Bez skrupułów (2020) (seriál)

Poľský seriál Bez skrupułów (alebo skôr miniséria) je vlastne natiahnutá verzia filmu Solid Gold. Nejde o nič nové pod slnkom. Andrzej Seweryn perie prachy za kokain vo svojej banke s názvom Solid Gold a ide po ňom jeho starý "známy" Janusz Gajos. Výborne sa na to pozerá, kedže netreba zapájať mozgové bunky. Inými slovami ide o oddychovú thriller krimi drámu s množstvom známych hereckých mien. Občas ukážu i kozy. 65%

Webcast (2018)

3/4 filmu slušný horror a kvalitné namotávky, z ktorých som mal miestami neisté pocity a takmer sral do gatí, ale záver to poslal do totálnych gulí! Veľká škoda, potenciál to malo na nadštandardnú horrorovú found footage záležitosť.

Tereddüt (2016)

Psychologická dráma, na ktorú sa treba psychicky naladiť. Je výborne zrežírovaná, kvalitne zahraná a nasnímaná super kamerou , ale len na jedno pozretie. Ide o to, že doktorka- psychiatrička Sehnaz (nádherná Funda Eryiğit ) sa snaží pochopiť osobnú tragédiu svojej mladej pacientky menom Elmas a problém je v tom, že z mladej slová lezú len horko ťažko, ako z chlpatej deky. No a to bolo v mojom prípade na porazenie! Na takto pomaly plynúcu drámu treba byť jednoducho dobre mentálne nastavený. 65%

Americká elegie (2020)

Tento film sa nedá normalne pozerať s kľudovou frekvenciou srdca. Vidláci vám budú liezť na nervy. Všetci do jedného! S nikým sa nedá ani sympatizovať a z filmu cítiť neurozu nahovado. Ale záver ma prekvapil a preto jednu hviezdičku prihadzujem.

Pitbull - Episode 1 (2008) (epizoda)

No a máme tu tretiu sezonu. Veľká škoda Moniky, ale zato máme 'noviky' v odddieli. Okrem toho i lepšiu kameru. Alebo skôr filter. V každom prípade sa na to nejak lepšie dnes pozeralo. Jo... a Ola ešte k tomu navyše vyspela!

Černý medvěd (2020)

Prvotriedna nízkorozpočtová indie záležitosť s namakanými hereckými výkonmy a scénkami, ktoré mi rozum občas nepoberal! Som naozaj rád, že som do toho skočil bez akejkoľvek znalosti obsahu.

Anděl smrti (2020) (seriál)

Veľmi slušná krimi dráma od našich poľských susedov. Vraha síce poznáme už po piatich minútach prvej epizody, avšak to nie absolútne prekážka, kedže Poliaci rozohrajú slušnú psychologickú hru s divákom a teda o napätie nie je vôbec núdza. Stuhr hrá záporáka fantasticky, ale musím povedať, že v Belfer sa mi jeho rola rozhodne lúbila viac. Hoci takýchto námetov tu už bolo v minulosti viacej a napriek tomu, že zbehnutý divák bude s ľahkosťou predvídať dej, je tam pár prekvapení, ktoré ho môžu zaskočiť a aj kvoli nim tento seriál stojí rozhodne za pozretie. 75%

Anděl smrti - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Už od tretej epizody mi to je viacmenej jasné, že o čo ide. Dnešná piata, ktorá excelentne pritvrdila na akci a nečakanom zvrate, to len potvrdila. Ale rád sa budem mýliť, kedže filmové prekvapenia mám najradšej.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Miestami som fuckt nevedel, ktorá bije! Uletené situácie a ešte uletenejšie dialogy. Až sa mi nechcelo veriť, že pozerám drámu/thriller. Takýto humor, ktorého som bol svedkom, sa vidí hlavne v súčastných indie 'dramédiách', ktoré ja osobne milujem. Nastavil som sa na nejaké súdne spory a právnikov, ale to, čo som tu dnes dostal, predčilo moje očakávania! 90%

Anděl smrti - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Prvá trhlina na obzore! Gelner hrá úplne debilného kolegu. Jeho postava je arogantná so suchým humorom. Zrejme nahovno napísaná. Absolútne mi tam nepasuje zatiaľ. Budem sa modliť, aby mi ten chuj nepokazil zážitok z celého seriálu.