• Krátkometrážní

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Megan Fox není roztomiloučká jako obvykle, ale v mých očích jí role sedla. Sice to zvládla především díky své kráse, ale kritizovat jí za to nelze. Nějaké vady se ve filmu určitě vyskytly, ale i tak se to docela povedlo a ač se za fanouška tohoto žánru nepovažuju ani náhodou, film mi sedl a zanechal příjemný pocit dobře stráveného času, 3+

Jen pro tvé oči (1981)

Roger Moore je zatraceně zábavný dědeček a u jeho Bonda se bavím výborně. Tolik vtipných situací nebo hlášek nenabídl žádný představitel 007 a že by byl na roli příliš starý mi rozhodně nepřišlo. Co se týče dvanácté bondovky, první půle výrazně převyšuje tu druhou a čím víc se příběh blíží konci, tím více strádá. Naopak mě potěšily akční scény i výborná bondgirl, ale ta holka na bruslích? Koho sakra napadlo tam dávat tak zbytečnou a otravnou postavu? Slabší 4*.

Jezero smrti (2008)

,,They're just children." No jo, ale i dvánactiletý (?) děti jsou schopný krutých činů. Hlavně když je vede jeden ultra spratek, na kterého by byl tatínek možná ještě pyšný... Popravdě moc nevím jak hodnotit, ani k čemu tohle přirovnávat. Přišlo mi, že to bylo zkrátka moc. Tak moc, že jsem to nebaštil. Řekl bych, že film částečně doplácí na přílišnou snahu diváka šokovat. A to natolik, aby si nestačil všimnou různých blbostí, kterých je ve filmu plno. Problém je, že to nefunguje. Natočené je to dobře, napínavě a (místy!) i věrohodně, ale celkově (hlavně kvůli konci) to nějak nezapůsobilo. Spíš mám pocit, že by tento film zasloužil vytvoření nové kategorie - nelogické thrillery pro otrlé.

Jih proti Severu (1939)

Po technické stránce dokonalé, po té dějové je to ale místy vyloženě utrpení. Čtyři hodiny jsou na takový příběh opravdu strašlivě moc a během sledování jsem si musel udělat nejednu přestávku. A to celkovému dojmu bohužel nepřidalo. Jinak je to ale opravdu působivé - nestárnoucí barvy a hudba či dobré herecké výkony potěší každého filmového fanouška. Přesto je to ale jedna z klasik, ke kterým se vracet jen tak nebudu.

Jízda (1994) odpad!

Jako uživatel, který odpady dává opravdu velmi sporadicky, se pokusím své zdejší hodnocení trochu vysvětlit. Jízda je filmem, který mě minul jako máloco před ním. Čím to ale bylo? Špatná nálada? Uplynulých 18 let? Kritický postoj k české tvorbě? Řekl bych, že ani jedno. Spíš mi moje myšlení nepovolí užít si něco takového - děj na mě působil zcela nesmyslně a veškeré myšlenkové pochody hlavních postav pro mě byly natolik nepochopitelné, že jsem nedokázal myslet na nic jiného. Celou dobu jsem se snažil poruzumět tomu, co je na tomto snímku výjimečného, snažil jsem se nahlížet z jiných pohledů, ale nešlo to. Jediné, co mě bavilo, byl začátek, pak to ale šlo tak rapidně dolů, že to ani na tu žalostnou jednu nestačí. Bohužel.

Jméno růže (1986)

Film se skvělými herci, úžasnou výpravou i kostýmy, ale s na můj vkus poněkud nudným příběhem. Knižní předlohu jsem nečetl a popravdě se na to vůbec nechystám - když jsem se stíhal nudit u 2 hodinového filmu a knihy bych asi moc nepochodil. Za výborného Conneryho a povedený konec slabší 4.

Johnny English (2003)

Atkinson v docela nezvyklé roli, ale bavil mě přesto skvěle a rád bych ho někdy viděl v pořádném seriózním filmu v pořádné a seriózní roli (věřím, že by mu prospěla). Malkovich je naprostá stálice a Natalie Imbruglia nesmírně krásná. Příběh nijak nepřekvapí, ale docela pobaví. Spíš mě ale uchvátila již uvedená herecká trojice, se kterou by mě bavil asi každý film.

Johnny English se vrací (2011)

Povedená a příjemná jednohubka, u které můžete v pohodě vypnout a dobře se pobavit. Oproti prvnímu dílu ubylo vtipu, ale nijak to ani nevadí. Místy sice nepotěší trapná chvilka, které se takové filmy málokdy vyhnou, ale na nudné odpoledne je tento snímek jako dělaný.

John Wick (2014)

,,John is a man of focus, commitment, sheer will... Something you know very little about. I once saw him kill three men in a bar... With a pencil, with a f***ing pencil." John je tvrďák, kterýho zná skoro každý v branži. John je rovněž filmovým ztělesněním většiny žánrových klišé. Jeho cesta za pomstou je správně nemilosrdná - prostřelování hlav mu jde velice dobře a vůbec to na plátně nevypadá špatně. Problém ale spočívá v tom, že film nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Scénář působí zbytečně prostým dojmem, padouši s pochybnou ruštinou zas spíše komicky. Pokračování si nejspíš za pár týdnů pustím, ale rozhodně se do toho nehrnu.