char_t

char_t

Tomáš Hejl

okres Mladá Boleslav
Matfyzák bez vkusu

8 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Domek z karet (TV seriál) (2013)

  Chtěl jsem si dát jeden díl na ochutnávku a přitom večeřet a pracovat na PC. O deset minut později jsem seděl zaražený do křesla a neodpoutal jsem se do půl druhé ráno. Seriál roku, přinejmenším. Zaprvé, perfektní obsazení: Spacey ve své nejlepší roli (a to má za sebou dokonalosti jako Keyser Söze nebo Prot), Kate Mara vážně sexy... Zadruhé, geniální nápady: Kdy naposledy měl seriál vypravěče, a to navíc v podobě hlavní postavy, glosující vývoj na kameru uprostřed děje? Zatřetí, perfektní postavy: Žádné klišoidní přihrádky, není tu prvoplánový záporák, komická postavička, nikdo vyloženě dobrák, jen kupa lidí s vlastními cíli a vyšší či nižší mírou morálky. A last but not least špičkový scénář a hlavně dokonalá režie od superstars jako Fincher nebo Schumacher. Prostě pecka. Druhá série o chlup slabší, ale jinak se držíme na stejné hladině. Třetí řada překvapivě hodně jiná - promyšlené vyprávění o geniálním politikovi se mění ve snůšku deus-ex-machina zvratů, Underwood si dělá nepřátele svým debilním chováním tam, kde by v první řadě jednou větou získal moc... Nevěřím, že by se tahle postava mohla takhle chovat... Čtvrtá řada: Frank is back! Intrikaření je zpátky, spolu s prolamováním čtvrté zdi a vůbec vším, co dělalo první řadu tak dobrou. Chci další řadu, a hned! /// První série 100%, druhá 90%, třetí 50%, čtvrtá 90%, pátá 80%

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  První série nic moc, ale pak tvůrci ztratili veškeré zábrany a během následujících let dokázali totálně zparodovat nejen typickou americkou famílii, ale i většinu aktuálních událostí a hvězd, herci počínaje a prezidenty konče. Bezkonkurenční. Kvalita navíc neupadá, po pár 4* sériích se po dvaadvacítce opět vracíme na 5* a jedeme dál :-)

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Jediný seriál, u kterého se zaručeně minimálně jednou u každého dílu zasměju nahlas. A to mluvím o všech dílech, zatím od první do čtvrté série, bez výjimky, i při opakovaném sledování. Parsons je génius :)

 • poster

  Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

  Casting se fakt povedl - McGinley (Cox) a Flynn (údržbář) jsou perfektní snad v každé scéně a lepší momenty mají i ostatní. Fakt dobrá zábava, a to kupodivu po celých osm sérií. Devátou nepočítám, to je úplně jiný seriál, který by byl tak maximálně za dvě hvězdy.

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

  Tři hvězdy za to, že mě bavil prakticky celý seriál (hafo mimozemských technologií, hromady mimozemšťanů, R.D.Anderson a jeho vtípky...) a čtvrtá za díl 4x06 Window of Opportunity :)

 • poster

  Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál) (2014)

  Tuhle cestu jsem sledoval "živě" na facebooku, takže jsem se na tohle rozpohybování známých fotek hodně těšil. A je to paráda - Dan Přibáň se nejen naučil líp projíždět divočinu, ale taky líp točit cestopisy. Tam, kde Hedvábná stezka nudila a Afrika dostala pátou hvězdu spíš za sympatie a s přimhouřenýma oběma očima, tohle už je bez kompromisů a bez váhání za pět plných. Takže kam příště? :-)

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Možná nejvyváženější seriál současnosti. Asi bych podobně jako kOCOUR vystřihl čtvrtou sezónu, na můj vkus byla už trochu přehnaná a jen trochu zbytečně natahovala děj (ale špatná nebyla, tak na 70%)... Ale seriálu jako celku (musí se brát dohromady, žádný díl nebo sezóna není úplně samostatný/á) dávám 90%, fakt to stálo za to. Takhle skvěle propracovaný vývoj postav jsem ještě v seriálu neviděl...

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Well, to je překvapení, milý Watsone! Ritchie se může jít zahrabat, jeho nesmyslná zběsilost se nemůže s touhle novodobou interpretací vůbec rovnat. Jen trochu zamrzí hrátky s inteligencí diváka - Sherlock chvíli sype z rukávu neuvěřitelné dedukce, aby o chvíli později minul hlavní myšlenku a dal tak šanci divákovi, který se tak může cítit chytřejší než génius sám. Třetí řada jde trochu dolů, u prvního dílu už jsem držel prst na 4*, ale druhý těch 90% ještě udržel. Ale Sherlockovy dedukce už začínají být tak zběsilé a nesmyslné, že už to asi dlouho nevydržím...Čtvrtá řada už se od původní detektivky hodně vzdaluje, po předcházejícím vánočním speciálu jsme to ale mohli čekat... Poslední případ ale všechno důstojně zakončuje, snad tedy zůstane opravdu poslední... ||| S1 95%, S2 90%, S3 75%, S4 65%

 • poster

  Code Geass: Hangjaku no Lelouch R2 (TV seriál) (2008)

  Druhá sezóna seriálu. Těžko se hodnotí samotná, jelikož se jedná o přímé pokračování... Ale když se o to přeci jen pokusím, tak musím dát ještě o hvězdu víc než minule, vypointované finále mě dostalo... Konečně bylo trochu víc využito promyšlené universum. Dost času jsem strávil na codegeass wiki, dohledáváním "historických" souvislostí a technických detailů, které seriál jen naznačuje a jejich hlubší studium rozhodně není třeba, ale mě bavilo (super!), ale taky ověřováním jednotlivých postav (míň super), kterých je už opravdu nechutně moc a navíc mění strany jak ponožky, tak jsem občas měl co dělat, abych pochopil Kdo, S kým, Proti komu a Proč proboha. Ale až na tu nepřehlednost to bylo dokonalé.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace