• Mysteriózní

Já, Daniel Blake (2016)

Depresivní film který ukazuje že v dnešní době to i v nejbohatších zemích nemáte jednoduché když jste starý, nemocný a neovládáte internet a PC. Zajímavý komentář:Radek99

Hairspray (2007)

S tím bojem proti rasové segregaci (jistě oprávněným) tam moc tlačili na pilu nicméně je to o trochu lepší než LaLaLand. Travolta pobavil a Michelle Pfeiffer opět dokázala že hrát umí. 63%

Život v oblouznění (1995)

Asi po třetím shlédnutí zasloužených pět hvězd. Hlavně závěr je hodně podařený.

Obyčejní lidé (1980)

Zajímavé psychologické rodinné drama trochu připomínající hry Arthura Millera. Na to že se jedná o režijní debut velice povedené a zasloužený Oscar. P.S Viděno a slyšeno se slovenským dabingem.

Strom života (2011)

Tenhle film asi víc ocení ti co znají starozákonní příběh o Jobovi. Terrence Malick je americký Tarkovskij.

Bird (1988)

Osudy géniů s rozervanou duší nebývají příliš štastné. Chcete manžela nebo muzikanta? Charlie Parker umřel o rok mladší než W.A Mozart a o tři roky dřív než Vincent Van Gogh. Podobné filmy: Amadeus, Žizen po životě

Žid Süss (1940)

Řemeslně dobře zvládnutý film samotný příběh schematický ale co čekat od nazi propagandy. Nevím proč ale několikrát jsem se při sledování přistihl při myšlence že mi to evokuje nějaký český film z padesátých let o statečném a pracovitém lidu vykořistovaném zrádnou šlechtou (nejvíc mne napadali Psohlavci) jen s tím rozdílem že tady nebyl černobilý záporák Lomikar ale žid Oppenheimer. Mimika herce představující hlavní postavu mi taky místy připomínala Waltzova Hanse Landu z Tarantinových panchartů.

Lidé na kře (1937)

Ocenění zasluhuje fakt že prvorepubliková filmová produkce se neomezovala jen na "únikové" komedie s Burianem a melodramata jak chudá dívka ke štěstí a majetku přišla, ale sem tam se natočilo něco serioznější a bližšího tvrdé realitě tehdy panujícího nemilosrdného kapitalismu. Námět a scénář Lidí na kře dobrý výsledný dojem ale shazují herecké výkony některých zůčastněných (Baldová, Pešek). Nemohu tudíž hodnotit výš než za tři.