Vzorec pro vraždu (2002)

Pri záverečnej scénke na útese som ani nedýchal. Prdel som mal stiahnutú úzkosťou a gule niekde zaseknuté v krku. Pamätám sa, že som to už dávnejšie videl, niekedy pred takmer desiatimi rokmi a pamätám sa tiež, že Gosling mi bol maximálne nesympatický. Teraz, po toľkých rokoch si myslím, že to bola jedna z jeho najlepších performance!

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

'' Koniec je dôležitý u všetkých vecí. '' , ale ja s bôľom v srdci musím povedať, že tento stál zahovno a ja nemôžem ísť s hodnotením vyššie, pretože mi tu vadilo i viacej iných vecí, ako len ten koniec. Napríklad ma dosť sralo, a už vôbec mi neprišlo smiešne, že všetci mafiáni čumeli na tie debilné kreslené rozprávky. Alebo som nepochopil prítomnosť tej ženskej, ktorú vozili z jedného miesta na druhé, to mi dosť pilo krv a úplne zbytočne som sa rozčuľoval. Atmosféra filmu bola taká, akú ja práve milujem- chlap samotár, tajomne si žijúci na streche večerných daždivých nocí, ale práve vyššie spomenuté veci mi sprznili celý zážitok filmu. Bohu a Jarmuschovi žial. Upgrade : zvyšujem na štyri, pretože ráno o piatej,ked som vstával a šiel meditovať von do záhrady, uvedomil som si, že ma tento film motivoval.Upgrade nb. 2 : Ja to nechápem, ako sa mi ten film zaryl do kože. Dnes je iba týždeň tomu, čo som ho videl, ale každý deň mám iný kúsok inšpirácie z neho a uvedomil som si, že to bola totálna šupa!

Kafe a cigára (2003)

Ani neviem, ktorá z epizod sa mi páčila najviac. Asi tá s GZA a RZA, ked sa tam objavil Bill Murray v prestrojení. Už len z toho som odpadol od smiechu, ale v každom prípade sa mi zo všetkých tých kávičiek a cigariet poriadne zdvíhal kufor!

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Hlavný hrdina vyzeral ako nejaký pritrúbly pražský horolezec z ruzyňskej steny. Nesympatický nahovado!

Donucen ke zločinu (2011)

Jo, Jeff je v pohodě, ale ty už nemusíš shánět ten milion. :DDD P.S. Dávam za tri i napriek tomu, že tak tupý a debilný koniec som ešte nevidel ! No na kerého Boha to tak naťahovali... Na tej benzínke to malo po ich debate skončiť a nazdar!

Útok na věžák (2011)

Jeb 5* z fleku! A bez srania!! Je to ftipné, je tam Frost a Whitakerofka, je to akčné nahovado a hlavne, na jeseň a z Londýna. Nemám čo riešiť.

Líbej mě (2011)

Koniec mohol byť namakaný, keby Mia za ňou prišla na to mooolo a Frida by sa postavila a zmizla niekde v prdeli, v dave. A v snahe ju rýchlo dohnať, opäť by sa jej stratila za nejakým múrikom a už nikdy by sa nestretli, to by bola iná šupa! Ale kedže vedeli, že my, mladiství by sme to nerozdýchali, tak to tak aj skončilo, ako skončilo a keby som predtým nevidel toto, tak by som to možno s hodnotením aj trošku popreháňal, bo kde sú lesby, tam ja vymäknem ( na rozdiel od toho šuhajka tam dole, ktorý vytvrdne)!

Na straně osm (2011) (TV film)

Spionážny thriller tak zručne natočený a ešte lepšie zahraný, k tomu ešte určený pre televízne obrazovky, si podľa mňa zaslúži o jednu extra hviezdičku navyše!

Bereavement (2010)

Nemohol som sa vynadívať na tie pekné kozy, čo behali po poli !

Osudné rozhodnutí (2009)

Mohli to na konci trochu zdramatizovať, akože im náhodou zrovna prestalo písať pero. Záverečná scéna, kedˇ mu dávala ten náhrdelník, tak všimnite si Bowerovú, jak tam len v pozadí stojí a čumí von z okna, to nemalo chybu! Je to taký zvláštny film, by som povedal. Ono, mne sa na takéto drámy dobre pozerá, ale kedˇ si to dáte ako rodina v nedeľu večer , tak už ten zvyšok nedele nič pred tou pondeľňajšiou rannou nezachráni. Preto doporučujem v sobotu!