Čchüan min mu ťi (2013)

Brutálny gýč, kt strčí hravo do kapsy akýkoľvek tamil indošský 'blockbuster' plný cigošských nehercov! V tomto prípade stojí asi za povšimnutie rola sivovlasého chlapíka s fúzkami, ktorý (chvalabohu) dostane šancu prehodiť nejakú repliku až v závere filmu. Jeho srdcervúci prejav plaču v súdnej sieni patrí k top výkonom celého filmu! A takých je tu neúrekom. Ja nechápem tunajšie hodnotenia ako i miestne komenty, kt ma vlastne na túto chujovinu, plnú idiotských dialógov, nalákali!

Pętla (2020)

Królikowskému tieto role vyfetovaných a vychcaných zmrdov, zdá sa, že pasujú perfektne na telo! Vega už tradične strieda brutálnu akciu s vidláckym humorom až sa divák, zvyknutý na jeho tvorbu, neubráni občasnej nude. Avšak záver filmu ma prichytil nepripraveného a preto udelím 4 hviezdy. 65%

Antikörper (2005)

Už som dával štyri hviezdy a tešil sa na podobný záver, ako vo Fincherovom Se7en, avšak tam tvorcovia z nejakého dôvodu, pre mňa neznámeho, vymekli.

Asi to ukončím (2020)

Jesse Plemons je nový Philip Seymour Hoffman!

Wyzwanie (2020)

Kriminálna zápletka Wyzwania ma nejak moc nechytila, ale lúbila sa mi veľmi dramatická časť filmu. Vlastne tu nájdeme zo všetkého trochu. Dokonca i romantiku. Film sa nechytá na iné poľske žánrovky, ale baví a hlavne neuráža.(Ale muzika ma teda srala!) Bol som prekvapený, koľko známych tvár v ňom vystúpilo. Ja som si ho stiahol sice iba kvôli mladej Nel Kaczmarek, ktorú som videl teraz nedávno v mini serii Rojst a musím povedať, že tým, že tu vytasila kozy pred kamerou, urobila na mňa brutálne hlboký dojem! Samotný film považujem za takú krimi pohodovku a silnejšie 3 hviezdy, alebo slabšie 4.

My (2018)

Jednu hviezdu uberám za tie ich odporné ksichty!

Strach nad městem (1975)

Jednu hviezdu navyše pridávam za dabingový skvost a za nezameniteľný štýl , akým sa vtedy filmy natáčali. To, ako sa zachovávali hlavní hrdinovia a záporák, to nemá jednoducho obdoby. Mrzí ma, že tá doba je už nenávratne preč.

Vše pro mou matku (2019)

Kolega hygienik mi doporučil tento film s tým, že sa jedná o trochu drsnejšiu záležitosť. A mal samozrejme pravdu! Pustil som si to pred nočnou a celú šichtu som mal rozhodené vibrácie! Navyše sa dej filmu odohráva v zime, takže i počasie moc na psychickej pohode nepridá. Preto doporučujem si film pozrieť veľmi dobre psychicky naladený a nastavený emočne na najhoršie možné situácie.

Večeře s April (2003)

Milujem tento druh filmov, sú mojou krvnou skupinou, avšak postava April mi pila krv. Svojim zjavom a svojou nemotornosťou. Ja, ked vidím, že baba nedokáže normálne krájať zemiaky, idem vyletieť z kože! Rád by som dal aj štyri hviezdičky, ale chýbalo mi tam trochu viacej sarkastického humoru (a humoru vôbec).

Burning Kentucky (2019)

Pomerne slušná depresia zo zahmlených hôr Kentucky, kde hlavná hrdinka prišla tragicky o rodinu a snaží sa poskladať rozbité kúsky skladačky a prísť na to, kto za tou tragédiou stojí. Máme tu vidlákov závislých na heráku, chlaste, pobožných vidlákov... Jednoducho každý druh postavičky, bez ktorej sa obstojný film zo zapadákova, kde každý pozná každého, nezaobíde. Avšak veľmi biedne herecky zvládnuté + s mizerným finančný rozpočtom = silnejšie dve hviezdy za mňa. 35%