The Boy Downstairs (2017)

The Boy Downstairs je film hlavne pre baby. Mne to síce vôbec neprekáža, ale chýbala mi v ňom chémia medzi mnou a oboma hlavnými hrdinami. A hlavne medzi nimi samotnými. Takže iba za dve dneska.

Temná melodie (2018)

V tomto filme sa stretla partia indického top antihereckého levelu, takže hoci nápad bol dobrý, táto squadra ho svojimi výkonmi úspešne pochovala!

Osamělá noc (2020)

Výborné krimi so slušnou atmosférou, muzikou, ktorá ju umocňovala a postavami, ktoré sa naozaj dali vpohode zniesť. Mimochodom, neviem, čo za chuja písal obsah k filmu, ked použil prívlastok 'neobratný' policajt. Naopak, chlapík bol rázny vo svojich činoch a to sa mi na ňom páčilo. Vôbec sa s ničím a nikým nesral. Celkom ma prekvapili i kaskaderské kúsky na Indošov dosť neobvyklé. Ja si myslím, že i skrz prepálenú stopáž si film dokáže udržať neustálu pozornosť. Navyše inšpektor Jatil rozdáva luxusné zauchá, takže za mňa 4* .

Cukrář (2017)

Milujem mlkve filmy. A kľudne nech sú aj o gayoch!

Survival Family (2017)

Výborná post apokaliptická dráma o rodine zhýčkanej modernou technologiou, ktorú dlhodobý výpadok energie zosilní a stmelí dohromady. Komediálne prvky neočakávajte ani náhodou.

Nuclear (2019)

Nuclear je dosť ponurá dráma s prvkami thrilleru. Matka so svojou štrnásťročnou dcérou zdrhajú pred jej nebezpečným bratom a útočisko najdú niekde na severe Anglicka, uprostred drsnej prírody, kde je nonstop zamračené a furt prší a fúka ostrý vietor. V druhej tretine filmu dôjde k twistu, z ktorého mi spadla sánka, avšak záver je trochu idiotský a podľa mňa dosť uberá filmu na bodoch. Ale koniec to nakoniec o niečo vylepší a kedže milujem anglické filmy, štyri hviezdy tomu dám.

Vzpomínky na Itálii (2020)

Film chce jednoznačne emocionálne rozdrviť diváka spolu s niekoľkými klišé, ktorým sa typ tohto filmu nevyhne, avšak v závere padnú dve tri kvalitné hlášky, takže ako celok vpohode oddychovka u mňa.

Maktub (2017)

Výborná oddychovka o dvoch gangsteroch, ktorí sa zmenia a budú robiť dobré skutky, aby očistili svoju karmu.

Serce do walki (2019)

Prvá polovica je celkom vpohode dráma hoci už v nej ľahko rozpoznáte filmy z 80. rokoch i množstvo klišé, ktoré so sebou film nevyhnutne kvoli tomu nesie. Ale od finálneho súboja až po samotný záver sa film zmení na mega hovadinu, ktorú nemá cenu ani komentovať. To treba jednoducho vidieť! Nie, že by sa na Serce do walki nedalo pozerať, to len ja som dosť náročný divák. Ale aj tak si myslím, že ked' skopírujete niečo, čo už tu bolo pred štyridsiatimi rokmi vo filmoch s JCVD a do hlavných úloch nadrbete nehercov, tak nemáte šancu uspieť. Hoci potenciál by to malo.