Hospoda - Randevú (1997) (epizoda)

Tenhle díl mě hodně bavil. Esence lidí, které fakt v hospodě můžete potkat, a často se to může dotknout i vašeho jemnocitu, jako tuhle paní doktorky Práškové, která manželovi říká šmudlíčku a děsí se hrubší mluvy, nápojů ostřejších než čaj a všech těcj podivných lidí s podivným humorem, kteří ten den opravdu ve svém bláznovství excelují. Pár nezapomenutelných hlášek jako "Proč jsi tu pračku nekoupila tedy sama? - No, jestli se bude líbit i tobě, šmudlíčku." (Samozřejmě, že se mu bude muset líbit, jinak by bylo zle.) nebo "To by tady byla nuda, paní, a pan doktor říká, že to by pak klidně mohl jít domů.")

Eliška a Damián - Epizoda 2 (2023) (epizoda) odpad!

Tak tohle už byl ale skutečně sešup dolů a ani paní Syslová už nic nezachránila. Tupé dialogy jak od sester Bártových, nevěrohodné postavy, koncept a schéma stejné jako u zoologických zahrad, slunečných farem nebo televizních zpravodajství, resp. ponorů pod hladinu, těžká a ubíjející nuda, amatérské zpracování ani ne snad na první dobrou, ale na první zkoušku kamery, většina herců netuší, co hrát, co říkat, tak se jen tváří nebo se smějí pod vousy, do jaké blbosti to mankote vlezli. Tajný agent od konkurence chce ukrást recept, se kterým se holky chlubí na youtube nebo instáči veřejně. Sledoval jsem to mírně podnapilý, a ani tak to nešlo, navíc jsem z toho rychle vystřízlivěl. Musím si znovu pustit Kate a Leopold, sice to není úplně extra třída, ale Hugh Jackman mě tam aspoň spolehlivě pobaví.

Kriminálka Anděl - Střelec (2023) (epizoda)

Specialisté Reloaded. Fakt jen jiný mančaft, jinak to jede ve stejných kolejích, stejně blbě, stejně nezáživně, nudně a bez vtipu. A řeší se celospolečenské problémy i "problémy".

Kriminálka Anděl - Deset tisíc procent (2023) (epizoda)

Co to herdek bylo? Původní kriminálka Anděl stála na jisté uvěřitelnosti, chemii mezi postavami a určitém nadhledu a vtipu. Tohle je vážné jak pr.del, kdo jsou ti dva nováčci, včetně Langoše, se ani nedozvíme, Gondík zcela postrádá charisma Stropnického, a celé je to vedené tak úmorně nezáživně (bez zaujetí tvůrců a herců) jako Specialisté, dokonce včetně pokusů o možného překvapivého pachatele těsně před koncem. A paní Dvořáková má něco s okem? Jo a při té přestřelce se policajti proč nekryli?

Pod hladinou - Voda (2023) (epizoda)

Ještě nudnější než první díl, akorát Hádek se pokouší překonat svůj strach z vody a dozvíme se víc o tom, se stalo v minulosti. Případ je opět na vedlejší koleji. Otázka do placu: Ukáže Sandra aspoň ko.zy?

Oktopus - Falza (2023) (epizoda)

Mno, když moje manželka, otrlá sledovatelka mnoha televizních seriálů včetně těch na Primě, u nějakého seriálu usne a jde pak raději spát, než by díl dokoukala, svědčí to o mnohém.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Hvězdička za paní Syslovou, která ještě umí předvést dokonalé herectví a hraje, i když jen sedí v křesle. Vlastně mám pocit, že svou profesionalitou si krade seriál pro sebe. Paní Smetana by se měla naučit rétoriku a správnou výslovnost, ono šumlat si něco pro sebe pod nos možná vypadá cool, ale rozumět není. Vzhledem k tomu, že to často připomíná argentinskou telenovelu, nemají ostatní herci ani moc co hrát, jsou to jen stafáže bez minulosti, charakteru, figurky pro cokoliv, co bude zrovna potřeba. Jinak začátek byl děsivý, děsně dlouhý a utahaný, ale pak to začalo být stylem guilty pleasure alespoň trochu zábavné a dalo se to tak nějak dokoukat. Co mne ale ubíjelo, byl ten vypravěč, naprosto zbytečný, a navíc mi jeho styl, jakým dění na obrazovce komentoval, připomněl slovenský pořad Farmár hledá ženu, a také vypravěče ze seriálu Comeback v dílu Lexa a porno. Jinak fajn vědět, že si stačí namazat kousíček ruky, a bude se přesouvat časem celé tělo. Jo, a paní Smetana také mohla krapet zhubnout před natáčením, baculka, co si hraje na hubendu, to moc nefunguje, zvlášť pokud tvář vypadá poněkud odule.

Stopař (1987)

Zvláštní film ,který je naturalisticky drsný, takže se v něm zabíjejí a házejí pod led ženy i děti, kde zcela nehollywoodsky ti, kteří chtějí bránit vesnici, umřou úplně zbytečně atd. Ale na druhou stranu je mystický, ano, obsahuje mystické prvky, a dokonce jde nakonec - přes zdánlivou jednoduchost děj - i o podobenství o věcech, které nejsou vidět, a přesto existují (ostatně scéna rozhovoru Rastiho s mladíkem večer ve stanu je pro mne vrcholem celého filmu), a o soudržnosti nejen věcí, ale i lidí (jeden bez druhého nejsme nic, každý náš čin ovlivňuje životy druhých). Plus je v tom hodně národopisných prvků, ale tak nějak ústrojně do děje zapojených, takže nevyzní až tak přeplácaně jako ve Stínech zapomenutých předků, dokonce v jednu chvíli (v sauně) s sebou nesou podvědomý pocit blížícího se zla.

Smyčka (2014)

SPOILERY Abyste mohli žít šťastný život, běhají někde v kole pro křečky nějací nebozí chlápci a ženy a nemohou ze svého kola uniknout, áno? Ačkoliv vlastně ani vy nakonec nemusíte mít šťastný život. Začalo to zajímavě zajímavou záhadou, pokračovalo zcela zbytečným příběhem č. 2, který se fakt dal hodně zkrátit, a skončilo neředěnou nihilistickou depkou. To jsem fakt zrovna dnes potřeboval, film o tom, že naše životy jdou odnikud nikam. Ty běž, Ezbane, do p.dele.