• Krátkometrážní

Kamarád taky rád (2011)

Nějak takto bych si zpracování už poněkud otřepaného tématu (žádné city, jen sex) představoval. Mila i Justin se do podobných rolí výborně hodí a Woody Harrelson jako bukvice vynikající. Možná jsem čekal více humoru, ale zpětně musím uznat, že mi na pozadí velmi příjemného příběhu nikterak nechyběl.

Bulšit (2001)

Taková blbost, až je to místy vtipné. Podruhé bych to ale vidět opravdu nechtěl.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

To, co se dalo čekat, skutečně přišlo. Sága třetím pokračováním mnohé ztratila a tradičně dlouhá stopáž je rázem na obtíž. Nedá se říct, že by to byla nekoukatelná nuda, ale oproti předchozím dílům citelný pád dolů.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Za toto pokračování jsem Verbinskimu vděčen. Oproti prvnímu dílu sice ubylo originality a mnohé věci se opakují, ale zatím se to drží v únosné mezi. Co je ale škoda, je postupné vytrácení zajímavých postav a zbytečné množství prostoru pro již trochu okoukaného Deppa.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Zřejmě budu jen opakovat mnohé přede mnou, ale toto dobrodružství opakovanou chválu jen zaslouží. Chyby hledat těžko, zato vyzdvihnout lze leccos. Na první pohled zaujme výborná herecká sestava - bezchybný Rush, nádherná Kiera, poněkud nenápadný Bloom a hlavně skvělý Depp v roli, kterou si oblíbil snad každý. Úžasně vytvořené prostředí a příběh, který (oproti dalším dílům) nijak nekolísá. V doprovodu dokonale padnoucí hudby se tento film dostal mezi smetánku popcornové zábavy a je to jeden z filmů, který baví i po několikanásobné projekci.

Hlídač č. 47 (2008)

Česká dramata, zasazená do dob dřívějších, ale ještě ne tak dávných, jsou si v poslední době až moc podobná. Pořád stejné kýče, pořád stejná dávka emocí, romance a i podobní herci, co se v nich vyskytují. Hlídač č.47 nabízí navíc možná příjemného Rodena, jehož výkon zpomaluje zhasínání pomyslné svíčky, ale nijak tomu nezabrání. Nic víc co by překvapilo, pobavilo, fascinovalo... Hlavně mi ale strašně vadila hudba a ofláklé flashbacky do války, což jsou hlavní dva důvody proč nemohu udělit alespoň ty průměrné tři.

Šestý smysl (1999)

Určitě jeden z nejsilnějších snímků, co jsem měl možnost vidět. V mnohém mi připomínal Kubrickovo Osvícení - u obou snímků budu dlouho vzpomínat maximální dávku napětí, neopouštějící mrazení v zádech a některé scény, u kterých se tají dech. Shyamalan to umí vymyslet dobře a natočit snad ještě lépe. Navíc to doplnil o skvělé herce a výbornou Howardovu hudbu. Označení ,,nejlepší thriller všech dob" rozhodně není daleko od pravdy.

Kramerová versus Kramer (1979)

Vskutku krásný film, do kterého jsem se ale dostal až v druhé polovině. Pak to ale stálo za to. Soudní rozepře jsou tématem mně zaslíbeným, takže toto zklamat nemohlo. Herecké výkony snad komentář nepotřebují, ač se na chvíli pozastavím u Justina Henryho. Meryl s Dustinem byli tak nějak samozřejmostí, ale že se mi ve filmu zalíbí herecký talent osmiletého klučiny - to se mi dlouho nestalo. Největší síla tohoto snímku ale snad ani netkví v hercích, ale v jeho lidskosti a opravdovosti. Opravdu mě dokázal vtáhnout natolik, že jsem se vžil do Hoffmanových snah o to jak se stát lepším otcem. Příjemně strávený večer je u tohoto filmu zaručen.

Uvnitř tančím (2004)

Filmy s podobným námětem bývají často lacinou hrou na city, tady to však vůbec neplatí. Inside I'm Dancing je něco víc. Promyšlený scénář a přesně trefené množství humoru dostávají tento film tam, kam se spoustě jeho předchůdců nepodařilo ani přiblížit a některé scény se vskutku vryjí do paměti. Vše navíc podtrhuje nádherná hudba. Drobnou vadou na kráse pak zůstává pouze pár nudných pasáží uprostřed a trochu nedotažený konec. Rozhodně ale krásné dílo, které zaslouží diváckou pozornost.

Smrtonosná past 2 (1990)

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou. Akce rozhodně neubylo, Bruce stále perfektní polda, který čas od času utrousí výbornou hlášku a celkový nářez, který nabídne málokterý film. V jedničce se mi ale víc líbil scénář a proto zůstává o krok napřed.