Traces (2019) (seriál)

Traces sú podľa mňa výbornou krimi drámou, ktorej každá jednotlivá časť je napínavá niečim iným a čo zároveň tvorí dielik skladačky k postupnému odkrytiu záhadnej vraždy spred osemnástich rokoch v nádhernom škotskom meste Dundee. Jediným dôvodom, prečo som si tento mini seriál stiahol bola Molly Windsor, ktorá ma zaujala v nedávno videnom filme Make up , kde hrala tiež hlavnú rolu. O tomto seriály som dovtedy nepočul, ale veľmi rád ho po dnešku doporučím.

Skylines (2019) (seriál)

Nádherný emotívny záver! Rozseakal ma brutálne!

Broadchurch - The Final Chapter (2017) (série)

Lúbi sa mi, ako to do poslednej chvíle naťahuje diváka. Ved od samého začiatku sa musite pýtať, kto by takú starú rašpľu chcel vymrdať...

Malé střepy (2014)

Výborná letná poľská pohodová indie oddychovka, ktorá vylieči každú ubolenú dušu. Krásna a bezstarostná atmoška s uletenými postavičkami a suprovou muzičkou. Takéto niečo som dnes potreboval ako soľ!

Zabít bobra (2012)

Film som nepoznal a stiahol som si ho kvôli Eryk Lubosovi, ktorého mám rád i napriek jeho vidláckemu ksichtu. Ale k môjmu prekvapeniu ma nenormálne bavila postava 'mladej' , ktorú stvárnila, mne doposiaľ absolútne neznáma, Agnieszka Pawełkiewicz. Ja tento typ hravých dievčat mám veľmi rád a bolo jasné, že filmu udelím štyri. Ale to prišiel koniec, ktorý som absolútne nečakal a z ktorého mi spadla sánka! 90%

25 let neviny (2020)

Jednym slovom brutal! Len pre silné povahy! Tento film zlomí emočne každého!

Broadchurch - A Town Wrapped in Secrets (2013) (série)

Nemám rád chlapíkov typu Nigel. Oni môžu byť nasraní, frustrovaní, alebo plakať, ale furt budú vyzerať, akoby sa usmievali!

Arthurův zákon (2018) (seriál)

Výborná atmoška (mám rád opustené ulice, akoby v meste žili len traja, štyria ľudia...) sa nedá seriálu zaprieť, avšak obšas som mal pocit, že je skôr rodinnou záležitosťou. Niektoré humorné scénky mi prišli totiž akoby boli určené deťom a mne sa zdali totálne trápne (uvrieskaný pôrod, chlapík s dierou v krku a chrapľavým hlasom). Osobne skôr upredňostňujem sarkastický humor než ten, ktorý sa prezentuje tu. 45%

Sněžit už nikdy nebude (2020)

Zenia je ukrainský prisťahovalec s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý sa živý masýrovaním pracháčov v jednej milionárskej štvrti. Všetci ho poznajú, všetci sa mu zdôverujú a všetci ho majú radi. Výborná mysticko ezoterická záležitosť so zaujímavými postavičkami. Duo Szumowska - Englert dnes zabodovali u mňa na plné gule! Miestami to bolo tajomné, ako chlapík od Jarmuscha, ktorý žral odkazy napísané na papieriku a zapíjal ich malým pressom. P.S. Potešila ma účasť Weroniky Rosati, ktorú som len toť, pred pár dňami, pozeral v seriály Pitbull, kde hrala takú Barbinu menom Dzemma, a ktorú som dovtedy nepoznal. 100%

Echo (2019)

Vianočné sviatky tak, ako ich trávia pracháči, obyčajní ľudia ako ja a ty, rozvedení s deťmi i bez, feťáci, alkáči, smetiari... Kto a ako do nich vstupuje a s čím. Nálada a atmosféra filmu môže povzniesť, ale i stiahnuť do depky. Výborná kamera! 90%