důrazněji působící. Brrr. Skvělá Bai Ling v jedné z hlavních rolí.

Četník a četnice (1982)

Zpočátku se to nezdálo, ale nakoenc to bylo hodně zábavné.

Proč? (1987)

Hrozně dobře natočený film. Jen si nemůžu pomoc, vždycky mám dojem, že v něm Landa hraje sám sebe. Škoda, že se Markéta Zmožková-Zahradníková nevěnovala herectví více.

Osobní strážce (1992)

"Atomové číslo zinku je 30." Romanťárna pro chlapy. Houston jak otevře hubu a začne hulákat, až se z toho ješí chlupy na těle. Ta by hlasem snad ustřelila i gumu z trenclí.

Noční rande (2010)

Steve Carel si s Tinou Fey sedli jako prdel na hrnec. S tím, že Fey nakládá mnohem více. Výraznější absenci opravdu funkčního humoru nahrazuje záplava známějších jmen ve vedlejších rolích (parádní Franco s Kunis).