• Krátkometrážní

Kokain (2001)

Další důkaz toho, že je Depp hercem mnoha tváří. A jako drogový magnát obstál na výbornou. Ale to neplatí pouze o něm - celé herecké obsazení mi sedlo na míru a film jako takový jsem si i díky tomu nesmírně užil. Přispěl k tomu i zajímavý příběh, výborná atmosféra a dobré tempo, díky kterému jsem se ani chvíli nenudil. Opravdu povedený film.

Kokosy na sněhu (1993)

Popravdě jsem nikdy nepochopil, proč se v českých luzích a hájích tato komedie tak uchytila. Neříkám, že je špatná, to vůbec ne, ale nic výjimečného v ní nevidím. Ano, občas je to vtipné, ale u mě spadá spíše k průměru. Víc jsem v tom zatím nenašel.

Kolja (1996)

Nesmírně milý, příjemný, na nic si nehrající film. Bezchybní herci, příjemná hudba, Svěrákův trabant a mnoho dalších detailů daly dohromady jeden z nejlepších obrazů z '89. A i když jsem moc lepších českých filmů neviděl, zůstal jsem mírně zklamán. Čekal jsem, že to na mě zapůsobí o poznání víc. Oscar nejspíš zasloužený, ale mně tam něco chybělo.

Kolonie (2015)

Mrazivé drama, jehož sledování nebylo zrovna příjemné, přesto jsem z plátna nemohl odtrhnout oči. Mohla za to především výborná práce s napětím, které navíc ke konci dokonale graduje, a samozřejmě herecký trojlístek Watson - Brühl - Nyqvist, kde je nutné vyzdvihnout opravdu každého z nich. Jsem velice rád, že Emma s postupem času nechává roli Hermiony minulosti a pomalu se stává jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Už dlouho se mi nestalo, abych s nějakou postavou soucítil tak, jako s její Lenou.

Konfident (2011)

Citlivé téma, ale (opět) tomu chybí silnější scény, emoce, napětí či strach. Z Konfidenta sice čiší snaha zaujmout, to ale bohužel nestačí. Celou dobu jsem hledal postavu, se kterou bych se ztotožnil, motiv, který by skutečně zaujal, scénu, která by mě dostala. Ale nic z toho ne a ne přijít. A to přesně tomuto filmu nesmírně chybí. Příliš navíc nechápu, proč se zde otevírá tolik různých dvířek pro další dějové linie, ale přitom zůstávají zcela nevyužité. Co naopak neurazí je Mádlova role, solidně vylíčená atmosféra či scény s letadly. Celkově slabší 3*.

Kontakt (1997)

Na to, že takovéhle filmy většinou míjím velkým obloukem, jsem si Contact docela užil. Rozjezd to má pomalejší a párkrát jsem měl pocit, že je to celé zbytečně natažené, ale vše je provedeno nesmírně precizně a ve výsledku i zábavně. Potěšil příjemný konec i herecké obsazení, takže nakonec za solidní 4*.

Konzultant (2013)

Tak nějak jsem tušil, že se budu nenávidět za to, že jsem si k projekci vybral delší verzi. Ale stejně jsem věřil, že to bude za něco stát. První dvacetiminutovku jsem však absolutně nechápal co se děje a hlavně proč. A tento pocit se vlastně táhne celým filmem. Těch 138 minut (přišlo mi to ještě mnohem delší) je totiž bez jakýchkoliv událostí a veškeré důsledky tak přicházejí vlastně bez jakéhokoliv původu. Neseděly mi ani dlouhé nicneříkající dialogy, ani konec, který se alespoň snaží (byť celkem marně) předat nějaké emoce či pocit beznaděje. Dvě hvězdy jsou za líbivé prostředí a herecké obsazení v čele s výborným Bardemem. Jinak naprostá zbytečnost.

Kopačky (2008)

Výborná herecká sestava je hlavním tahákem tohoto filmu- Segel nenápadný, ale uvěřitelný a hraje na můj vkus dobře, Russell Brand jako naprostý úchyl skvělý a Mila Kunis je prostě úžasná (natolik zastínila Kristen Bell, že ji do tohoto výčtu psát ani nebudu). V druhé řadě pak přichází příjemný scénář a několik velice povedených scén a vtipů. Dobrá letní komedie, kterou si rád v budoucnu pustím ještě jednou.

Kouř (1990)

Nesmírně originální, ale mě to zasáhlo tak napůl. Muzikální čísla dobrá nebyla, film jako takový u mě ale prošel. Humor byl fajn, ale i tak jsou to standardní 3*.

Kouzelná romance (2007)

Nemám rád pohádky, fakt ne. Samotné převedení pohádkových postav do víru velkoměsta se sice jeví jako dobrý nápad, ale v praxi to nefunguje. Chyběla mi v tom nadsázka, chyběl mi vtip. Po celou dobu jsem se nudil, místy strádal, ale nakonec dokoukal.